РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (12 грудня 2014) 

 • 60-та роковина «кузні» залізничних кадрів

  «Найбільша радість для вчителя, коли похвалять його учня». Цей вислів англійської поетеси та романістки Шарлотти Бранте (найвідоміший роман «Джейн Ейр» - ред.) якнайкраще може охарактеризувати відчуття викладачів, нинішніх і колишніх, Вінницького транспортного коледжу, які брали участь в урочистостях з нагоди 60-річчя із дня заснування цього залізничного навчального закладу. А радіти, пишатись у них є ким. Із понад 16-ти тисяч випускників є й вчені, орденоносці, Герой соціалістичної праці, керівники високого рівня та очільники відокремлених структурних залізничних підрозділів... Про багатьох із них згадували під час урочистостей з нагоди ювілею навчального закладу, який з дня заснування, у 1954 р., йменувався Вінницьким агролісомеліоративним технікумом залізничного транспорту, потім через 10 років став Вінницьким технікумом залізничного транспорту, а з 1998 р. отримав статус Вінницького транспортного коледжу. Тож і у цій публікації згадаємо про відомих особистостей.


  Начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень Анатолій ЛЮБІНІН вручає
  Почесну грамоту Укрзалізниці молодому педагогу Максиму ТРАЧУКУ.

  ЯКЩО НЕ ЧАСТО ВІДВІДУВАТИ АЛЬМА-МАТЕР
  Олексій ВІННИЧУК - перший заступник департаменту колії Державної адміністрації залізничного транспорту України у свій час пройшов навчання у Вінницькому технікумі залізничного транспорту.

  - Я пишаюсь через те, що навчався у стінах цього навчального закладу, - зізнався Олексій Миколайович. - Після цього продовжував навчання і на сьогодні маю певні трудові здобутки. Цим завдячую колективу викладачів, які мене виводили у світ. Саме вони мене зробили колійником, дали базові знання у цій справі, які потім розвивав та удосконалював.

  Під час урочистого зібрання у коледжі Олексій Вінничук передав привітання педагогам, вручив подарунки коледжу від колективу департаменту колії, а також виконав доручення генерального директора Укрзалізниці. Він вручив Почесну грамоту Державної адміністрації залізничного транспорту України завідувачу відділенням обслуговування і ремонту залізничних споруд та об’єктів колійного господарства Максиму ТРАЧУКУ, якою його було нагороджено до Дня залізничника. Максим Анатолійович також випускник цього навчального закладу. Після навчання у ВУЗі та роботи на залізниці він повернувся у коледж, став викладачем, а згодом й очолив відділення.

  Серед випускників - й начальник галузевої служби колії Південно-Західної залізниці Віталій КАЛЮЖНИЙ.

  - Мені приємно відчувати себе випускником Вінницького транспортного коледжу, який закінчив 2004 року, - зазначив у своєму виступі на зібранні Віталій Володимирович. - З того часу, на жаль, мені не часто доводилось його відвідувати. А сьогодні приємно був вражений тими змінами, які тут відбулись. Змінився на краще фасад будівлі, внутрішній інтер’єр, стали сучаснішими навчальні аудиторії. Однак незмінним залишився той високий рівень знань, які отримують випускники коледжу. За це я хочу подякувати нашим мудрим наставникам від багатотисячної армії колійників Південно-Західної залізниці, в лавах якої є багато вихованців нашого навчального закладу.

  Так, вихованців у столичній магістралі працює дійсно багато. Це - Олександр КОЛОМІЄЦЬ - ревізор з безпеки руху поїздів, Володимир СЕСТРЕНСЬКИЙ - начальник Дарницької дистанції колії, Микола ІВАНЧЕНКО - начальник Житомирської дистанції колії, Василь МАКОВІЙ - начальник Хмельницької дистанції колії, Анатолій ГУНДЕРА - начальник Шепетівської дистанції колії, Олександр СТРАТІЙЧУК - начальник Козятинської колійної машинної станції, Руслан ЧЕРЕВИЧНИЙ - начальник Конотопської колійної машинної станції, Вадим КРАЙНІК - головний інженер Центру механізації колійних робіт, Анатолій КОРНІЮК - начальник Козятинського відділення рейкозварювального поїзда, Володимир КУШНЕРЧУК - головний інженер Коростенського будівельно-монтажного експлуатаційного управління, Володимир ЛЕВЕНЧУК - голова профкому Жмеринського будівельно-монтажного експлуатаційного управління та інші. Усі вони висловлювали слова вдячності на адресу викладачів за ті знання, які отримали під час навчання у технікумі, коледжі. Дякував учителям й начальник ДП «Український центр механізації колійних робіт» Олександр ГОНЧАРУК. У своєму виступі Олександр Миколайович зазначив, що в колективі, який він на сьогодні очолює, не менше 150 фахівців - це випускники Вінницького транспортного коледжу.

