РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (19 грудня 2014) 

 • Нове будуй, а старе не руйнуй

  Зима, хоч і не дуже активно, та все ж нагадує про себе снігом та морозами. Тому постає питання обігріву, створення нормальних побутових умов для тих, хто й холодної пори року займається поточним ремонтом та обслуговуванням колій на станціях і перегонах.

  - Для таких цілей ми використовуємо усі наявні джерела теплової енергії, - розповідає головний інженер Вінницької дистанції колії Микола ПОДОЛЯН. - Це й газ, електроенергія, вугілля, дрова, залежно від того, де що є і яке обладнання встановлено.

  Тож поцікавимось, як зігріваються колійники безпосередньо у пунктах обігріву? На станції Калинівка функціонує дільниця дистанції колії, колектив якої очолює Юрій ЧЕРНАТА. Декілька років тому у будівлі дільниці було проведено капітальний ремонт. Завдяки цьому створено хороші умови для роботи та й відпочинку під час обідньої перерви. Для обігріву приміщень використали газовий котел, благо до станції підвели газопровід. Це, звичайно, додало зручностей. Однак нинішньої осені виникли проблеми із постачанням блакитного палива. Довелось терміново переходити на альтернативні види теплозабезпечення. У пункті обігріву, який облаштували у окремій кімнаті, безпосередньо біля комори для зберігання робочого інструменту та інвентарю, власноруч зробили металеву пічку. Вона й забезпечує теплом приміщення. В ньому встановлено шафи для одягу, столи, стільці. Тож тут можна переодягтись, пообідати, зігрітись. У перспективі на цій дільниці мають перейти на електричне опалення.

  А от на дільниці у Гнівані, де начальником Олександр ЛУК’ЯНОВ, одразу застосували електричне опалення. Це зробили нинішнього літа, коли проводили підготовчі роботи до опалювального сезону. Завдяки експлуатації електричних котлів опалюються не лише службові приміщення, а й майстерня, кімнати побуту. В них тепло та затишно.

  Електричне опалення звичайно вигідне, воно забезпечує комфортніші умови для працівників. Однак можуть виникати й перебої з постачанням електроенергії. Тоді замість комфорту виникають проблеми. Щоб їх не було, не варто забувати про пічне опалення. Воно виручає у наш час, коли не вистачає газу та електроенергії.

  А там, де пічки обладнані із застосуванням сучасних технологій, то й можна створити й доволі комфортні умови. Як це, наприклад, зробили у бригадному будиночку для колійників на ст. Кароліна. Тут за допомогою твердого пального (вугілля, дрова) не лише опалюють приміщення, а й підігрівають воду. Тож після роботи є де зустрітись із Мийдодіром. А ще на плиті можна підігріти їжу, біля грубки висушити робочу одежу. А головне, є де зігрітись у зимову стужу, відпочити, щоб з новими силами приступати до роботи.

  За допомогою пічного опалення обігрівають побутові приміщення працівників колії на ст. Самченці, де бригаду очолює Василь НОГАЧЕВСЬКИЙ, у бригадному будиночку біля ст. Ситківці. Тут колективом монтерів колії керує Ігор МОСЬКІН.

  - Практично на усіх дільницях, в усіх бригадах нашої дистанції облаштовано побутові приміщення, які в холодну пору року є й пунктами обігріву, - зазначив в розмові із кореспондентом заступник начальника Вінницької дистанції колії з кадрової роботи і побуту Василь КРИЦЬКИЙ. - Для працівників створено належні умови, вони мають де зігрітись. Побут понад усе.

  Теплом забезпечені й приміщення чергових по переїздах. У більшості таких будівель уже використовується електричне опалення, однак у них залишили й пічки, якими обігрівали раніше. Думається, вони не будуть зайвими, а можуть стати у нагоді при виникненні скрутних ситуацій. І не лише в будиночках на переїздах, а й у інших будівлях. Напевне, той поступає мудро, хто дотримується правила: нове будуй, а старе не руйнуй.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05