РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 45 (21 листопада 2014) 

 • Як позбутися «професійних» недугів?

  Робота на залізниці пов’язана не лише із значними фізичними та психологічними навантаженнями, але й в окремих випадках вона може негативно впливати на стан здоров’я. Тоді виникають так звані професійні захворювання, серед них - зниження слуху, розлад органів дихання… Зрозуміло, що усі ці відхилення від норм необхідно завчасно виявляти та лікувати. Але як це краще робити?


  У президії конференції

  НА ГОСТИНИ ДО МОРФЕЯ

  Відповідь на таке запитання спробували знайти на науково-практичній конференції, яка днями відбулась у санаторії «Медичний центр реабілітації залізничників» (МЦРЗ) на курорті Хмільник. Захід проходив під керівництвом заступника начальника медичної служби Південно-Західної залізниці, заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук Юрія ЛАДУБИ. У конференції взяли участь заступники головних лікарів із поліклінічної роботи та завідуючі поліклініками по забезпеченню залізничних лікарень столичної магістралі, лікарі-отоларингологи (ЛОРи) цих закладів, керівництво та окремі лікарі санаторію «МЦРЗ».


  Приємна мить. Заступник начальника медичної служби Юрій ЛАДУБА вручає сертифікат, що підтверджує підвищення рівня знань,
  завідувачці ЛОР-відділення Ніні ПОГОРІЛЕЦЬ. Такі сертифікати вручено усім учасникам конференції.


  Фото на згадку.

  У вступному слові на конференції Ю. ЛАДУБА зазначив, що із тих залізничників, які регулярно проходять медичний огляд, а це майже 45 тисяч чоловік, значна частка потребує диспансерного оздоровлення і серед них більше 1700 із ЛОР-патологією. Це люди із запаленнями органів дихання та розладами в органах слуху та деякими іншими захворюваннями. Зрозуміло, що ця категорія працівників столичної магістралі потребує лікування та оздоровлення. Найбільші можливості для проведення лікувальних заходів, включаючи й виконання високотехнологічних операцій, є у ЛОР-відділенні Дорожньої клінічної лікарні №2 столичної магістралі.

  З можливостями цього відділення учасників конференції ознайомив його завідувач, кандидат медичних наук Юрій ГРЕБЕНЮК, який є й головним позаштатним отоларингологом Південно-Західної залізниці. У своїй доповіді лікар розповів про можливості відділення, яке оснащене сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою й обладнанням. Усе це дозволяє виявляти захворювання на ранній стадії та виконувати складні операції. Зокрема такі, як мікрохірургія вуха, яка дозволяє відновити слух, хірургія доброякісних утворень гортані зі збереженням голосових зв’язок та інші. Новим напрямком у роботі цього відділення є холодо-плазменна коблація (новий метод об’ємного видалення тканин - ред.) і хірургія хропіння. Останнє захворювання, а це дійсно захворювання, доволі поширене і не таке вже й просте. Не тому, що «хропун» заважає спати іншим, особливо у залізничних вагонах. Воно не дозволяє достатньо насичувати організм киснем і забезпечувати біохімічні реакції у ньому. Також призводить до невисипання. Той, хто хропе, часто просинається і не може повноцінно відпочити від перебування на гостинах у Морфея (Бог сновидінь у грецькій міфології - ред.). У таких людей з’являється підвищена сонливість у робочий час. А статистика підтверджує, що 20 відсотків аварій виникає через те, що люди засинають на робочому місці. На залізниці таке недопустимо. Тому від недугів, що можуть призвести до небажаних наслідків, варто позбавлятись.

  Втім не лише у цьому медичному закладі. Про можливості ЛОР-відділення залізничної лікарні у Конотопі, що розраховане на обслуговування двадцяти пацієнтів, як і у згаданому вище закладі, розповіла у своєму виступі його завідувачка Ніна ПОГОРІЛЕЦЬ. Потенціал не такий, як у столичній лікарні, але й тут можуть надати належну допомогу тим, хто отримав захворювання органів дихання чи слуху.

