РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (13 травня 2015) 

 • Життя знову згадує минуле

  Сьогоднішній травень переформатовує наше відношення до Дня Перемоги. Та не лише травень, а весь минулий рік - рік Революції Гідності, рік війни, яка відкрила нам очі на багато подій і фактів.

  Ось життя знову пропонує українцям згадати минуле в ці дні 70 років тому. Але згадати не домінуючою колективною пам’яттю радянських часів, яка використовувалась для маніпулювання історичною свідомістю. Не тими гаслами й піснями, що підтримують культ війни, мілітаризації, агресії. Розуміємо, у багатьох це викличе дискомфорт чи ностальгію. Але таке трактування війни є частиною путінської пропаганди. «Осколки» її не повинні потрапити у наші серця!

  Українці мають своє право на пам’ять, не створену виокремленням одних фактів і замовчуванням інших, потрібних на поточний момент. Наш народ має право знати правду, якою б неприємною чи страшною вона не була. І про євреїв і ромів, і про жахливі депортації, і про штрафбати і мародерство, і про військовополонених, і про остарбайтерів, і про українців, які представляли самостійницький табір!

  Ми маємо це знати, щоб ідентифікувати себе не як частину міфічного ідеалізованого образу воїна-визволителя. Наша пам’ять - це не свято барабанів і литавр, не гуркітливий брязкіт бронетехніки. Це тиха пам’ять із налетом суму, пам’ять про полеглих, про тих, хто вистояв, про тих, хто втратив, і тих, кого втратили.

  Нам потрібна пам’ять, яка нас об’єднує, а не зіштовхує лобами й поглиблює розбрат.

  На нашу думку, не варто ветеранів у цей день годувати кашою та поїти горілкою. Їх потрібно вислухати, до них потрібно прийти, до кожного. Не варто принижувати людську гідність і зводити її лише до харчів чи грошей. Ті, хто дивився у вічі смерті, вміють цінувати душевне тепло, вміють побачити навіть у єдиному погляді щирість. Чи… «для галочки»?

  Тож хочемо звернутися до дорогих наших ветеранів, для яких все їхнє життя радянська пропаганда вітала у російському форматі. Сьогодні ми згадуємо з одинаковою пошаною як солдат Радянської Армії, так і вояків Української Повстанської Армії та етнічних українців у складі армій-учасників Антигітлерівської коаліції. Україна долучається до загальноєвропейської традиції вшанування пам’яті жертв війни та примирення. А День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має додати нам усім, і тим, хто воював, і тим, хто сьогодні захищає Україну в зоні проведення АТО, ВІРИ ТА СИЛИ!


  Адже ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона - запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

  Ми вшановуємо тих, хто поліг у боях тієї страшної війни, ми підтримуємо тих, хто живе, пам’ятає й розповідає нам про ту трагедію, якою є будь-яка війна, ми молимося за тих, хто захищає нашу Україну!

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05