РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (7 серпня 2015) 

 • На альтернативні види палива. З досвідом та економією

  Постійно зростаючі ціни на енергоносії - головна причина того, що людство звертає увагу на альтернативні види палива. До того ж це ще й у багатьох випадках збереження екології! Одним із перших у використанні пеллет з деревини на нашій залізниці є колектив санаторію МЦРЗ «Хмільник». Що ж такий досвід дійсно вартий уваги та наслідування.

  У зв’язку із значним підвищенням вартості природного газу на опалювальний 2014-2015 років та враховуючи те, що котельня оздоровниці - санаторію «Медичний центр реабілітації залізничників» працює тільки на природному газі і не має альтернативних джерел палива, адміністрація отримала погодження і дозвіл від керівництва залізниці та уклала договір на проведення робіт спеціалізованим підприємством з реконструкції котельні на альтернативні види палива (пеллети і дрова).

  Підрядник розробив проект реконструкції котельні у дві черги. Першою чергою передбачалось ввести у дію два твердопаливних котли на пелетах з деревини, потужністю по 300 кВт кожний, які надають можливість зменшити використання природного газу в опалювальний період та зовсім відмовитись від його використання з квітня по жовтень (у цей період на підігрів води оздоровниця використовує від 20 до 30 тисяч м3 природного газу щомісяця). На час проектування та до травня 2015 р. пеллети з деревини вироблялися безпосередньо у місті Хмільнику. Загальна вартість першої черги реконструкції котельні згідно з договором - 774 тисячі грн.

  Другою чергою проекту реконструкції котельні санаторію передбачалось встановлення твердопаливного котла потужністю 1 МВт (піролізного типу) з використанням дров, брикетів, щепи, соломи, лушпиння, тирси, що надало б можливість повністю відмовитись від природного газу.

  У листопаді попереднього року виконано монтажні та пусконалагоджувальні роботи по введенню у дію двох твердопаливних котлів (на пеллетах з деревини) потужністю 300 кВт кожний, вироблених на Україні. З першого грудня 2014 р. ці котли були введені у експлуатацію і повністю забезпечували бальнеологічний комплекс санаторію теплоносієм.

  За час роботи з грудня 2014 р. по теперішній час економія природного газу склала 130-140 тисяч м3 у порівнянні з таким же періодом минулого опалювального сезону. При вартості природного газу 11380,32 грн. за одну тисячу м3 , грошова вартість економії природного газу складає понад 1 млн. 200 тис. гривень. За цей же час замість природного газу було придбано і використано 220 тонн пеллет з деревини, при вартості до 1850 грн. за одну тонну, на суму 400 тисяч грн. Чистий прибуток від використання пеллет - понад 800 тисяч грн. Кошти витрачені на придбання пеллетних котлів повернуті повністю.

  З настанням теплої погоди, тобто з 25 квітня, котельня майже повністю припинила використовувати природний газ і забезпечує гаряче водопостачання, роботу бальнеологічного комплексу та плавального басейну за рахунок застосування пеллетних котлів. До речі, 1,6 - 1,8 тонни пеллет заміщують споживання 1 тисячі м3 природного газу.

  Колектив санаторію готовий поділитися своїм досвідом з підрозділами залізниці, яких зацікавить використання твердопаливних котлів на пеллетах з деревини.

  Володимир КУТУМОВ, заступник директора санаторію МЦРЗ «Хмільник» з технічних питань
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05