РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (6 березня 2015) 

 • Роздуми над анкетою, або Олігарх, позолоти ручку!

  Анкета, яку запропонували заповнити днями профспілкові активісти, містила чимало актуальних запитань, які було проігноровано нинішньою українською владою. Нагадаємо, галузеві профспілки напередодні 2015 р. провели Всеукраїнську акцію протесту у формі пікетування Верховної Ради України. Злинуло майже три місяці, а питання про «замороження» розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на рівні грудня 2013 р (інфляція за 2014 р.) так і залишаються на точці «замерзання».

  В історію пішли заходи із санаторно-курортного лікування за рахунок страхових внесків, збільшено рівень податків для населення з низькими та середніми доходами. «Чи підтримуєте ви вимоги профспілок щодо недопущення знецінення заробітних плат?» - ставить руба питання галузева профспілка. І отримує від мене схвальне «так»! Чи ви проти зростання безробіття? На це у мене негативна відповідь. Чи є я прихильником скасування безоплатної освіти і медицини? Питання дещо дивне. Якщо на порядок денний виходить проблема «замороження» розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Чи я проти підвищення податкового тиску на громадян з низькими та середніми доходами? Безумовно.

  І це у той час, коли Генеральна прокуратура України ніяк не може підібратися до олігархів, які ухиляються від сплати податків. За таку діяльність пересічному громадянину погрожувала б буцегарня, але урядовці вважають, що олігархи є надзвичайно значущі для того, щоб перебувати за решіткою. Найбагатші люди, які часто відповідальні за організацію фінансових криз і спекуляцій, «дозволяють» розплачуватися за «наведені порядки» простим людям, а багатії, у свою чергу, заявляють про необхідність скорочення витрат на школи й лікарні, щоб покрити дефіцит бюджету. У той час як багато хто з них попросту не платять свою частку податків. Ця спіраль твердих заходів економії сприяє різкому зростанню нерівності у нашому незбагненому світі. Чи такий він уже незбагнений?

  Під час грудневої прес-конференції у Міністерстві оборони України мене не полишала думка про те, що українське військо відроджується завдяки волонтерам, звичайним українцям, які жертвують власні гривні на фронт. Хоч жодних статків не мали і не мають. От би і поділилися власними гаманцями з першої найбагатшої десятки українці, яким журнал «Forbes» надав власні шпальта, підбиваючи підсумки капіталістичного змагання у 2014 р.

  Відразу зауважимо, що інформація, подана у цьому матеріалі, не може бути «правдою в останній інстанції», адже олігархи чи неохоче висвітлюють свою допомогу, чи просто не мають чим похвалитися, чи не допомагають фронту.

  1. Ринат Ахметов. 11200000000$

  Найбагатший українець протягом останніх років впевнено піднімав рівень своїх статків за керування всіх президентів України, скуповуючи за безцінь державні активи. Попри те, після початку активних бойових дій із вуст найбагатшого українця не пролунало жодного слова на підтримку українських солдат. Уся допомога благодійних фондів валютного мільярдера зводилася лише до формування «гуманітарних конвоїв» мешканцям окупованих територій. Із конвоями - теж окрема історія, адже частина добровольчих батальйонів впевнена, що таким чином Ринат Леонідович просто постачав продукти саме сепаратистам, а не мирним мешканцям.

  2. Віктор Пінчук. 3000000000$

  Український бізнесмен, політик, зять другого президента України Леоніда Кучми Віктор Пінчук здивував частину людей ще під час Революції Гідності, коли заявив, що події Майдану «вселяють в нього оптимізм». Проте після початку воєнної агресії Росії ані гучних заяв, ані суттєвої допомоги ні від Пінчука, ні від благодійного фонду його імені українці не бачили до жовтня 2014 р., коли анонсували створення проекту «Медсанбат». Реалізовував проект благодійний фонд імені Віктора та Олени Пінчуків. За чотири місяці «Медсанбат» провів 17 тренувальних курсів у різних куточках України, через які пройшли 1700 осіб. Час, проведений у зоні бойових дій, загалом складає 5 тижнів. За цей період 150 лікарів і медичних фахівців були забезпечені військовими медичними сумками. Чи достатньо такої допомоги від людини з мільярдними статками, вирішувати кожному особисто? - запитує Ярослав Ніколін у «Слові Просвіти» (№6 від 12 - 18 лютого 2015 р.)

  3. Геннадій Боголюбов. 2000000000$

  Геннадій Боголюбов - один зі співвласників групи «Приват» і один із найбагатших бізнесменів країни. Зі слів прес-секретаря Єврейської громади м. Дніпропетровська, багато часу приділяє допомозі місцевим ветеранам Великої Вітчизняної війни, жертвував 1 000 000 $ на купівлю молитвеників для юдеїв-ашкеназі, які моляться біля Стіни Плачу в Єрусалимі. Про допомогу для держави, яка принесла йому ці мільярди, як і про ставлення до подій на cході, дізнатися просто неможливо. За весь час бізнесу в Україні Боголюбов дав усього лише кілька інтерв’ю...

