РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 28 (15 серпня 2008) 

 • Валентин ГАЄВСЬКИЙ:«НАШІ ЧОТИРИЛАПІ - ЧУДОВІ ПОМІЧНИКИ»

  Коли на завдання виїжджає оперативна група загону Козятинської відомчої воєнізованої охорони, мало хто не помітить у її складі чотирилапих працівників. Так-так, саме працівників, адже ці вірні й добросовісні створіння, як і їхні господарі, несуть чергування і вдень, і вночі, без відмов і симулювання, беруть участь у профілактиці та розкритті злочинів, затриманні порушників у парках залізничних станцій, здійснюють охорону особливо важливих об’єктів тощо.

  За шість місяців 2008 р. службові підрозділи Козятинського загону за порушення встановлених правил на залізничному транспорті затримали 699 порушників, 299 з яких - за допомогою службових собак.

  А нещодавно свої службові здібності вони підтверджували під час змагань, що проходили на базі Козятинського розплідника, єдиного на залізниці, намагаючись виправдати довіру господарів виконанням команд та демонструванням своїх екстер’єрних якостей.

  Як несуть службу охоронці, і в тому числі - чотирилапі, наша розмова з керівником Козятинського загону відомчої воєнізованої охорони Валентином ГАЄВСЬКИМ.


  інструктор зі службового собаківництва Олександр Далевський, лікар-ветеринар Микола Любарець, вожатий Петро Галовський з середньоазіатською вівчаркою Даяною

  - Валентине Івановичу, одне із основних завдань загону - оберігати майно від розкрадань. Маєте чим похвалитися у цьому році?

  - Так. У першому півріччі цього року та й впродовж останніх двох років у нас немає крадіжок майна: все, що ми взяли під охорону, зберегли. Хоча це не означає, що немає крадіжок взагалі. На сьогодні ласих до чужого багато. Крадуть на перегонах, де немає охорони, особливо у нічний час, і в основному - засоби СЦБ.

  Всього за перше півріччя 2008 р. затримано 45 розкрадачів, за допомогою службових собак - 15, попереджено 9 випадків крадіжок. Сума вкраденого нібито й невелика, але ті збитки, які завдано залізниці, значні. Адже це призводить до збоїв руху поїздів. І від цього страждають, в першу чергу, пасажири, яким доводиться простоювати на вимушених зупинках.

  Хвилює ще й те, що серед викрадачів - багато підлітків, а це ж - наше майбутнє. Найбільше крадіжок останнім часом на дільницях Біла Церква - Роток, Вінниця - Тюшки - Жмеринка. Аби попереджувати такі випадки, в населених пунктах, що розташовані неподалік, проводимо профілактичну роботу: роздруковуємо звернення до батьків, проводимо бесіди в школах з дітьми, вчителями, роз’яснюємо та попереджаємо, які від цього наслідки, і, в першу чергу, для життя самих підлітків, а також - матеріального плану, коли з’ясовується, що саме їхня дитина вчинила крадіжку.

  - Які підрозділи відзначилися у затриманні найбільшої кількості злочинців?

  - Кращі оперативні групи: Жмеринська (на чолі з начальником команди Леонідом Ксьонзиком), Шепетівська (начальник - Віктор Давидюк). Тут проведено найбільше затримань.

  Ось і нещодавно по Жмеринці впіймали злодія, який закрався до колійної машинної станції, щоб викрасти металу на суму майже 3 тис. грн. У нас таке правило: якщо затримане майно оцінюється більше як на 1000 грн., ми заохочуємо оперативників. Жмеринських колег також було премійовано.

  Серед оперпрофесіоналів - Петро Чорний та Валерій Кашпіровський - з Шепетівки, Віталій Лахман та Володимир Семенюк - зі Жмеринки. На їхньому рахунку найбільше впійманих злодіїв.

  - Гарною підмогою у роботі є, мабуть, чотирилапі підопічні?

  - Дійсно, у цьому велика заслуга не лише наших працівників, але, звичайно ж, і собак. Адже вони також охороняють важливі об’єкти, разом із провідниками ловлять злочинців та порушників. Вони є доброю підмогою під час охорони мостів, особливо в Могильові-Подільському, Кам’янці-Подільському. Сьогодні багато безробітних, і якщо такий міст залишити без охорони, вже наступного дня не було б через що їздити. Тому навіть підхід до мосту заборонений - лише за службовими посвідченнями. А контролюють це стрілки зі службовими собаками. І якщо хтось іде, собака відразу ж подає голос, стрілку лише залишається відреагувати на це. За активної участі собак уже у цьому році було затримано 699 таких порушників і оштрафовано на суму 6470 грн.

