РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (19 грудня 2014) 

 • Немає нічого дорожчого за дитячу посмішку!

  Знайомим шляхом - до Коростишева. Тут високі дерева є сигнальними орієнтирами на початку шляху у глибину місцевих дібров та соснових лісів. Ми рухаємося вздовж швидкісної автотраси, що веде зі столиці до Полісся. Їхати до санаторію «Тетерів»з добру годину. Є про що подумати. У багажнику автівки - цінні ліки для хворих.


  Щирі усмішки за подарунки від керівництва Південно-Західної залізниці.

  Обговорюємо нелегку долю тих, кого війна закинула за сотні кілометрів від рідних домівок. Ніхто достеменно не знає, як діяти за цих складних обставин. Але навіть за умов, коли залізничники мусять стати ощадливішими у власних потребах (менше обновок і смачного різноманіття), але щедрішими до інших (гостинці для солдат, переселенців, сиріт), вантажні потоки із харчовими продуктами, теплим одягом, медикаментами і подарунками для дітлахів не перериваються. Точні адреси, де чекають на гуманітарну допомогу від залізничників Південно-Західної магістралі, відомі і завдяки нашим фоторепортажам.

  Споживацтво витісняє доброчинність. Мова не йде про те, щоби всі стали аскетами, та щоразу, користуючись вигодами мирного життя, маємо пам’ятати, якою ціною вони даються - коштом здоров’я і життя наших побратимів. Пожертва на потреби війська, госпіталів чи тимчасових переселенців має стати доброю звичкою. Отак у роздумах долаємо чималий шлях.

  Крізь лісовий щит проглядається величезне полотнище жовто-блакитного прапору. Хтось із місцевих фермерів розмістив його високо над безкраїми просторами. Державний стяг видно навіть з околиць районного центру. Настрій поступово змінюється на краще.

  Автомобіль бере ще пару-трійку підйомів, крутий поворот у вузесеньку вуличку. І ось ми на порозі санаторію «Тетерів», що ще з літа прихистив у своїх корпусах зо три сотні тимчасових переселенців зі сходу України. Серед них - майже сотня дітей. Зовсім маленькі, дошкільнята, школярі зраділи безлічі подарунків, які за ініціативи начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА їм було вручено безпосередньо у житлових кімнатах санаторію.

  Що змінилося від дня останнього перебування тут?

  У корпусах тепло. На повну потужність запрацювала опалювальна система. Потужні котли, що споживають дрова, встигають обігріти всіх мешканців «Тетерева». Між іншим, доречними для технічного персоналу, який займається опаленням, стала величезна вантажівка дров, що прибула сюди з Коростеня. Шести кубометрів добре висушених дубових полін має вистачати на перший час.

  Не з пустими руками на майданчик біля головного корпусу завітали начальник Коростенської дирекції залізничних перевезень Володимир МИШИН, його помічник Сергій ОРЛЮК та заступник начальника комерційного відділу Олександр МАЗУР. Крім подарунків від Святого Миколая для малечі, вони привезли чимало харчових продуктів. Комора санаторію у той день поповнилася цінним товаром.

  Ми заглянули і на місцеву кухню. Тут бракує різноманітних круп, цукру, овочів, фруктів. Тож продукція від вінницьких фермерів, яку вкотре закупили та транспортували до Коростишева співробітники Медичного центру реабілітації залізничників із Хмільника, дуже доречна.

  Немає нічого дорожчого за дитячу посмішку! Спробували роз’яснювати про традицію дарувати дітлахам солодощі та фрукти тим матусям, які були щиро подивовані з приводу появи у стінах спальних корпусів чисельної залізничної делегації. І коли згодом і дорослі, і малеча зрозуміли нашу мету, від їхніх слів подяки, як співається у дитячій пісні, «стало всем теплей». Ще б пак. У святкових пакетах - безліч солодощів, печива, екзотичні фрукти...

  Приємно вражений подарунком п’ятирічний донеччанин Микита навіть віршика прочитав для гостей.

  «Спасибі» звучить майже однаково українською та російською, впевнена донеччанка Наталія РИЖОВА, яка мешкає у санаторії із 18 вересня. А шестикласник коростишівської школи №1 Микита БАХТІН та його молодший брат Данило (мешканці Луганська), крім подарунків раді тому, що їхній батько знайшов роботу у Києві.

  Довелося дізнатися і про те, що з метою забезпечення овочами і фруктами санаторію місцеві чоловіки наймалися протягом осінніх місяців до багатьох фермерів Житомирщини і Київщини. Збираєш врожай - отримуєш його частку - такі умови. Все це - до комори санаторію.

  Головний лікар «Тетерева» Галина ЄРМОЛАЄВА розповіла: що денне чергування медичних сестер із лінійної поліклініки ст. Житомир - величезна підмога для неї. Вже кілька разів за викликом до хворих до «Тетерева» приїздили фахівці вузького профілю із залізничних медичних закладів. Знадобився сеанс магнітно-резонансної терапії для пацієнтки із санаторію? Вона його отримала. Для дівчини, якій була потрібна реабілітація після операції на головному мозку, Південно-Західна залізниця забезпечила перебування на лікуванні у клінічній лікарні, що у Феофанії (Київ).

  Залізничники та галузеві медики, судячи зі здобутків їхньої волонтерської організації, складають життєво важливий іспит успішно.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05