  Однак вони працюють не лише в колійному господарстві, а й у інших галузях. На цьому наголосив у своєму виступі начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень Анатолій ЛЮБІНІН, який передав привітання іменинникам від начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА. Відзначивши заслуги навчального закладу у підготовці кадрів для залізниці, він також зазначив:

  - Окремо хочеться сказати про останнє ваше дітище, до якого маю безпосередню причетність. І чим дуже задоволений. З 2012 року у коледжі розпочато підготовку спеціалістів управління перевізним процесом. І це приємний факт. Адже профтех-училища, через брак кваліфікаційного статусу, перестали випускати чергових по станціях. А на заміну тим, хто виходить на пенсію, не було кого призначати. Та цю кадрову прогалину можна буде усунути: випускники коледжу, які наступного року уже приходитимуть до нас, - бажані фахівці.

  СПІЛКУВАННЯ ІЗ ШАНОВАНИМ ПЕДАГОГОМ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ?! ЦЕ МОЖЛИВО

  Подякувавши викладачам, усім працівникам коледжу за їх плідну творчу працю, Анатолій Олексійович виконав почесну місію - вручив нагороди, відзнаки співробітникам, ветеранам навчального закладу-ювіляра, яких удостоєно відповідно до наказу начальника Південно-Західної залізниці. Зокрема, знаком «За сприяння розвитку Південно-Західної залізниці» нагороджено Володимира ЗАЇЧКА - голову ради ветеранів коледжу. Знаками «За доблесну працю на Південно-Західній залізниці» - директора коледжу Михайла ФАЛІШТИНСЬКОГО та його заступника з навчально-виробничої роботи Олександра ПЕЧЕНЮКА. Медаллю «Кращому працівнику» - Миколу МАШТАЛЕРА - завідувача відділення «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і обладнання». Знаком «Відмінник Південно-Західної залізниці» - помічника директора коледжу з кадрової роботи Зою ЦИМБАЛЮК. Усім їм, а також деяким іншим працівникам коледжу, які отримали почесні грамоти та іменні годинники від начальника столичної магістралі, виплачено й відповідні грошові винагороди. Багато співробітників отримали заохочення й від Жмеринського територіального профспілкового комітету, Вінницького обласного департаменту освіти та науки. Подарунки, сувеніри, вітальні адреси коледжу-ювіляру вручали почесні гості, які завітали на свято.

  На жаль, не усі випускники змогли приїхати до Вінниці. Однак цей недолік частково вдалось усунути завдяки інтернету. Окремі із них передали свої відеозвернення, які було продемонстровано під час зібрання. Зокрема таке привітання пролунало від завідувача кафедрою ботаніки, дерево-знавства, деревних ресурсів Львівського національного технічного університету Василя РЯБЧУКА, доктора сільськогосподарських наук, професора, члена Лісівничої академії наук, члена Національної спілки письменників України, який навчався у технікумі в сімдесяті роки.

  Продемонстровано й інші відеозвернення. У виступах випускники зі словами вдячності згадували про своїх наставників - тих, хто дав базові знання для роботи на залізниці. Про них розповімо згодом, але спочатку пригадаємо тих, хто стояв у витоків альма-матер, хто створював навчально-матеріальну базу, згуртовував педагогічний колектив технікуму.

  СПИТАЙТЕ, ХТО ПРИКРАШАВ ВІННИЦЮ?

