РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (14 листопада 2014) 

 • «Не стреляйте в наших сыновей!»

  Не стреляйте в наших
  сыновей!
  Ведь нет большего горя,
  чем хоронить своих
  детей!

  Під час війни чужого горя не буває. Не змогла залишитися осторонь долі героя нашого краю - мого земляка Юрія Костюченка, який загинув у зоні АТО, захищаючи нашу неньку Україну. Так, біда прийшла і на нашу Щорсівщину. У віці 37 років геройськи пішов із життя мешканець села Займища Щорського району Юрій Костюченко. Під час виконання бойового завдання - захисту донецького аеропорту, Юра загинув у танку, підбитому російськими окупантами. Разом з усім екіпажем… Тож ховати бійця довелося у закритій домовині, яку було вкрито синьо-жовтим прапором. Домовину на плечах несли солдати, траурна процесія була досить великою: багато військових, земляків, рідних, односельчан, представників офіційних організацій та й просто небайдужих людей.

  Я глибоко впевнена, що країна повинна знати своїх героїв. Саме ця думка спонукала мене написати про Юрія. Зізнаюся, дуже хотілося поговорити з матір’ю загиблого солдата. Розпитати про сина, попросити роздивитися його фотографію. Але я не дозволила собі цього зробити. Судіть самі: яким може бути інтерв’ю з матір’ю, яка втратила сина? Як можна розпитувати про найстрашніше горе для кожної жінки? Тому я обмежилася розмовами із земляками, які були знайомі із загиблим, і дещо дізналася про нашого героя.

  Юра народився, виріс і жив у селі Займище Щорського району, мав двох сестер. Після школи навчався у Щорському професійно-технічному училищі. Згодом працював у колгоспі та на підприємствах міста Щорс. Влітку цього року пішов на військову службу під Черніговом, а у вересні потрапив на буремний схід, де і загинув 5-го жовтня під Донецьком. Уявляєте, який жах пережили його матір, дружина, коли тіло загиблого не можна було одразу забрати? Смерть настала 5-го, а похорон відбувся 31 жовтня. Три довгих тижні сім’я не мала змоги поховати Юру... Та ось над могилкою бійця пролунали автоматні постріли, для Юрія Костюченка війна скінчилася. Він поклав своє життя за всіх нас, на нашу рідну Україну!

  А скільки ще їх зараз - українських бійців в умовах холоду, нелюдських побутових умов стоять не на життя, а на смерть за нашу землю. Тільки на нашому залізничному вузлі певна кількість людей воює за Україну. Серед працівників локомотивного депо Щорс Південно-Західної залізниці вже три звитяжця перебувають у зоні АТО - це Дмитро КУЧЕРОВ, Сергій ЗІНЧЕНКО та В’ячеслав БУЛДЕНКО. Нещодавно я брала невеличке інтерв’ю в одного з них - В’ячеслава Булденка, якого відпустили з фронту в коротку відпустку. Ніколи не забуду той момент, коли В’ячеслав прощався з нами - своїми співробітниками. Я не знала, що просте слово «До побачення» може бути таким складним для вимовляння. Зізнаюся, що того вечора вдома просто по-жіночому розревілася, від розпачу і болю за нашу рідну Україну. Через відчуття безсилля щось суттєво змінити. Але коли сльози висохли, я роздумалася, що всі разом ми все ж таки обов’язково змінимо хід війни. Адже такого героїзму, як у наших солдат не завжди знайдеш у інших народів. Та скоріше б закінчилася бійня! Ці слова - крик душі кожного українця, кожної української жінки - дружини, матері, коханої. Одна фраза російською мовою із десь почутого вірша бентежить серце, розноситься українськими просторами і об’єднує тисячі українських матерів: «НЕ СТРЕЛЯЙТЕ В НАШИХ СЫНОВЕЙ!!!»

  Анна ПОЛЮШКО,

  м. Щорс

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05