РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (12 грудня 2014) 

 • «О спорт, ти - мир»!

  Про справи спортивні у Козятинській дирекції залізничних перевезень

  Характер та умови праці залізничників визначають необхідність проведення ефективних засобів щодо залучення їх до занять фізкультурою та спортом, адже вони є надійними гарантами здоров'я працівників, а значить і високопродуктивної виробничої діяльності. Саме тому одним із важливих напрямків роботи Козятинської територіальної профспілкової організації Південно-Західної залізниці впродовж останніх років став розвиток масової фізичної культури.

  Зрештою, П'єр де Кубертен майже понад 120 років тому написав: «О спорт! Ти - мир! Ти встановлюєш чудові, добрі, дружні стосунки між народами. Ти - згода. Ти зближуєш людей, що прагнуть єдності. Ти вчиш різномовну, різноплемінну молодь шанувати один одного. Ти - джерело благородного, мирного, дружнього змагання. Ти збираєш молодість - наше майбутнє, нашу надію - під свої мирні знамена. О спорт! Ти - мир!».

  Залучення до занять фізичною культурою і спортом залізничників та членів їхніх сімей активісти Козятинського теркому галузевої профспілки тримають на особливому контролі. У відповідності до Закону України «Про профспілки та гарантії їхньої діяльності», згідно із Статутом профспілки залізничників і транспортних будівельників України та відповідно до Галузевої угоди та колективних договорів Козятинська територіальна профспілкова організація протягом 2013- 2014 років цілеспрямовано проводила роботу з метою розвитку масової фізичної культури, спорту. На порядку денному - забезпечення функціонування спортивних об’єктів та споруд у структурних підрозділах цього регіону.

  Серед залізничників Козятина, Фастова, Шепетівки стали популярними групи здоров’я. Проводячи роботу у цьому напрямку, терком профспілки відмовився від принципу епізодичності у проведеннях масових заходів. На власні очі пересвідчувався, цей рух має чіткий системний характер.

  За словами голови Козятинського теркому Анатолія ВІЛЬЧИНСЬКОГО, під час складання річного перспективного плану роботи з головами первинних профспілкових організацій узгоджуються дати проведення тих чи інших фізкультурно-спортивних заходів. Далі - впровадження наміченого у життя. Наслідком такого підходу до зазначеної роботи є те, що цілий ряд спортивних турнірів, започаткованих Козятинською терпрофорганізацією, стали традиційними, їх з нетерпінням чекають як безпосередні учасники, так і вболівальники. Один з таких турнірів, котрий згодом переріс у турнір для працівників усієї Південно-Західної магістралі, чемпіонат з міні-футболу на Кубок начальника залізниці. Два роки поспіль означений захід, котрий традиційно проводиться у лютому, збирає понад 20 команд-учасниць. Іншим масовим заходом, що започаткований з ініціативи теркому, став чемпіонат з зимової рибної ловлі. З початку проведення даного турніру у 2012 р. склалися вже певні традиції щодо його підготовки, конкурсів, назви команд, призів. У 2013-2014 роках у даному заході взяли участь понад 400 залізничників.

  З урахуванням позитивного досвіду проведення зимового турніру з рибної ловлі, у 2014 р. Козятинський терком започаткував проведення і літнього спортивного турніру з вилову риби на поплавочну вудочку. Справжніми рибалками відчули себе понад 200 учасників.

  Стало доброю традицією проведення Спартакіади серед працівників регіону Козятинської дирекції залізничних перевезень з настільного тенісу, волейболу, шахів, гирьового спорту, футболу, армспорту. Це саме ті види спорту, котрі включено до програми Спартакіади працівників залізниці. У 2013-2014 роках у цих змаганнях взяли участь понад 700 залізничників регіону. Регулярне проведення спортивних турнірів дало змогу сформувати повноцінну збірну команду Козятинської дирекції залізничних перевезень, яка є постійним учасником Спартакіади працівників Південно-Західної залізниці.

  Чи є позитивні зрушення у місцевих спортсменів-аматорів? У 2014 р. збірна Козятинської дирекції посіла ІІІ загальнокомандне місце на XVІ Спартакіаді Південно-Західної залізниці, де отримала призові місця з таких видів спорту, як настільний теніс, волейбол, армспорт, гирьовий спорт, шахи. Два роки поспіль збірна команда дирекції стає чемпіоном турнірів залізниці з футболу, займає призові місця з настільного тенісу, волейболу та футзалу. Такі спортсмени Козятинської дирекції, як А. Давтян - станція Козятин (шахи), О. Карпов - локомотивне депо ст. Шепетівка (шахи), І. Поберій - Козятинський загін відомчої воєнізованої охорони (настільний теніс), М. Максимчук, Д. Свінціцький із Шепетівки (футбол), Д. Герасимчук - Козятинська дирекція (гирьовий спорт) у складі збірної команди ДТГО «Південно-Західна залізниця», неодноразово ставали призерами та переможцями галузевої Спартакіади.

  Окрім видів спорту, котрі входять до програми Спартакіади працівників Південно-Західної залізниці, Козятинська територіальна профспілкова організація протягом 2013-2014 років організовувала проведення низки змагань з інших видів спорту серед працівників структурних підрозділів залізниці регіону. Приміром, у грудні 2013 р. було проведено турнір з більярду, котрий зібрав учасників 17 структурних підрозділів залізниці.