  Перший директор технікуму Олек-сандр НЕЧАЮК. Уродженець Поділля, він до того, як очолити колектив, пройшов дорогами війни, здобув освіту педагога, працював на різних відповідальних посадах. За його безпосередньої участі проходило створення та відкриття технікуму. Спочатку тут навчались 90 студентів лише за однією спеціальністю - лісове господарство. А з 1972-го додались ще три - будівництво та експлуатація колійного господарства залізничного транспорту, шляхові та будівельні машини залізничного транспорту та промислове і громадське будівництво. Під керівництвом Олександра Андрійовича проходив не лише навчальний процес, а й зміцнення матеріальної бази. Здійснювалось будівництво навчального корпусу, майстерень, навчального полігону, спортивного комплексу, гуртожитку. Власним прикладом директор, педагог, Почесний залізничник, кавалер ордена «Знак пошани» довів своїм колегам, студентам, що справжній професіонал повинен вчитись, удосконалювати свою майстерність протягом усього життя.

  Сподвижником, надійним помічником першого директора був Станіслав ГУЛАШЕВСЬКИЙ. Він розпочинав роботу у технікумі викладачем на відділенні «Лісове господарство», адже до цього пройшов навчання у Київському лісогосподарському інституті та здобув певний досвід роботи на залізниці. Згодом він став завідувачем виробничою практикою, головою циклової комісії, заступником директора з навчальної роботи. А з 1977 р. очолив технікум, в якому проходили підготовку нові загони майбутніх залізничників. З ініціативи Станіслава Леонідовича проходили виходи студентів на озеленення міста над Бугом. Зокрема було висаджено горіховий гай та сквер біля Меморіалу визволителям Вінниці на вул. Київській, здійснено благоустрій міського ботанічного саду, території навколо стадіону «Локомотив». За умілу роботу на освітянській ниві Станіслав Гулашевський отримав звання «Заслужений вчитель УРСР», «Почесний залізничник», а як фронтовика його нагороджено орденом Великої Вітчизняної війни та багатьма медалями.

  Серед перших викладачів була й Ганна ОКОРОКОВА, яка навчала студентів російській мові та літературі. Вона також очолювала літературний гурток, в якому проводилось чимало цікавих заходів. Саме у групі, де Ганна Пилипівна була класним керівником, навчались Ольга БОРОДІЙ (Леванда) та Неллі САВИЧ, які, за прикладом своєї наставниці, в подальшому стали викладачами технікуму. «Уроки изящной словестности идут с нами по жизни. Развлекательное чтение для взыскательного читателя выбираем благодаря уму-разуму от учителей», - стверджує київський сатирик В. ОЗОРНОВ.

  Своєрідною легендою коледжу став Володимир ЗаЇЧко, який понад півстоліття віддав цьому навчальному закладу і на сьогодні не розриває з ним зв’язків, очолюючи раду ветеранів. Розпочавши в ньому працювати лаборантом, згодом став викладачем, заввідділенням, заступником директора з навчально-виробничої роботи. Він доклав чимало зусиль до підготовки не однієї сотні випускників, які із вдячністю згадують про нього. Та й Володимир Прокопович пам’ятає власних наставників.

  - Пам’ятаю, як заступник директора Леонід Макарович КОВАЛЬЧУК дав мені доручення - із запасних частин скласти автобус. З ним, разом із студентами, ми впорались. Після реєстрації в ДАІ, автобус ми використовували для перевезення студентів до розсадника дерев під час проведення практичних занять. А також наш викладацький колектив, тоді нас було всього 14 чоловік, відвідав Софіївський парк в Умані. Давно це було…

  Є й багато інших спогадів у ветерана. Ділились ними й інші викладачі. Зокрема Володимир ВОЛОДЧЕНКО, Алла СМІРНОВА, Світлана БІЛЕНЬКА, Іван КАЧУРА та інші. У їхніх спогадах вимальовується уся 60-річна історія навчального закладу, яку продовжує нинішнє покоління педагогів, під керівництвом колишнього випускника, а нині - директора коледжу Михайла Фаліштинського. Думається, ними будуть вписані нові яскраві сторінки у подальшу історію закладу. А головне - вони підготують ще не одну тисячу фахівців для залізниці. Обов’язково!

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05