РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 33 (4 вересня 2015) 

 • Не розмежовуватись! або Про бойові дії українських героїв з вуст буковинки

  Напередодні Яблучного Спасу, Свята Преображення Господнього довелося відвідати два заходи, які, здавалося б, не мають нічого спільного. Мета брифінгу, який провів перед «гарячою» телефонною лінією заступник Міністра оборони України - начальник апарату Міністерства Петро МЕХЕД, - ознайомити представників мас-медіа із ходом підготовки Збройних Сил України до можливої ескалації зовнішнього ворога - російських найманців. Виступи фольклорних колективів на співочому полі у Музеї під відкритим небом у Пироговому лише на перший погляд не мають нічого спільного із зазначеною темою. Річ у тім, що і там, і там нас, журналістів, цікавило, що думають звичайні українці про війну. Як відомо, на Спаса поминали померлих родичів.

  Ця давня українська традиція - відголосок прадавнього культу пращурів. За народною міфологією, це третій прихід їхніх душ на світ впродовж весняно-літнього сезону, вони повертаються на Страсний четвер, на Зелені свята і на Спаса. Зважаючи на те, що офіційна статистика констатує: упродовж півтора року саме на захваченій російськими військами території через постріли, вибухи «градів» понад 2700 осіб вже загинули, а утричі більше - покалічені від куль та осколків, підстав для тривоги більшає. Існує якась не до кінця зрозуміла АТО, ще й лінія розмежування. Непокоїть вона керівника фольклорного колективу «Оберіг» з Кельменецького будинку культури (Чернівецька область), композитора й поетесу Раїсу ПРИСАКАР та її колег-аматорок (див. фото). Раїсу Мелетіївну бентежить, що «розмежування» направлене наче на те, щоб заспокоїти українське суспільство. Адже вся сумна статистика має «коріння» за лінією. А не поруч із нами. Адже ми - на відстані, і та відстань від Кельменців,Чернівців, Києва (додайте власний населений пункт) до Лугандонії. Так звана лінія розмежування за нинішніх реалій є неточним терміном за формулою і небезпечним за змістом. Той, хто вживає це визначення, вже проклав межу між нашою й загарбленою чужинцями Україною. Про це запитували під час означеного брифінгу журналісти, про це висловлювали власні думки під час «гарячої» лінії дозвонювачі, про це бесідували із поважного віку буковинкою.

  «КОЛИ ВИРОСТУТЬ НАШІ СИНИ - НЕХАЙ ЇМ РОЗКАЖУТЬ, ЯК МИ ВОЮВАЛИ!»

  У Генштабі ЗСУ мають дані про концентрацію сил бойовиків біля передових позицій лінії розмежування з метою наступу на сили АТО. Зокрема, керівник прес-служби Владислав СЕЛЕЗНЬОВ говорить про те, що пропаганда від російського Кремля на весь світ розповідає, нібито Українська армія збирається наступати на їхні позиції, але фактично жодних відповідних заходів, пов’язаних з інженерними або фортифікаційними роботами, на своїх позиціях наші сили не вживають. Наша агентура повідомляє про те, що пересування бронетехніки та особового складу бойовиків і приготування, які робляться, свідчать про те, що вони готуються не до оборони, а до наступальних дій. «Ми цю ситуацію моніторимо і спокійно ставимося до неї, тобто готові до будь-якого варіанта розвитку подій. Сили ЗСУ готові повернути у будь-який момент на позиції відведену, згідно з Мінськими угодами, техніку, як це було зроблено під час останньої атаки на Старогнатівку». Отже, суспільству пропонується звикнути до думки, що лінія фронту, яку називають лінією розмежування, це насправді новий фрагмент державного кордону?! Один з представників Міноборони України, яких того дня було чималенько у конференц-залі клубу Кабінету Міністрів України, кинув репліку про те, що той, хто так думає, «є сепаратистом». Он воно як. Можливо б, і не треба було б прислухатися до репліки, автор якої, судячи із наближення до президії брифінгу, обіймає у Міноборони відповідальну посаду в економічному департаменті (надавав заступнику Міністра оборони України точні дані про матеріальне забезпечення воїнів на сході Донбасу). Але ж лінія фронту, на моє переконання, сьогодні пролягла не лише у Луганській та Донецькій областях. І не лише через душі, серця і свідомість кожного, кому болить за майбутнє України. Ота невидима межа вже пройшла через родичів, колег і знайомих.. Тож не гоже чиновнику кидатися подібними фразами. Тим паче, що адресат цього не чує.

  Наша бесіда із поважного віку буковинкою Раїсою Присакар продовжується. Саме у дні відзначення 24-ої річниці незалежності Батьківщини відчуваємо не лише страх за майбутнє наших дітей, з’явилися проблеми з фінансової, майнової точок зору, харчування, виховання наших синів та дочок. Щоб заробити на хліб, потрібно багатенько зусиль витратити.

