РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (25 травня 2015) 

 • Шануємо тих, хто творив Перемогу

  «Эта память, верьте люди,

  Всей земле нужна.

  Если мы войну забудем,

  Вновь придёт война».

  Р. РОЖДЕСТВЕНСКИЙ


  В історії кожного народу є події, про які неможливо говорити без хвилювання. Таким для нас є свято Великої Перемоги над фашизмом.

  Велика Вітчизняна війна 1941-1945 р. - це не лише наше героїчне минуле, її подих ще і сьогодні холодить кров у жилах тих, хто був свідком жорстоких звірств. Ті, хто пережив ці страшні роки, назавжди усвідомили для себе прості життєві цінності. Ці люди ніколи не будуть просто так жалітися на життя.


  Не минуло велике горе й мешканців м. Ніжина, що на Чернігівщині. Окупований Ніжин з 13 вересня 1941 р. по 14 вересня 1943 р. вів боротьбу з окупантами. За цей час фашисти знищили понад 5 тисяч (5285 ч.) жителів міста, сотні було вивезено в рабство до Німеччини. На ст. Ніжин від бомбардувань загинуло понад 3 тис. чоловік, яких поховано в Конотопському парку станції. На території міста і району діяли підпільні організації під орудою В. Магульського і І. Бовкуна, ще п’ять - на дільниці Ніжин - Крути. Підпільна організація Героя Радянського Союзу Я.П. Батюка, партизанський загін, який очолював М. Стратилат та з’єднання «За Батьківщину» під командуванням І. Бовкуна завдавали ворогу значних втрат. Місто було визволено від загарбників 14 вересня 1943 р. Тож 12 вересня 2014 р. у старому корпусі університету ім. М. Гоголя відбулося відкриття музею, присвячене подіям Великої Вітчизняної війни.

  Серед ніжинців - чотири Героя Радянського Союзу: Я.П. Батюк, С.А. Харченко, М.П. Тищенко, В.І. Нечваль, понад 3 тис. нагороджені орденами та медалями.

  В минулому році ніжинці урочисто святкували День Перемоги. По місту пройшла низка заходів. Біля братських могил відбулися мітинги, у школах - тематичні зустрічі з ветеранами, масові мітинги - біля Пам’ятного знаку на честь Перемоги. Так буде і надалі.

  Ми пам’ятаємо і шануємо тих, хто творив нашу Перемогу.

  Вічна слава загиблим воїнам та глибока шана тим, хто ще живе!


  На фото: активісти Ніжинської міської організації ветеранів на чолі з її головою Л.Г. АЛЕКСЕЄНКО під час вшанування пам’яті загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни біля Пам’ятного знаку.

  Фото автора

  В.В. ЛОГІНОВА, рада ветеранів ст. Ніжин
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05