РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (14 листопада 2014) 

 • Транзит під небесами

  Цьогорічна осінь запам’ятається нам чудовими сонячними днями, тривалим та теплим «бабиним літом», з його барвистими пейзажами. Матінка-природа щедро тішила нас теплом та красою, а улюбленими місцями відпочинку цими днями стали парки та сквери. Саме одного з таких днів жовтня у парку культури та відпочинку залізничників Козятина зібралося чимало мешканців міста, щоб не лише приємно відпочити у вихідний, а й оглянути виставку декоративних птахів, яку влаштували для них місцеві шанувальники екзотичних та декоративних видів птиці.  - Проведення такої виставки у нашому місті планувалося й раніше, проте все якось не складалося, - розповідає один з її організаторів Вадим ЛЮЛЯВСЬКИЙ - вантажник відділу матеріально-технічного забезпечення Козятинської дирекції залізничних перевезень. - У нашому місті серед тих, хто вже багато років захоплюється розведенням екзотичних та декоративних птахів, є чимало залізничників. От ми й вирішили звернутися до керівництва дирекції та теркому, щоб вони допомогли нам у проведенні такої виставки. Перш за все нам була необхідна територія, де ми могли влаштувати експозицію. Парк культури та відпочинку залізничників найкраще підходив для цього. І цю підтримку ми отримали. А надалі за справу вже взявся наш оргкомітет, у складі якого активно попрацювали мої колеги-залізничники Ігор Гаєвський, Олександр Далевський, Валентин та Олександр Заїчки. Про проведення виставки ми повідомляли наших земляків у місцевих ЗМІ. Телефоном та за допомогою інтернету зв’язувалися з друзями та знайомими з інших регіонів країни, хто також захоплюється розведенням декоративних птахів. Як результат - понад 400 однодумців з них відгукнулися на нашу ініціативу і стали учасниками цього цікавого та яскравого свята.

  У день проведення виставки на території парку, як то кажуть, не було де яблуку впасти. Біля кліток та вольєрів з птахами зібралися сотні козятинців та гостей міста, які цілими сім’ями прийшли подивитися на дивовижних птахів. А подивитися було на що. Різноманітних голубів, курей, папуг, качок, гусей, індиків та фазанів тут опинилося понад два десятки видів. Крім того, всі бажаючі мали можливість придбати собі не лише птаха, якого вподобав, а й необхідні для нього клітку та харчі. Ціна на все була на 30 - 40% нижчою, ніж на ринку чи в зоомагазинах. Та, мабуть, найбільше задоволення на цьому святі різноманіття птахів було у місцевої малечі. І саме вони виступали найбільш активними покупцями, вимагаючи у батьків придбати того чи іншого птаха. Особливою популярністю користувалися папуги та голуби.

  Сам Вадим розведенням птахів займається ще з дитинства. У нього й батько, й дідусь були фанатами цієї справи, тож залучили до неї й маленького Вадима. Ще першокласником він був на подібній виставці у Києві, де придбав собі поштових голубів. Саме тоді все і розпочалося. Зараз він вже розводить шість видів гусей, чотири - індиків та качок. А голубів різних видів та мастей тримає понад дві сотні. Спеціальної освіти, щоб їх доглядати та розводити, не має, однак всі необхідні для цього заняття знання знаходить у книжках та в інтернеті. Як стверджує сам Вадим, найбільше його захоплення - поштові голуби.

  - Я їх і розводжу сам, і купую чи обмінюю у колег на подібних виставках, - говорить мій співрозмовник. - За ними завжди цікаво спостерігати. Люблю тренувати, відвозячи їх за десятки кілометрів від домівки, випускаю, а потім дивлюся, як вони повертаються до своїх годівничок. До речі, коли я вивожу таких голубів на виставки в інші регіони країни і якщо якогось з них я там не продав чи не обміняв, то завжди випускаю їх з клітки. Поки повернуся додому, то вони завжди вже чекають там на мене. Транзит під небесами.

  Про поведінку та життя своїх улюбленців він може розповідати годинами. Ці історії цікаві і разом з тим неймовірні. Але вони захоплюють. Ось хоча б розповідь про те, як прибився до його зграї чужий голуб. Коли його вдалося піймати, то на одній з лапок було кільце з цифрами телефонного номеру. Зателефонував. Виявилося, що його господар мешкає у Львові. Дізнавшись, що голуб залетів так далеко від прикарпатського краю, той запропонував залишити птаха у себе. Однак вже за тиждень-півтора голуб зник. А невдовзі зателефонували вже з міста Лева. Колега-львівянин повідомив, що пропажа повернулася додому, однак вже не сам, а з голубкою. Господарі птахів посміялися і вирішили: нехай вже буде так, як є. І пара живе у «кавалера». Та за декілька тижнів голуби повернулися. З тих пір залишився «кавалер» зі Львівщини тут у приймах.

  - Ми навіть не очікували, що ця виставка матиме такий великий інтерес у наших працівників, - прокоментував голова теркому профспілок дирекції Анатолій ВІЛЬЧИНСЬКИЙ. - Тож дякуємо її організаторам за цікавий захід. Упевнений, що у нашому місті залізничників відтепер шанувальників розведення птахів значно побільшає. І добре, якщо до цього долучиться якомога більше наших юних мешканців.


  На фото: нагороди за любов до природи.

  Фото Юрія ТРОФИМЧУКА

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05