РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (25 травня 2015) 

 • Навіщо лісівникам корчувальники? або Кущ ріжем. Через рік виріс він, як чарівник

  З настанням теплих днів додається турбот у всіх залізничників - зростають перевезення, збільшуються вантажні та ремонтні роботи… Додається турбот і у тих, хто займається утриманням та розвитком зелених насаджень на залізниці. Як з ними справляються у Жмеринській дистанції захисних лісонасаджень, поцікавимося у начальника Володимира СВИСТУНА.

  - За планом лісовідновлення нинішньої весни працівники дистанції висадили понад тисячу саджанців дубу і таку ж кількість ясеню, ще більше дерев інших порід та кущів, - розповідає керівник відокремленого структурного підрозділу. - Також проводиться робота з озеленення біля станційних споруд, на переїздах. Біля них висаджують декоративні дерева, кущі, квіти. Для цього у наших теплицях вирощено велику кількість саджанців туї, буксусу, ялівцю, спірею, розсади різноманітних квітів, яку також використовують для упорядкування клумб біля залізничних споруд.

  Із подальшої розмови з Володимиром Володимировичем дізнався, що працівники дистанції, а їх понад 400, трудяться на територіях Жмеринської, Козятинської та Коростенської дирекцій залізничних перевезень. Займаються вони не лише озелененням, а й очищенням лісосмуг від посохлих та старих дерев, вирубкою самосіїв біля залізничних колій. Ця робота доволі важка та потребує чимало часу. До того ж технічне оснащення лісорубів малопродуктивне. На їхньому «озброєнні» є лише бензопили та кущорізи, і то в недостатній кількості. І якщо з деревами, що підлягають вирубці, цими засобами можна впоратись, то з кущами, які утворились від самосіїв, боротись доволі важко. Річ у тому, що за допомогою кущорізів зрізаються лише молоді пагони, а кореневище залишається. І з нього виростає декілька пагонів, і їх знову доводиться зрізати. Набагато ефективніше було б видалити кореневища. А для цього потрібна спеціальна техніка - потужні трактори із корчувальниками. Та у дистанції захисних лісонасаджень є лише малопотужні, морально та фізично застарілі трактори, яким по 30, 50, а то й більше років. Ситуація повторюється із року в рік: із природою важко сперечатися.

  Втім, незважаючи на усі труднощі та негаразди, трудовий колектив на чолі із Володимиром Свистуном справляється із поставленими завданнями. Про це свідчать економічні показники минулого року. Так робіт з утримання захисних лісонасаджень та смуг відведення передбачалось виконати на суму меншу за 30 млн. грн., а фактично виконано більше ніж на 35 млн. грн. При цьому продуктивність праці склала майже 120 відсотків. Є й інші позитивні показники, які засвідчують трудові досягнення працівників дистанції.

  Їх можна помітити, як кажуть, наочно. Під час весняного комісійного огляду, що проводився у Жмеринській дирекції залізничних перевезень, було відмічено, що смуги відведення на магістральних, та й деяких інших напрямках, утримуються значно краще, ніж за попередніх років. Зокрема й на дільниці між Вінницею та Козятином, якою опікується колектив залізничних лісничих на чолі із Віктором СТИЦЕНКОМ. Тут старанно вирубані усі «незаконні» кущі - самосіви, лісосмуги очищено від старих дерев. Це милує око кожного, хто мандрує залізницею.

  Дякуємо, лісівники, за працю!


  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05