РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (19 грудня 2014) 

 • Уніформа для залізничника. Чимало «за». А хто ж «проти»?

  Психолог Ірина Шабаєва у «Коментарях» підняла цікаве питання щодо умовної поведінки людини в мундирі. Вона розглянула насамперед психологічний аспект. Мовляв, що ж спонукає нас носити уніформу (тобто професійний одяг) - усі ці мундири, обов’язкові службові спідниці, брюки, пілотки, кашкети і т.д.? При тому, що в тих або інших галузях діють свої норми та правила, зокрема щодо власної корпоративної форми одягу, кожна людина паралельно має свою мотивацію відносно її носіння. В нашому випадку цікаво торкнутися теми носіння залізничної уніформи.


  Працюємо ми добре.

  Вище керівництво будь-якої залізниці завжди під час виконання ним посадових обов’язків виглядає відповідним чином, випромінюючи носінням приваблюючої уніформи міць нашої спільної галузі. Цього водночас не скажеш про багатьох з нас, їхніх колег. Ми ж бо чомусь одягаємось на роботу у щось своє, рідне, звичне, практичне…

  З одного боку, це нормально, бо взуття та одяг виконувати завдання нам не заважають, психологічного комфорту додають. Та й взагалі, здавалося б, кому яка різниця, що ти взув-одягнув зранку на роботу?

  Завжди, одначе, є інший бік справи. Залізнична форма як така примушує її носія навіть на підсвідомому рівні відчувати себе зобов’язаним ставитися до виконання власних службових обов’язків більш відповідально. Тим паче, коли пересічний залізничник має справу із клієнтами, відвідувачами, замовниками, користувачами. Перелік продовжуйте самотужки. Заперечить інший читач, мовляв, знає він безліч випадків, коли ніяка уніформа не сприяє праці ліпше, ніж свій власний, зручний у носінні одяг разом зі придбаним десь на речовому ринку взуттям. Хтось заперечить, приміром, наведенням прикладу Китаю, де, здається, ще років двадцять тому всі його громадяни нагадували таку собі сіру масу однаково взутих і одягнених людей, до того ж майже однакових, як на наш погляд, зовнішньо.

  Цікаво на прикладі Китаю сьогоднішнього спостерігати небувале економічне зростання цієї країни. Вже годі й говорити, як вони там кардинально змінили власний імідж. Строката загальна картина Китаю може переконувати нас принаймні у тому, що справа полягає зовсім не в стилі робочого одягу чи взуття. Втім, мабуть, не без того теж. Зокрема залізничники на китайських магістралях вдягнуті у форму «з голочки».

  Повертаючись до нашої української залізничної дійсності в питанні застосування, умовно кажучи, мундирів, відзначаємо, що великий відсоток працівників українських залізниць дотримуються зовсім не державного, але власного стилю. Якщо враховувати їхню сумлінну працю, - і тим паче варто подумати, перед тим, як зобов’язати залізничників носити мундири, - то чи варто забувати відоме прислів’я: «Від добра добра не шукають»?

  Отже, не знаю, варто чи ні всім без винятку залізничникам перевдягатися в обов’язкові мундири, йдучи на роботу, чи варто надати людям право самим вирішувати це принципове питання? Як на мене - нехай буде так, як воно є зараз. Працюємо ж ми добре? Так. А те саме прислів’я, згадуване нами трохи вище, поки що ніхто не відміняв. У розмові з колегами із локомотивних депо, провідниками пасажирських вагонів почув чимало «за». Очевидно, є й ті, хто «проти». Чекаємо ваших думок, шановні читачі.

  Олег ПОПЕЛЬНИЦЬКИЙ, Фото із архіву редакції
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05