  4. Ігор Коломойський. 1800000000$

  Напевно, найвідоміший олігарх із нашого списку Ігор Коломойський завдяки старанням російських ЗМІ став заледве не героєм для певної когорти українців. Одному з власників «Приватбанку» та низки українських ЗМІ приписували фінансування і Правого Сектору, і добровольчих батальйонів, і навіть подейкували про створення приватної армії. Насправді ж, Коломойський із перших днів воєнної агресії Росії чітко визначив свою позицію, заборонив кредитні лінії для солдат, які воюють у зоні АТО, та, за наявною інформацією у вітчизняних ЗМІ («Факты и комментарии», «Сегодня»), справді суттєво допомагав низці добровольчих батальйонів.

  5. Вадим Новинський. 1400000000$

  Вадим Новинський - росіянин, що отримав українське громадянство з рук Віктора Януковича лише 2012 р., а став народним обранцем завдяки голосам нині анексованого Севастополя, ніколи не відзначався проукраїнською позицією. За час проведення АТО від Вадима Новинського не прозвучало жодних слів підтримки на адресу українського народу, а після анексії Криму бізнесмен певний час продовжував фінансувати ФК «Севастополь», що, попри заборону ФІФА, виступав у другій регіональній лізі Росії. В мережі немає жодної інформації про будь-яку допомогу Вадима Новинського ні мешканцям тимчасово окупованих територій, ні солдатам української армії...

  6. Петро Порошенко. 1300000000$

  Розмірковувати про особистий внесок чинного Президента України у розвиток української армії та захист державного суверенітету важко. Адже наразі першочерговими завданнями для Петра Олексійовича є таки не особиста допомога, а забезпечення та налагодження ефективної співпраці олігархату з державою. Проте необхідно відзначити, що благодійний фонд імені Петра Порошенка таки працює над проблематикою АТО. Так, за останні кілька місяців фонд реалізував проекти із ремонту КУНГів (кузов уніфікований герметизований) із придбання пральних і сушильних машин, разом із корпорацією Roshen фонд допомагає дітям солдатів АТО.

  7. Юрій Косюк. 1300000000$

  Український підприємець Юрій Косюк, власник і голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП), а з 2008 р. ще й Герой України, наразі позаштатний радник Президента. Довгі пошуки хоч якоїсь інформації про допомогу солдатам у зоні АТО не дали жодних результатів. Проте вдалося знайти іншу інформацію, зокрема про те, що під час активної фази АТО радник Президента зі статками на рівні лідера держави прекрасно відпочивав за її кордоном...

  8. Костянтин Жеваго. 1100000000$

  Бізнесмен та народний депутат України Костянтин Жеваго, який прийшов до Верховної Ради як самовисуванець, не надто активно коментує події на сході держави, проте за допомогою підконтрольних йому підприємств таки здійснює фінансову допомогу. Зокрема в липні 2014 р. полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ГЗК, Комсомольськ, Полтавська обл., основний власник - Костянтин Жеваго), контрольований британською Реггехро ріс, виділив на потреби учасників антитерористичної операції 1,5 млн. грн. Хоча зважаючи на те, що в листопаді того ж року Костянтин Жеваго «засвітив» у Києві свій новенький унікальний автомобіль Fеггагі 8А Арегіа, то сума допомоги в 1,5 млн. грн. є для олігарха зовсім не суттєва.

  9. Сергій Тигіпко. 1000000000$

  Український політик і заступник голови Партії регіонів Сергій Тигіпко, незважаючи на критику проведення АТО його однопартійцями, за допомогою благодійного фонду свого імені, мінімально, але таки допомагав українській армії. Так остання згадка про допомогу датується серединою жовтня, коли у рамках третьої хвилі благодійної допомоги військовим шпиталям і медзакладам, де лікують учасників АТО, Фонд Сергія Тигіпка передав Дніпропетровському військовому шпиталю необхідні медикаменти на загальну суму 80 тис. грн.

  10. Олександр Ярославський. 932000000$

  Український бізнесмен, донедавна - співвласник «УкрСиб-банку» і президент харківського ФК «Металіст» Олександр Ярославський, попри те, що значну частину його бізнесу «віджали» за часів правління Януковича, і далі продовжує вважати себе аполітичним, неохоче коментує події на сході України. Про благодійність харківського мільярдера в мережі не мало інформації, але жоден із проектів не пов’язаний із підтримкою армії.

  У зазначеній анкеті, яку розповсюдили профспілкові активісти, є і таке запитання, які дії профспілок мають впроваджуватися для відстоювання прав та інтересів спілчан? І є наступні варіанти відповідей: проводити колективні переговори, консультації і зустрічі з Урядом України, чи масові акції протесту? А може ініціювати проведення страйків? - запитують автори зазначеної анкети. І нарешті просять визначитись з делегуванням профспілок на державне віче з приводу вимог до відставки Уряду. Можливі варіанти?

  Олігархи, час позолотити руку захисникам Вітчизни! Не чекаючи, коли ваші статки почнуть ділити «ввічливі зелені чоловічки» з путінського Кремля!

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05