  Сьогодні мобілізовано до лав Українського війська наших хлопців. А серед них – машиністи локомотивів, слюсарі, стрільці воєнізованої охорони і так далі. Люди мирних професій, без яких в локомотивному депо, на станції, у загоні воєнізованої охорони важко працюється... Для тих людей, хто не був серед вояків, які бачать війну з екранів телевізора, існують певні стереотипи. А воїни стоять за нас. Їхні життя не мають ціни і для розуміння, і для пам’яті. Серед воїнів-побратимів ходить помовка: «Не треба, щоб за трагічних обставин нас бачили мертвими, зі скаліченими, закривавленими обличчями. Хай матері запам’ятають нас неслухняними, допитливими хлопчиками, дружини - вродливими, мужніми і ніжними. А коли виростуть наші сини - нехай їм розкажуть, як ми воювали…». Це геройська психологія.

  НЕ ЗАБУВАТИ ПРО ЗЛОЧИНИ!

  Сучасні історики вкотре нагадують, що «росіяни послідовно і невпинно завжди йшли й надалі йтимуть дорогою пересування межі - межі на мапі, на землі, межі посилення обстрілів, наступу, підступу, збільшення брехні, знущань і тортур. Бо бєспрєдєл - це історично підтверджений еталон їхньої діяльності у всьому світі». (Євген ГОЛІБАРД «Підстав для тривоги більшає», «Слово Просвіти» №31, 2015 р.).

  …Петро Мехед читає з аркуша вдумливо, але швидко: «Сьогодні в ході антитерористичної операції на сході України наші військовослужбовці демонструють безпрецедентний героїзм і патріотизм. З початку особливого періоду (курсив мій - В.З.) за мужність і героїзм, виявлені під час виконання завдань із захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, державними нагородами заохочено 7239 військовослужбовців ЗСУ. Із них 1415 - посмертно. Зокрема, 17 військовослужбовцям присвоєно звання «Герой України» (із них 7 - посмертно), 876 військовослужбовців нагороджено орденом Богдана Хмельницького різних ступенів, 67 військовослужбовців - орденом Данила Галицького». Це далеко не антитерористична операція. П. Мехед продовжує: «67779 військовослужбовців та працівників Збройних Сил України - учасників АТО - отримали статус учасника бойових дій». Якщо статистика, як кажуть, зашкалює, то чи про тероризм та боротьбу із ним йде мова? Величезний воєнний конфлікт. Одним словом, війна. А військовим згідно із Мінськими домовленостями не дозволяють відповідати на постріли з багатоміліметрової артилерієї, якою вправляються сепаратисти та російські офіцери.

  І ще про одне. Хіба не через підступних злочинців унаслідок бойових дій у 2015 р. від нападів до зубів бандитів травмовано 22 працівника залізничного транспорту, сімох з яких - смертельно? Протягом шести місяців п.р. зафіксовано 279 втручань у роботу залізничного транспорту. Як не крути, а слово «війна», і ніяк не АТО, все частіше виникає на вустах українців. Як сказав на означеному брифінгу Петро Мехед, на даний час Міністерство оборони завершило підготовку проектів ключових стратегічних документів оборонного планування: Воєнної доктрини України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, Концепції Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил України на 2015 - 2020 роки. Крім того, на розгляд Уряду внесено проект Державної цільової оборонної програми оптимізації та реорганізації Збройних Сил України на 2015 - 2017 роки. Значить, існуватиме Воєнна доктрина!? Треба зрозуміти й зафіксувати той факт, що колись одна із самих потужних армій пройшла кілька етапів свого роззброювання, руйнування. Тепер на порядку денному широкомасштабне озброєння. Головне - не забувати про злочини з боку російського Кремля на українських землях. Злочини, які відбуваються щодоби.

  НЕХАЙ НАТО ДОПОМАГАЄ

  П. Мехед наголосив, що з метою посилення соціального захисту учасників АТО за липень Міністерством оборони України опрацьовано та внесено зміни до низки нормативно-правових актів. Генерал поінформував, що на виконання завдань, визначених Президентом України - Верховним головнокомандувачем Збройних Сил України, у Міністерстві оборони триває робота з переведення системи забезпечення військ на стандарти НАТО. Зокрема, на сьогодні в оборонному відомстві затверджені накази по використанню угод зі стандартизації в НАТО. Планується застосовувати методи балістичних випробувань персональних броньованих засобів захисту та бойового обмундирування. Нарешті серйозно ставитиметься означене міністерство до керівних принципів проектування індивідуальних тактичних споряджень (жилетів) та дотримання критеріїв бойового шолома НАТО.

