РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (18 травня 2015) 

 • «Свято, що я ще живий»

  Посміхається ранок травневий,

  Трепет спогадів, потиск долонь...

  У сльозинках непрохано-щедрих

  Знов виблискує вічний вогонь.

  Але поряд надійне плече

  І дитячі допитливі очі,

  І душа, в якій серце тріпоче,

  Що Ваш спогад в майбутнє несе.
  8 травня у парку пам’яті загиблих залізничників у роки Другої Світової війни на станції Дарниця пройшли урочистості до Дня пам’яті і примирення та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.

  9 травня залізничниками завжди відзначається по-особливому.

  Теплотою, увагою та турботою оточено всіх ветеранів-залізничників. На знак пам’яті про величність Дня Перемоги організатори свята вшанували визволителів, які героїчно відстояли наше право жити вільно на рідній землі, врятувавши країну від нацистської навали.  Минуло 70 років, коли було подолано страшну загрозу, яка зависла над нашою країною, Європою, цілим світом. І завдяки великому подвигу наших батьків, дідів, прадідів у ці травневі дні жоден не залишився байдужим до тих, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього. До тих, хто своєю відвагою та звитягою, мужністю і стійкістю наближали свято Перемоги, переживши голод та розруху.

  Багато теплих слів лунало на адресу ветеранів. З вітальним словом перед присутніми ветеранами, залізничниками, дарничанами та гостями свята виступили та вручили нагороди та пам’ятні подарунки директор державного підприємства «Українська залізнична швидкісна компанія» Леонід ЛОБОЙКО, Голова правління громадської організації ветеранів війни та праці Дарницького залізничного вузла Микола ПАВЛЮК, голова Дарницької районної адміністрації в м. Києві Геннадій СЕНЦОВ, голова адміністрації «Державної спецслужби транспорту» - генерал-лейтенант Микола МАЛЬКОВ. І для кожного знайшли теплі слова, привітали і побажали міцного здоров’я, бо для ветеранів воно найголовніше.

  Ветерани, кожен по-своєму, були схвильовані такою увагою до себе. І все ж таки поверталися у ті роки лихоліття, коли по землі важкими кроками ступала війна. На щастя, тепер то є лише страшні спогади, але з часом вони оживають і в жалобі за полеглими товаришами, за людьми, чиї долі скалічила коричнева чума.


  Голова ради ветеранів Київської дирекції залізничних перевезень Галина ШКЛЯНЧУК та заступник голови Київського теркому профспілки залізничників Дмитро БИЦЬКИЙ вручають Почесну грамоту Південно-Західної залізниці і квіти ветерану-залізничнику Семену Михайловичу КОШЕЛЕНКУ

  Вкотре безупинно котиться сльоза. Це Олександра Павлівна ГОД поринула у спогади: «Скорботне свято. Я важко прожила і неймовірно тяжко працювала з 8 років і до самої пенсії, на яку вийшла у 1985 р., пропрацювавши у вагонному депо ст. Дарниця 45 років і 5 місяців вантажником, кочегаром, підсобною робітницею, слюсарем-зварювальником на відправці поїздів. Бажаю, щоб нинішнє покоління не знало ні горя, ні бід, усього того, через що довелося пройти нам, - війну, голодовку. Молю Бога, аби наші діти, онуки жили в мирі та злагоді».

  А ось для Антона Степановича КУЧЕРА це золотий день, який він вважає найкращим, найсвітлішим: «Коли закінчилася війна, зітхнули з полегшенням, - розповідає ветеран. - З перемогою у нас настало вільне життя. Вдячний усім, хто залишився в живих, а також живим за турботу. Хотілося, аби всі були міцними, пильними та йшли нашими дорогами. Так само звільняли нашу землю від тих, хто зараз нахлинув на нас. А людям бажаю хорошого життя, бути вільними і нікого не боятися».

  Тему війни продовжив і почесний ветеран України, учасник бойових дій, який звільняв Київщину, Михайло Семенович ЗАЙЦЕВ. Йому пішов вже 92 рік. Усі груди Михайла Семеновича прикрашають ордени - фронтові, бойові, трудові. Має грамоту за взяття Берліна. Розповів він про тяжкі роки війни, про те, якою ціною було здобуто воїнами Перемогу.

  - Закінчив війну старшим сержантом. Для мене це велике свято, - підкреслює він. - Свято, що я ще живий. А скільки я поховав товаришів, молодих хлопців віком по 18 років… Був такий випадок. Одному з моїх товаришів відірвало ногу, я тягну його, а він мені каже: «Миша, пристрели». Хіба рука підніметься? Та все ж таки дотягнув.

  Місце, на якому проходило святкування, - священне. Тут, у результаті страшних бомбардувань, героїчно полягли тисячі мирних мешканців, військових, працівників тилу, залізничників. Вшановуючи пам’ять усіх загиблих на Дарницькому вузлі в роки Другої Світової війни, постали сумні цифри з іменами загиблих залізничників-дарничан - 134. Ті, яким встановлено стели в ім’я їхньої світлої пам’яті, та 56 імен тих, про яких нещодавно дізналися. Урочисте відкриття пам’ятної стели загиблим залізничникам провели Леонід Лобойко та Микола Павлюк, освячення та молебен - професор Київської духовної академії - отець Костянтин.

  Вічна пам’ять героям, загиблим за свободу і незалежність нашої Батьківщини! Хвилина мовчання. Вона більше розповість, ніж тисячі слів. Адже великий подвиг воїнів, про яких ми дізналися, не висловити словами, а тільки серцем. Та, на жаль, воно не має мови, лише болить.

  Вшанували пам’ять полеглих збройовими залпами. Після чого відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим та братської могили.

  Святкову атмосферу на урочистостях створював і вітав присутніх гарною музикою та піснями колектив військового духового оркестру 8-го Чернігівського навчального центру «Державна спецслужба транспорту». А на відкритому майданчику організували незабутнє святкове дефіле під час пригощання усіх учасників свята солдатською кашею з польової кухні та фронтовими ста грамами.

  Низький уклін вам, шановні ветерани, в знак подяки за великий подвиг! Міцного здоров’я та мирного неба над головою!


  Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА

  Тетяна ШЕМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05