РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (20 березня 2015) 

 • Зустрічаємо і проводжаємо

  У Житомирі нещодавно відбувся семінар за участю Хав'єра ДАЛЯ - міжнародного експерта з питань доступності інфраструктури та рухомого складу залізничного транспорту для маломобільних осіб. Серед учасників заходу були представники Міністерства інфраструктури України, Південно-Західної залізниці, в тому числі Коростенської дирекції, а також - Житомирської обласної влади.

  Зрозуміло, що на цьому заході важливо було почути думки і пропозиції людей з обмеженими фізичними можливостями, які хочуть, аби для них залізничні подорожі були доступними і зручними. Тож серед учасників семінару були представники Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я».

  У ході зустрічі заступник директора департаменту безпеки - начальник відділу охорони праці та соціального захисту Міністерства інфраструктури України В’ячеслав ДІДКІВСЬКИЙ наголосив на чотирьох найважливіших складових поняттях доступності: персонал, інфраструктура, транспортні засоби та контроль. Що ж до подібних семінарів, то він назвав їх результативними. «Маємо що покращувати в нашій роботі, тому що ці заходи здебільшого проводяться після аудиторських досліджень. Ми маємо також досвід наших європейських експертів, тож будемо намагатись його втілювати в життя», - сказав В’ячеслав Дідківський.

  Головний інженер галузевої пасажирської служби ДТГО «Південно-Західна залізниця» Олександр ЯСИНЕЦЬКИЙ, розповів про зміни на краще, які відбулися після відповідного аудиту у минулому році на Київському пасажирському вокзалі. Інвалідів тут зустрічають і проводжають. За його словами, після проведених аналітичних досліджень наприкінці 2014 р. на станції Житомир також проводяться відповідні заходи щодо покращення доступності для всіх категорій населення, в тому числі будуються ще додаткові пандуси.

  Що думають про зусилля залізничників про поліпшення умов для пасажирів з інвалідністю саме представники цієї категорії? Голова Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» Неля КОВАЛЮК, в цілому, задоволена тим, як вирішуються проблеми доступу до залізничного транспорту маломобільних осіб. «Колись я взагалі не могла навіть мріяти про те, що в моїй країні я зможу пересуватися вокзалом, що можна буде користуватися доступною туалетною кімнатою, і що буде спецвагон», - поділилась вона своїми роздумами.

  Практичним досвідом з впровадження доступності залізничної галузі з присутніми поділився Хав’єр Даль. Про інфраструктуру міжнародний експерт розповідав на прикладі Іспанії, де він 25 років працює архітектором на залізниці. Заходи щодо вдосконалення доступності для всіх груп населення на іспанських залізницях розпочали впроваджувати ще 20 років тому. Хав’єр Даль звернув особливу увагу на те, що всі нові залізничні станції та вокзали потрібно будувати з урахуванням доступності для маломобільних осіб. За його словами, ці об’єкти мають бути обладнані ескалаторами та ліфтами.

  Яке ж враження залишилося від семінару, запитуємо в одного з його учасників, начальника вокзалу Житомир Олега ЖУРБИ.

  - На Житомирщині мешкають понад сто тисяч людей з обмеженими фізичними можливостями. Чи не найбільше труднощів вони відчувають за потреби пересування, особливо - у напрямку до інших міст. Найчастіше цим людям доводиться користуватися залізницею. Отож пристосованість її інфраструктури стає визначальним фактором для цієї категорії людей. Адже вони прагнуть мати рівні можливості і загальну доступність. Такими є одні з головних принципів того, що прийнято називати європейськими стандартами. Як досягти цих критеріїв на транспорті, зокрема залізничному? Було дуже пізнавально і цікаво послухати міжнародного експерта, подивитися представлену ним презентацію. Нам є чому повчитися, і досягти цих стандартів ми прагнемо. Якщо ж говорити про детальну роботу на вокзалі Житомир щодо доступності його для маломобільних пасажирів, то вже зроблено низку конкретних справ. А після проведеного аудиту ми побачили, що потрібно ще доопрацьовувати. Отож будується ще три пандусних спуски, а також функціонуватиме у недалекому майбутньому на вокзалі й спеціальна побутова кімната для малобільних пасажирів. Хочу зауважити, що яку б програму ми не починали запроваджувати для цієї категорії пасажирів, обов’язково радимося з представниками громадських організацій людей з інвалідністю. Їхня думка є визначальною.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05