РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (14 листопада 2014) 

 • Гармонія Анатолія МУРАСТОГО

  У 2012 р. у Маріуполі Анатолій МУРАСТИЙ, машиніст локомотивного депо Конотоп, став чемпіоном України з пауерліфтингу серед ветеранів. Наступного року в Полтаві він підняв на тридцять кілограмів більше і знову зайняв найвищу сходинку п’єдесталу. Результат? Ще б пак. Не помилюся, коли скажу, що він - єдиний машиніст, який став дворазовим чемпіоном України.


  Дворазовий чемпіон України з пауерліфтингу серед ветеранів, машиніст локомотивного депо Конотоп Анатолій МУРАСТИЙ

  А РОЗПОЧИНАЛОСЯ ВСЕ, за словами Анатолія Івановича, у Брянському технічному училищі, де він учився на помічника. Ходив до спортивного залу, тягав гирі - про участь у змаганнях і не думав. Просто, як і більшість ровесників, бажав бути сильним. І здоровим, бо розумів, що попереду, на сталевих магістралях, слабакам не місце. Не полишив заняття і пізніше, коли працював у Курську. У Глухові ж спортивна стежка привела його до клубу «Гармонія». Створений двадцять років тому, клуб є одним із найсильніших в області - наприклад, на цьогорічних обласних змаганнях від Глухова брали участь чотирнадцять спортсменів, і тринадцять із них повернулися до Глухова з нагородами. Тренує атлетів Фелікс КОЛТАКОВ, заслужений тренер України. Саме про нього Анатолій Мурастий сказав: «Без його методики і плану тренувань успіхів би я не досяг».

  Дійсно, машиністові важко викроїти час між поїздками для регулярних занять спортом. Але, як показує приклад Анатолія Мурастого, можна.

  - Після однієї робочої ночі, - пояснював Анатолій Іванович, - середнє навантаження, після двох - легке. Коли вихідний, тоді вже повне.

  - Але де той Конотоп, а де Глухів. Між ними більше сотні кілометрів.

  - Фелікс дає завдання на тиждень, на два. Я, коли є час, тренуюся. Приїжджаю до Глухова і складаю, якщо можна так висловитися, залік. Є телефон, є електронна пошта... Спілкуємося.

  Ви, очевидно, звернули увагу, що тренера Мурастий називає Феліксом. І має на те повне право - в «Гармонії» він найдужче обтяжений літами. Спортивний клуб об’єднує глухівську молодь, а ветеран один - Анатолій Іванович. До речі, наймолодшому учасникові змагань з нагоди двадцятиліття клубу Володимирові Колтакову було лише шість років, та він успішно вижав цілих 15 кілограмів.

  - А яким видався нинішній рік зі спортивної точки зору? - запитую машиніста.

  - Можна сказати, успішним. У вересні я брав участь у чемпіонаті із класичного пауерліфтингу. Чемпіонат проведено у Коломиї. Я встановив два рекорди України серед ветеранів - у тязі та у сумі триборства.

  Тут треба пояснити, що вікових обмежень пауерліфтинг не має. Від шести, як у Глухові, і до, наприклад, 75. Саме стільки років було Олександрові Логінову в Полтаві на чемпіонаті України. Його результат - 287,5 кілограма за результатом трьох видів змагань.

  - А молодь набагато вас випереджає? - запитую.

  - Вік бере своє. Кілограмів на сто...

  І ЩЕ ОДНА ДЕТАЛЬ. Класичний пауерліфтинг - змагання без екіпірування, просто пауерліфтинг - в екіпіруванні. Що входить до екіпірування? Штангетки - спеціальне взуття важкоатлетів, пояс, бинти на руки і на коліна, та головне - трико, яке наче корсет стягує фігуру атлета.

  - Виступати в Коломиї без екіпірування, чесно скажу, побоювався, - розповідає Анатолій Мурастий. - А раптом. А травма, не дай Боже... Та, бач, обійшлося.

  Триборство в пауерліфтингу - це станова тяга, присідання зі штангою і жим штанги лежачи. Так ось у першому виді Анатолій Мурастий може замовити 250 кілограмів. В екіпіруванні, зрозуміло. І підніме. Щоб вам легше уявити, скажу, що стільки ж важить залізобетонна шпала. Спробуйте-но відірвати її всю від землі і потримати хоч би секунду. Упевнений, що з першого разу вийде не у всіх.

  ЯКІ ПЛАНИ В МУРАСТОГО? Змагатися. Він говорить, що треба здобути звання кандидата у майстри спорту. Це - мінімум. А далі - звання майстра. Скажете, що вік. Не перешкода. Анатолій Іванович планує виступати на помості років так до шістдесяти п’яти, а, може, й довше. На роботі ж, за правим крилом електровоза, складається зовсім по-іншому. Наблизилася пора, коли треба залишати кабіну локомотива.


  Фото Василя ЛУЦЕНКА

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05