РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 33 (4 вересня 2015) 

 • Прощальний Акорд дитячого відпочинку, або про «Дубки» на березі Думки

  Так ведеться у нас, газетярів, що ми чомусь приділяємо більше уваги відкриттю дитячих таборів, а ось на закритті табору довелось побувати вперше. Тож хочу поділитись враженнями про прощальний акорд останньої зміни у дитячому оздоровчому таборі «Дубки».

  Відокремлений підрозділ дитячий оздоровчий табір «Дубки», розташований на березі річки Думка у Жмеринському районі, що на Вінниччині. Територія табору - місце райської тиші в лісовій смузі, щоправда, якщо не враховувати того, що поруч курсують електрички. Але дітям, чиї батьки працюють на залізниці, це зовсім не заважає. Крона вікових дерев захищає від прямих сонячних променів, де стоять альтанки та лавочки. Тому у таборі, навіть у спекотний день, відчувається прохолода. Але дітлахам ніколи було сидіти в затінку - готувались до урочистого закриття зміни. Проходили репетиції, звучала музика, діти повторювали свої номери, з якими збиралися виступати ввечері.

  Варто сказати, що закриття зміни - це грандіозна подія в житті табору. І адміністрація робить все, щоб свято пройшло ідеально: для цього необхідно грамотно продумати всі деталі святкового сценарію. Вечірня лінійка, за задумом методиста Людмили БІлоЇ та психолога табору Юлії БЄЛЯЄВОЇ, була проведена за сценарієм «Оскар-2015». Ведучі свята вожаті загонів Єлизавета ГРИЦЕНКО та Дмитро ГАЛАЙСЬКИЙ відкрили масштабне святкування. Премії «Оскар» було вручено кожному працівнику табору, починаючи від директора Елли Гриценко, старшої вожатої Анжели ПУГАЧ і закінчуючи маленькими дітками, які виборювали нагороди в різних конкурсах та спортивних змаганнях. Святкове дійство виглядало по-справжньому чудово і зворушливо. Бо все було організовано власними силами і музикальні номери були заздалегідь підготовлені. Тому навіть невеличкі затримки робили це свято теплим і трішки сумним. Бо головна думка, яка промайнула в кожного, хто був присутній на святі закриття, була: «Як швидко плине час».

  Після лінійки була дискотека і святковий феєрверк, який створив неперевершену атмосферу та відчуття, що справжнє чудо поряд.

  А на ранок дітки організовано почали від’їжджати із табору. Частина - в бік Хмельницького, а інша - у Жмеринку. Лише дітей із Києва батьки забирали з табору самостійно. Що зовсім незручно. Бо батьки повинні приїхати в Жмеринку, доїхати до табору, а потім у такий спосіб потрібно їхати у зворотному напрямку. Мабуть, київський профком зміг би дітей вивозити та завозити більш організовано. Не думаю, що батьки заперечували б. Бо вартість квитків достатньо висока, тож може бути економніше, а головне зручніше вивозити діток, користуючись послугами автотранспортних компаній.

  А поки що на пероні діти плачуть, обнімаються і обов’язково обіцяють приїхати наступного літа. Елла Євгенівна всіх проводжає і обіцяє їх зустріти. Запитую у хлопчиків: «Що найбільш запам’яталося у таборі?»

  Перебиваючи один одного, друзі Дмитро та Костянтин розказували про все, що було цікавого: «Найбільше сподобалося плавання в басейні! Це просто клас! А які смачні сосиски та макарони! А ще курячі ніжки!» - додає Костя.

  Після від’їзду дітей ми говоримо із директором Еллою Гриценко.

  «Перші дні після завершення літньої компанії мені не вистачає дитячого галасу, турбот, щоденних проблем, - починає розповідати Елла Євгенівна. - Поки все починають прибирати, закривати на зиму, то ще нічого. А потім повертаються лісові господарі - білки - і стоїть дзвінка тиша. Для мене літо пролетіло, як один день. Ми оздоровили понад 700 дітей залізничників: три зміни по 21 день. Я вже сьогодні аналізую, що вдалося зробити, де ми у чомусь недопрацювали і що потрібно робити терміново. Але загалом відпочинок у «Дубках» був цікавим та веселим. У таборі було розписано буквально кожну хвилину: ігри, змагання, вікторини в розкладі слідували один за одним. На дітей чекали цікаві різноманітні програми, конкурси і спортивні змагання, заняття в гуртках, веселі дискотеки - про це дбали досвідчені педагоги та студенти педагогічних університетів та коледжів, котрі організовували відпочинок дітей. Дуже вдячна нашим працівникам їдальні, які забезпечували якісне шестиразове харчування.

  Для нас приміщення їдальні - це своєрідний головний біль. Ви ж бачите, що майже всі тут будови старі. А їдальня потребує термінового капітального ремонту. І якби нас не підтримувала Жмеринська дирекція залізничних перевезень… І навіть те, що кожне з підрозділів регіону не стоїть осторонь і докладає зусиль, аби дитячий табір із багаторічною історією продовжував працювати, нам потрібне фінансування від начальника залізниці. Саме для того, щоб харчовий блок та їдальня мали сучасний вигляд і відповідали санітарним нормам».

  Від себе додам, що зовсім не завадило б зробити душові кабіни у три-поверховому корпусі і побудувати окремий сучасний банний комплекс. Бо на дворі ХХІ століття, а тут залишилося так, як було в середині 70-их років минулого. І хоча й складна економічна ситуації на залізниці, хотілося, щоб традиції, якими завжди славилася столична магістраль, були збережені. Бо весь час адміністрація підтримувала ветеранів залізниці і оздоровлювала дітей. Зразковим був дитячий табір «Променистий», але за відомих обставин сьогодні від не належить Південно-Західній залізниці, то доцільно було б вкласти частину коштів уже в діючі табори «Дубки» та «Зорьку».

  І ще. Враження від побаченого і почутого приємні, але вкрай здивувало те, що все дійство на лінійці проводилось не українською мовою. (І це на Вінниччині, в умовах неоголошеної війни із агресором Росією).

  «Мені приємно, що літо в таборі ми прожили недаремно, практично всі очікувані результати були досягнуті, а найголовніше - діти залишилися задоволені атмосферою відпочинку в таборі і отримали масу позитивних вражень. Адже літні канікули - найцікавіша пора», - підсумовує Елла Гриценко.

  Тут слід додати, що адміністрація табору, навіть при таких складних умовах, докладає неабияких зусиль, аби відпочинок дітей пройшов весело, з повноцінним харчуванням та з користю для здоров’я.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05