  - Чи були випадки, коли злодії нападали на охоронників?

  - Був такий у минулому році, але це сталося з працівником, який чергував парковим стрілком без собаки. Оглядаючи вагони, він побачив під одним із них людину, нахилився запитати, що тут робить, а той - ключем по голові. Як з’ясувалося, саме там переховувався злодій. Тож травмування було допущено з вини самого ж працівника, і хоч він зі своїми обов’язками нібито й справився, та міг би уникнути цього прикрого випадку, коли б, відчувши щось підозріле, викликав оперативну групу, яка у таких випадках виїжджає із собакою. Коли в затриманні бере участь собака, ніякий злодюга не ризикує вступати у суперечку, і тим більше - нападати.

  - Скільки собак несуть службу?

  - На службі у нас 42 службових собаки, вони квартирують у шести підрозділах: у Козятині, Жмеринці, Шепетівці, Хмільнику, Кам’янці-Подільському, Могильові-Подільському. Усі чистопородні - це і німецькі вівчарки, і кавказькі. Більшість - німецькі. У перспективі плануємо працювати саме з ними: ця порода краще піддається дресируванню, витриваліша, пристосована до життя в обмеженому просторі. Продуктивний робочий вік - вісім років. Кавказькі ж від природи люблять простір, якого в нас немає, хіба що на чергуванні. А такі умови не дають їм змоги продуктивно і довго працювати: шість років - і пес вже може бути небезпечним, навіть кинутися на ту людину, яка безпосередньо з ним працює.

  У Козятинському розпліднику 19 службових собак та 15 цуценят, яких виростили за І півріччя. Доглядають за ними п’ятеро вожатих, за здоров’ям тварин стежить ветлікар, підготовкою собак займається інструктор. Всього ж по загону з тваринами працює 48 осіб, а взагалі в стрілецьких підрозділах - 650.

  - Чи багато коштів доводиться витрачати на утримання собачого господарства?

  - На сьогодні кожний собака нам обходиться понад 500 грн. на місяць. Але зразу ж скажу - вони сповна відпрацьовують ці гроші, навіть більше. Натомість собаки отримують все, що потрібно для повноцінного харчування: моркву, капусту, субпродукти тощо. Приємно, що і начальник нашої служби Володимир Лапін вболіває за наших підопічних, контролює надходження коштів на їхнє утримання і переймається тим, щоб жодного чотирилапого «службовця» не було обділено доглядом.

  Ветлікар стежить за здоров’ям та раціоном собак. Інструктори займаються підготовкою. Заняття з провідниками проводимо на базі Козятинського розплідника.

  - Нещодавно здатність кожного провідника та його підопічного друга перевіряли під час змагань. Розкажіть, будь-ласка, детальніше про це.

  - У кожному підрозділі є свій спортмайданчик, де собак регулярно дресирують, навіть навчених. А на змаганнях, які проводимо двічі на рік: взимку та влітку, перевіряємо, на скільки якісною є підготовка кожного особового складу. Адже приємно помилуватися тією майстерністю, яку демонструють наші чотирилапі друзі. А кожен господар може порівняти, на що його собака здатний. Звичайно ж, ідуть суперечки: моя краща, ні, моя... Та все ж останнє слово - за суддівською колегією, вони визначають переможців, вручають призи, премії.

  Цьогоріч змагання серед підрозділів загону пройшли 17 липня в Козятині. У командному заліку перемогла стрілецько-пожежна команда ст. Шепетівка (начальник команди - В. Давидюк). В особистому заліку перше місце посів провідник стрілецької команди ст. Козятин С. Гливук разом зі службовим собакою Айко, друге - провідник стрілецької команди ст. Жмеринка О. Сулима із собакою Джина, третє - провідник пожежної команди ст. Шепетівка А. Петрук із собакою Дунай.

  Такі заходи сприяють удосконаленню як професійної майстерності самих працівників, так і службових якостей собак. А це - головне, адже воно, насамперед, на користь справі.

  Бесіду вела Ніна ЧЕРНЕГА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05