  Підтримавши ініціативу молодіжної ради теркому, у травні 2013 р. у рамках заходів, присвячених Дню Перемоги, Козятинський терком провів на центральній площі міста Козятин масштабний спортивний турнір «Багатирські ігри». А на початку серпня минулого року разом з ветеранською організацією дирекції, молодіжною радою теркому Козятинська терпрофорганізація організувала проведення відкритого турніру з гри у шахи. Про представництво на даному заході говорить той факт, що з 80-ти учасників турніру було три майстри міжнародного класу, два майстра спорту, два майстри спорту України, 15 кандидатів у майстри спорту. На свято шахів прибули учасники з усіх куточків України та навіть близького зарубіжжя. У квітні 2014 р. молодіжна рада теркому, разом з молодіжними громадськими організаціями м. Козятин, за підтримки Козятинської територіальної профспілкової організації провели загальноміський турнір серед молоді з гри у пейнтбол. Означений захід зібрав понад 50 команд і до 300 учасників. Жіноча команда вагонного експлуатаційного депо Козятин посіла на цьому турнірі ІІ місце. Цей вид спорту міцно прижився серед залізничних колективів.

  Далі - більше. У червні 2014 р. за ініціативи та підтримки Козятинської територіальної профспілкової організації на міському стадіоні м. Козятин було проведено товариську зустріч з футболу між збірною молодіжною командою залізничників Козятинського залізничного регіону та збірною командою студентів республіки Гана (Африка) (див. фото). Даний захід, котрий було широко анонсовано через ЗМІ міста, викликав численний інтерес та зібрав чималу кількість глядачів та вболівальників, у першу чергу молоді.

  Разом з терпрофорганізацією серйозну роботу з розвитку фізкультури та спорту проводять первинні профспілкові організації, об’єднані Козятинським теркомом. Серед них - активісти Козятинського локомотивного депо (голова первинки В. Дзюбенко), Шепетівкського локомотивного депо (голова Н. Григорчук), Козятинського вагонного експлуатаційного депо (голова первинки С. Загорна), Козятинського вагонного ремонтного депо (голова первинки М. Бондар), Шепетівського вагонного депо (В. Гаврилюк). Не відставали і колійники з Козятина (голова первинки В. Зелена). Є добрі результати і в енергетиків із Фастова (голова первинки В. Брижанський). Прекрасні спортсмени і у Козятинській дирекції (голова первинки. Н. Галич) Є порох у порохівницях у первинних профспілкових організаціях лінійних станцій дирекції (голова первинки М. Комар).

  Спортивні команди цих структурних підрозділів, окремі працівники є постійними учасниками, призерами та переможці міських, обласних, всеукраїнських спортивних турнірів. Команда козятинських локомотивників у 2014 р. стала переможницею Спартакіади серед працівників підприємств та організацій м. Козятин з армспорту. Немає їм рівних серед спортсменів з гирьового спорту, волейболу. У рідне депо вони привозили срібні нагороди після змагань з баскетболу, настільного тенісу. Команда козятинських ремонтників вагонів перемогла у загальноміській Спартакіаді 2014 р. з шахів, міні-футболу. Футболісти-локомотивники з Шепетівки є постійними учасниками та переможцями міських, обласних, всеукраїнських турнірів 2013-2014 років. Окремо потрібно відмітити і важливу роль, участь та допомогу у проведенні роботи з популяризації фізкультури та спорту керівників означених структурних підрозділів. Як наслідок, громадою відзначається найкраща робота з організації занять фізкультурою та спортом, утриманню спортивних споруд, спортивних об’єктів, налагоджена у тих структурних підрозділах залізниці.

  Фізкультурно-спортивні заходи серед працівників структурних підрозділів регіону Козятинської дирекції залізничних перевезень проводяться, як правило, на базі спортивного комплексу «Локомотив» ст. Козятин, спортивного залу ст. Шепетівка, спортивного комплексу Козятинського міжрегіонального професійно-технічного училища залізничного транспорту. Для проведення окремих спортивних заходів Козятинська територіальна профспілкова організація орендує приміщення, спортивні споруди (більярдні клуби, місцеві стадіони).

  Крім означених спортивних комплексів та споруд, окремі структурні підрозділи залізниці регіону мають власні спортивні зали, спортивні майданчики: будівельно-монтажне експлуатаційне управління, локомотивне депо, вагонне експлуатаційне депо, де проводяться регулярні заняття залізничників та членів їхніх сімей з волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, шахів, шашок, фітнесу та інше.

  З причин обмеженості фінансування галузі проблемними на сьогодні залишаються питання утримання наявних спортивних споруд, зокрема спортивного залу «Локомотив» ст. Козятин. Так протягом 2013-2014 року коштів на поточний ремонт даної споруди не виділялося, останній капітальний ремонт комплексу проводився понад 20 років тому. Зі спортивного обладнання, котрому не вийшов термін використання, залишилось два тенісних столи, які були придбані залізницею та передані на баланс дирекції у 2007 р. перед проведенням Спартакіади працівників залізниці у м. Козятин. Станом на сьогодні потребують невідкладного капітального ремонту частина даху, стеля та підлога великого ігрового залу споруди. За висновками фахівців, загальна сума капіталовкладень становить понад два мільйони гривень. Схожа ситуація зі спортивним залом ст. Шепетівка.

  Розуміючи об’єктивні труднощі з фінансуванням фізультурно-спортивної роботи з боку роботодавця, терпрофорганізація максимально використовує кошти профбюджету на придбання спортивного обладнання, призів, анонсування, рекламу через засоби ЗМІ, технічний супровід фізкультурно-спортивних заходів. Витрачати кошти на утримання та капітальний ремонт наявних спортивних об’єктів та споруд ні терпрофорганізація, ні керівництво дирекції не мають можливості в силу відсутності коштів на ці цілі у відповідних бюджетах і заборони таких дій законом.

  Іван СОТНІКОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05