РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (31 жовтня 2014) 

 • Не економте на теплі… душевному

  Незаперечною є істина, що робити добро для іншого було актуально в усі часи. Як би не змінювались епохи, моди, чи керівники держав, а людяність не знеціниться. Вона завжди залишиться пріоритетом, бо доки є люди, які роблять добрі справи, не шукаючи якоїсь вигоди для себе, можна не сумніватись, що добро і любов ще існують у нашому зматеріалізованому світі.

  Споконвіку добровільна турбота, допомога, співчуття і самопожертвування будувались на вічних етичних принципах, у тому числі на справедливості і милосерді - засадах, які становлять основу волонтерського руху. Хто ж такий волонтер? Довідкова література інформує, що у перекладі з французької - це людина-доброволець, яка посвячує свій талант, сили і час для служіння людям, які цього потребують. Існує декілька видів волонтерства. Сьогодні ж ми поговоримо про взаємодопомогу або самодопомогу, це коли люди здійснюють волонтерську діяльність, щоб допомогти іншим членам своєї ж соціальної групи або співтовариства. Саме цей вид волонтерства розповсюджується у ветеранських організаціях залізничних підрозділів. Є чимало волонтерів серед коростенських ветеранів-залізничників, розповідає голова ради ветеранів Коростенського вузла Петро КОНЧАКІВСЬКИЙ. Серед найактивніших він називає очільника ветеранів вагонного депо Лідію ВОЙТЮК (на фото). Отож запитую Лідію Олексіївну, що ж її спонукає підтримувати немічних, тих, кому найтяжче, і чи знайшла вона в цій справі однодумців.

  - Допомогти, підставити плече немічній людині для мене завжди було і є першочерговою справою. Тож цьому й приділяю основну увагу під час роботи з ветеранами. Серед членів ветеранської організації вагонного депо люди різні, та звернення кожного про допомогу не лишаємо без уваги, дбаючи про їх вирішення разом з адміністрацією і профспілковим комітетом. Немічні, одинокі пенсіонери - на першому плані. А також - інваліди війни. Найстаршому - Степану Хмелюку з Коростеня - 92 роки, 89 літ - Івану Кравчуку з Йосипівки. Хочу наголосити, що ми цікавимося турботами всіх ветеранів: тих, хто ще молодший, ми можемо зустріти на вулиці, на базарі і поспілкуватися. Але є й такі, що зовсім немічні, тож до них ми приходимо, спілкуємося, запитуємо, чим підсобити. У волонтерській роботі з пенсіонерами вагонного депо допомагає мені Ніна НОВІКОВА. Разом з нею ми ходимо до немічних ветеранів навіть у найвіддаленіші мікрорайони міста.

  Треба сказати, що Лідії Олексіївні її «підопічні» довіряють, тож телефонують завжди з надією, що саме вона зуміє допомогти. А прохання бувають дуже різні. Ось пенсіонер скаржився, що треба поремонтувати пічку… Тож і шукає Лідія Войтюк людей, які б це погодились зробити. Хтось цікавиться, де дров придбати, комусь просто треба слова підтримки…

  Лідія Войтюк розповіла і про активних волонтерів з ветеранських організацій інших залізничних підрозділів - Любов СТОРОЖУК, яка працює у ветеранській організації Коростенського будівельно-монтажного управління, Ольгу Миклуху із ст. Коростень. Це саме ті люди, які не з примусу, а за покликом душі займаються благодійною справою - відвідують немічних ветеранів, спілкуються з ними, допомагають, що в їхній змозі. Вони переконані, що не варто економити на душевному теплі у спілкуванні з іншими, ігнорувати прохання про допомогу. Бо якщо будеш сам творити добро - добро тобі й вернеться.

  Оксана ПОЛІСЬКА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05