РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (31 жовтня 2014) 

 • Кожна жінка за своєю природою дизайнер

  За родом своєї діяльності мені часто доводиться спілкуватися з людьми різних професій, вікових категорій та матеріального статку. Хочеш не хочеш, а ділиш всіх на щасливих та не дуже. Якщо відкинути однакові для всіх зовнішні несприятливі чинники, залишається відношення до життя. Ось саме воно й дозволяє наповнити оточуючий простір позитивом, зробити власне видноколо насиченим. Особливо це помітно у слабкої статі. Якщо жінка знаходить поле для реалізації, вкладає туди сили і час, вона стає щасливою. Замість того, щоб дивитися «мильні» серіали, пиляти чоловіка, плакати, сучасниця бере у руки пензлик, спиці, голку і створює шедеври. Адже кожна жінка за своєю природою дизайнер. У цьому зайвий раз переконалась, коли потрапила у творчу атмосферу на ст. Караваєві Дачі. Вже не вперше голова профкому Центру регіональних перевезень пасажирів (ЦРПП) Галина ГОЛОВКО організовує виставку рукоділля від жінок-залізничниць. Цього разу виставка проходила під девізом: «А ми можемо ще й так!»

  Кімната на станції перетворилась у виставкову залу, красою та гармонією яку наповнювали картини, м’які іграшки, одяг, зроблений власноруч. Голова Київського територіального комітету профспілки Олександр БЕЛІКОВ, голова профкому відокремленого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень Юлія ПРОКОПЕЦЬ, голова профкому локомотивного депо Дарниця Григорій ПУШЕНКО та гості виставки з неприхованою цікавістю роздивлялись вироби, гру кольорів та техніку виконання кожного. Не оминув своєю увагою творчі успіхи підлеглих і начальник галузевої служби приміських пасажирських перевезень Юлій ВАСЬКОВСЬКИЙ.


  Галина ГОЛОВКО та плаття, зшите й оздоблене бісером власноруч

  Процес нагородження відволік наших майстринь від споглядання. Олександр Беліков, Юлія Прокопець та Галина Головко вручили переможцям почесні грамоти та цінні подарунки. А цінні вони тим, що творчі. Це, очевидно, заготовки для майбутніх робіт.

  Знайомимось ближче з майстринями та їхніми роботами.

  Ірина БІЛОЦЬКА, касир ст. Київ-Пасажирський, стаж роботи на залізниці 22 роки. Вишита хрестиком картина Ірини Миколаївни на релігійну тематику зібрала найбільшу кількість захоплених поглядів і в результаті почесне І місце. «Робота дуже кропітка, але дозволяє сконцентруватися і відволіктися від бігу думок… Моральне задоволення, яке я отримую, - запевняє наша співрозмовниця, - можна порівняти з антистресовою пігулкою. Це справжні хвилини жіночого щастя. Коли ти і в радості, і в смутку, і в будні, і в вихідні заходиш до «нашого» магазину і вибираєш картину й нитки до неї. А потім на білосніжному полотні з’являється перший хрестик…»


  Ірина БІЛОЦЬКА - І місце

  Коли слухаю, як про своє захоплення розповідає наша героїня, ловлю себе на думці: спокійна, врівноважена, ніжна. І розумію, що голка з ниткою відіграє тут не останню роль.

  Друге місце теж визначилось за залізничницею з понад 30-річним стажем - Валентиною КОСТИНЮК, яка працює квитковим касиром вокзалу ст. Дарниця. Її іграшки та роботи зі стрічок дивують яскравими кольорами, підбором матеріалів та їх комбінацією. Роботи із стрічок просто зачаровують. Як у сучасному світі, у суєті міського життя, ускладненого кризою та політичною ситуацією, знайти час для такого хобі? «Знаєте, така творчість краще всього знімає агресію та роздратування, які ми отримуємо довкола, - пояснює нам Валентина Миколаївна. - Так, життя прискорюється, стає складнішим. А вся Європа і Америка відроджує автентичні ремесла. У 2011 році хендмейд оголошено наймолодшою течією. Виробляються навіть дорогі речі, стилізовані під «ручну роботу». Чому? Робити усім нічого? А люди, виявляється, підсвідомо шукають спосіб, щоб вижити. Адже доведена до автоматизму, комп’ютеризована робота задіює одні і ті ж зони людського мозку, а творчість дозволяє розробляти величезні масиви гармонії, які закладені в жіночій психіці». Що ж, зі словами майстрині важко сперечатися.

  Литвиненко Наталя працює квитковим касиром вокзалу Караваєві Дачі. У свою роботу, на якій різнокольоровими бісеринками хизується павич, вклала, як кажуть, і душу, і серце. Тож почесна бронза за ІІІ місце - у її доробку.


  фото на згадку

  Зв’язаний одяг для ляльок - це захоплення економіста ЦРПП Наталії Заноз. Картини з бісеру - шедеври чергової по вокзалу Караваєві Дачі Людмили Лугині, роботи зі стрічками - Світлани Онопко. Наталія Іваницька, Валентина Шустицька, Лариса Опенько, Наталія Веременко, Любов Андреєва, Лариса Чачило теж представили свої роботи. Дівчата, хоча за віковою категорією це стосується не всіх, але по-іншому називати їх не повертається язик. Усі вони сповнені неповторної магії, у них молоді обличчя та сяючі очі. Це, мабуть, дяка від матінки-природи за те, що наповнюють вони власне життя і простір навколо красою та гармонією.

  Познайомитись із наймолодшим учасником виставки, на жаль, не вдалося. Та, сподіваюсь, ми виправимо цю ситуацію, адже роботи 5-річного Артема Попова гідні цього. Пазли Артемові допомагав закріпити та обрамити дідусь Олександр Іванов, який працює складачем поїздів на ст. Київ-Товарний. Буде для онука з дідусем і в подальшому чим займатись. Адже з рук Галини Головко хлопчик отримав у подарунок фабрику для виготовлення мила.

  Досить популярними та затребуваними сьогодні є жіночі прикраси для волосся - обручі, шпильки, резинки, оздоблені стрічками, маками, іншими народними елементами. Для виготовлення одного такого виробу Ірина Пундик витрачає 1 - 2 дні. Зате, коли зачіску прикрашають ніжні червоні маки, задоволення отримують необмежене в часі, і не лише володарки прикраси. Ірина невдовзі вдруге стане матусею. Тож, сподіваємось, лінія роду, сповненого прагненням до творчості та краси, продовжуватиметься.

  Галина Головко майже не говорить про власні уподобання. Та на моє запитання, хто автор чудового плаття, оздобленого ручною вишивкою, ледь зашарілась, та все ж розповіла, з якою любов’ю шила та оздоблювала вишивкою власний виріб. Таке плаття із задоволенням одягнула б кожна жінка. І відчула б себе на будь-якому святі царівною.

  Вчені вважають, що рукоділля впливає на рівень «жіночих» гормонів. Якщо сучасниця змушена займатися важкою фізичною працею, вона з часом може втрачати жіночність, набуваючи грубі фізичні риси. Відповідно представниці слабкої статі, які захоплюються суто жіночими справами - в’яжуть, шиють, - більш жіночні і у них урівноважений характер. А прекрасні берегині столичної магістралі доводять це на ділі.

  Валентина КОЛЯДА,Фото Сергія ГУКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05