  ХТО ПРИЦІЛЬНО Б’Є, ТОЙ КРАЩЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ РОДИНУ?!

  Міноборони України продовжує виплату винагород військовослужбовцям - учасникам АТО. На сьогодні документально оформлені виплати винагород військовослужбовцям АТО за знищену техніку, успішно виконані завдання та безпосередню участь у бойових діях на суму понад 46 млн. 150 тис. грн. Із цієї суми виплачено 42 млн. 295 тис. грн. За знищену військову техніку противника українські військовослужбовці отримали понад 724 тис. грн. Майже 2,4 млн. грн. виплачено за успішне виконання бойових завдань у складі підрозділів та майже 40 млн. грн. - за безпосередню участь у бойових діях. Отже, діє принцип, хто прицільно б’є ворога, той краще забезпечує родину. Такі часи, нема чому дивуватися.

  - Сім’ям загиблих військовослужбовців Збройних Сил України - учасників АТО у 2015 р. виплачено понад 465 млн. грн. одноразової грошової допомоги. Понад 105 млн. грн. допомоги учасники АТО отримали у зв’язку з пораненням та інвалідністю, - розповів Петро Мехед.

  Наразі на підписі у Президента України - Верховного головнокомандувача Збройних Сил України перебуває Закон про збільшення одноразової допомоги в разі смерті чи інвалідності військовослужбовців на 50%.

  - Згідно зі змінами до Податкового кодексу України скасовано оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та працівників Збройних Сил України на період їх безпосередньої участі в АТО. На цей час Міністерство оборони України опрацьовує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором»,- повідомив Петро Мехед.

  Він зазначив, що з 1 жовтня цього року будуть впроваджені в дію зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з якими при нарахуванні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг громадянам, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, та членам їхніх сімей до сукупного доходу не враховуватиметься отримане у період безпосередньої участі в АТО грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги. Також Міністр оборони України звернувся до Прем’єр-Міністра України щодо врегулювання питання надання пільг членам сімей загиблих військовослужбовців з пільгового проїзду та безплатного одержання ліків і лікарських засобів, безплатного зубопротезування та 50-процентної знижки плати за користування житлом, комунальними послугами і на вартість палива.

  ПЕРШ НІЖ ЗАВЕСТИ ВІЙСЬКА, ВОРОГ ПРАЦЮЄ НАД СВІДОМІСТЮ ЛЮДИНИ

  До кінця цього року планується прийняти на озброєння ще 18 зразків оборонно-військової техніки (ОВТ), а також поставити до Збройних Сил України понад 400 одиниць автомобільної та понад 300 одиниць бронетанкової техніки, понад 30 тис. одиниць ракет і боєприпасів, понад 300 приладів спостереження та понад три тисячі одиниць стрілецької зброї.

  Водночас, з початку проведення антитерористичної операції ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України та спеціалізовані бригади державних підприємств повернули у стрій понад 28,5 тисяч одиниць озброєння та військової техніки Сухопутних військ та 642 одиниці техніки Повітряних Сил.

  - Із цієї кількості понад 27 тис. одиниць відновили ремонтно-евакуаційні та ремонтні групи військових частин, яких в зоні АТО діє понад 50, - підкреслив Петро Мехед.

  Значить, український військовий генералітет визнає масштабну небезпечність ворога. Що необхідно робити, принагідно, залізничникам? Пам’ятати, що перш ніж завести війська, ворог працює над свідомістю людини. Варто реагувати на будь-яку спробу терористів зруйнувати транспортну інфраструктуру. Не секрет, що в Україні перебуває значна кількість осіб із проросійськими переконаннями, серед яких чимало візитерів із зброєю масового знищення. Неготовність законослухняних громадян до оборони власної домівки, місця роботи - на руку «людішкам Путіна». Про це треба думати державотворцям.

  Завершуючи ці роздуми, нагадаю те, з чого починав. Ми не маємо права забувати про героїв, які перебувають на лінії розмежування, але чекають наказу про звільнення всієї України від підступного агресора. Не маємо прилучатися до думки тих ЗМІ, які організовують опитування на кшталт «Чи не варто визнати Луганську та Донецьку народні республіки, щоб встановити в Україні мир?!» Пам’ятаємо, як тихо «руський мир» відібрав Крим?! Тут кордон пролягає на півдні Херсонської області. Лінія розмежування тепер існує і на Донбасі. На жаль.

  «Щоб чужинці не витоптували нашу пам’ять, щоб не плюндрували українські міста та села, потрібно в народі зберігати пам’ять про кожного Героя», - вважає керівник фольклорного колективу «Оберіг» із Кельменецького районного будинку народної творчості Чернівецької області Раїса Присакар.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олександра ІВАНОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05