  У своєму коментарі до виступу лікарки із Конотопа Юрій ЛАДУБА зауважив, що варто вчасно та безпомилково визначити діагноз у медичних закладах першої інстанції і спрямувати їх у спеціалізовані заклади, де можуть надати своєчасну, кваліфіковану та ефективну допомогу.

  ДО ХМІЛЬНИКА ЗА СІМЕЙНОЮ ПУТІВКОЮ

  Та у цій загально-залізничній медичній структурі вагоме, а той найважливіше місце займає профілактика «професійних» захворювань та реабілітація тих, хто пройшов інтенсивне лікування із хірургічним втручанням. Тому для виконання таких завдань кращого закладу, аніж санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників», немає. Про це у виступі на конференції наголосив директор цього закладу, заслужений лікар України Віктор ПІКУШ. Він зокрема зазначив, що оздоровниця залізничників одночасно може прийняти 440 відпочиваючих, а за рік - до восьми тисяч тих, хто потребує допомоги цього лікувального закладу. Та, на жаль, нинішнього року із тих, хто пройшов оздоровлення, лише третину склали залізничники. Тому необхідно значно збільшити кількість відпочиваючих саме із нашої галузі. Путівок для цього виділяється достатньо. Вперше тут запровадили й сімейні путівки. Це коли батько, мати із дітьми може приїхати у Хмільник. Ті, кому потрібно лікування та оздоровлення, можуть отримати весь курс процедур. А інші - цікаво та незабутньо відпочити. Окрема та й особлива увага на столичній магістралі та у санаторії приділяється ветеранам-залізничникам. Щомісяця нинішнього року тут відпочиває більш ніж сто людей, які своє продуктивне життя та й здоров’я віддали, працюючи на столичній магістралі.

  Та для оздоровлення працюючих залізничників і ветеранів, у тому числі й тих, хто має захворювання, є значно більші можливості у МЦРЗ. Лише поточного року для цього закладу за сприяння керівництва залізниці закуплено обладнання на загальну суму у сім мільйонів гривень. Воно має працювати на оздоровлення залізничників. А яким чином? Відповідь можна було почути у виступі заступника начальника санаторію із лікувальної роботи Олександра ФІКСА. Він зробив акцент на впровадженні інноваційних технологій у процес медичної реабілітації залізничників. Зокрема виступаючий зазначив, що санаторієм вважається той заклад, у якому є хоча б один природній лікувальний фактор. В оздоровниці залізничників їх аж три. Це й вода із вмістом радону, яка є головним санаторним чинником. Є й тут лікувальна мінеральна вода, яка видобута із окремого джерела на території оздоровниці. Для її застосування у лікувальному процесі при патології органів травлення отримано відповідний сертифікат. А неподалік від Хмільника знайдено й поклади цілющої грязі, яка також використовується для оздоровлення працівників сталевих магістралей, в першу чергу для тих, хто має захворювання органів опори та руху й периферичної нервової системи.

  СОЛЯНА «ПЕЧЕРА» ПРОТИ АСТМИ

  Для таких пацієнтів із захворюваннями органів дихання передбачено ще чимало й інших процедур. Скажімо - фітотерапія із використанням лікарських трав під час інгаляцій та для лікувальних ванн. Словом, у Хмільнику є усі можливості для оздоровлення залізничників, які лише відчули недуги або пройшли лікування органів дихання чи слуху. Та справжньою новацією тут стало облаштування соляної кімнати. Її оздоблено від стелі до підлоги блоками із кам’яної солі. І тут створено мікроклімат, як і в соляній печері. Він сприяє лікуванню як бронхіальної астми, так й інших недугів. Про це на конференції розповіла лікар санаторію МЦРЗ Ірина ШМАЛЬ.

  На семінарі пролунали й інші цікаві доповіді, із яких його учасники почерпнули чимало корисного. Зокрема із застосування лазерної, озонової, ударно-хвильової терапії та ін.

  Підбиваючи підсумки науково-практичної конференції, Юрій Ладуба зауважив на тому, що ЛОР-лікарям дільничних та й відділкових лікарень нашої залізниці варто активніше пропонувати оздоровлення у санаторії МЦРЗ тим, хто відчуває вади в органах дихання та слуху. Це дозволить завчасно повернути їм здоров’я, продовжити працездатність, позбавитись «професійних» недуг.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05