РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (12 грудня 2014) 

 • Увага, чекаємо на «фотоморди» графітістів

  Приміські електропоїзди приписки моторвагонних депо столичної магістралі давно потерпають від сучасних графітістів. Не став винятком вагон електрички, що пізнім грудневим вечором направлялась за маршрутом Тетерів - Київ-Пасажирський. Основну відстань до столиці локомотивна бригада подолала, як належить, без зауважень. Проте на ст. Святошин, де електропоїзд чекав на дозвіл чергового по станції на відправлення, тишком-нишком до хвостового вагона направилась бригада «художників».

  Декілька натискань на кнопку балончика з нітрофарбою - і на поверхні вагона з’явилися, як казав один першокласник, «каляки-маляки». Щоб зіпсувати зовнішній вигляд рухомого складу, достатньо декількох десятків секунд. А щоб змити за допомогою реагентів цю «красу», а згодом перефарбувати її у малярному цеху моторвагонного депо ст. Фастів або ст. Бахмач з бюджету залізниці потрібно витратити не один десяток тисяч гривень. Економічний розрахунок змушеного простою рухомого складу під «маляркою», доставлення його до місця призначення також влітають у копієчку. Хто буде повертати кошти?

  Зазвичай із цим запитанням залізничники звертаються до представників транспортної міліції. Правоохоронці відповідають, що за такими забавами сьогоднішніх абстракціоністів на вагонних поверхнях складу злочину не спостерігається. Ці «картини» не носять будь-якого змісту, лише спотворюють поверхню вагона. Хіба це не зрозуміло суспільству?

  Галузева статистика та географія появи графітістів на залізниці має точні адреси їхньої творчості. Крупні станції, місця відстою рухомого складу і так далі. Отже, варто міліціянтам застосувати заходи з виловлювання горе-художників. Але існує тенденція: правоохоронці у своїй більшості протягом останнього часу навчилися констатувати зростання рівня злочинності у порівнянні з попереднім роком. А кому від того легше? Залізничникам? Чи, можливо, пасажирам, які через нестачу моторвагонного складу у залізничному парку змушені подорожувати у переповнених вагонах? А чому б правоохоронцям не провести тематичні зустрічі зі школярами, чиї навчальні заклади розташовані поруч із залізницею. І тут має йти мова не лише про пристоличний регіон. На залізничних вузлах цієї «публіки» також достатньо. Чи не варто правоохоронним органам «покопатися» у соціальних мережах, де графітісти обмінюються власними враженнями. Дивись, і вийдете на «живописців». А профілактиці правопорушень сучасних міліціонерів вчити потрібно? Нонсенс, скажете ви, і будете стовідсотково праві.

  Працівники відомчої охорони залізниці регулярно зустрічаються із випадками появи графітістів, які псують рухомий склад. У подібних ситуаціях посадові особи спрямовують «джентльменів каляки-малякської удачі» до міліції. Далі у лінійних відділах транспортної міліції мала б проводитись конкретна роз’яснювальна робота. Чи пішов процес? Судячи із частими «художніми виставками» на вагонах електропоїздів, цей факт сумнівний.

  Що робити? Під час нещодавньої службової наради, яку проводив перший заступник начальника Південно-Західної залізниці Іван ФЕДОРКО, було запропоновано звернутися до поміркованих пасажирів із пропозицією. Користуєтеся приміським транспортом? Маєте мобільний телефон? Зустрічаєте «графітістів» поруч із рухомим складом? Не полінуйтеся зробити фоторепортаж. Зніміть кадри, коли черговий абстракціоніст обмальовує вагон. Пошукайте вигідний ракурс. Сфотографували? Поздоровляємо! А тепер надішліть ці кадри за електронною адресою zadvornov@sw.uz.gov.ua. Це щоб згодом величезна аудиторія, яка заходить на офіційний сайт Південно-Західної залізниці, помилувалася «фотомордами» горе-митців. Представимо, як казав один кіногерой, «в лучшем виде». Отже, відкриваємо інтернет-експозицію у галереї «Вони заважають пасажирам».

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05