РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (31 жовтня 2014) 

 • Професія, що робить людину сильною

  Володимира БІЛОБОРОДОГО, машиніста-інструктора локомотивних бригад локомотивного депо Дарниця, напередодні Дня незалежності України було нагороджено медаллю «Залізнична Слава» ІІІ ступеня. Цілком закономірно, що журналісти газети «Рабочее слово» постійно розповідають про людей, яких відзначено нагородами галузі. Цю традицію ми продовжили.

  Серед юнацьких мрій Володимира Білобородого мрії стати залізничником не було. Добре навчався у школі. Захоплювався мотоспортом, відвідував Козацьку школу, яка була і є популярна в Яготинському районі, де мешкав зі своїми батьками. Можливості вибору майбутньої професії були великі, адже Володимир закінчив школу з гарним атестатом. Та юнаку хотілося возитись із різною технікою, тому фах після школи вирішив обрати такий, що давав би змогу працювати руками. Тож після закінчення Київського професійно-технічного училища №17 перші ази професії залізничника - слюсаря з ремонту - опановував у локомотивному депо Дарниця.

  Робота відповідальна: потрібно було весь час вирішувати безліч питань, пов’язаних із ремонтом рухомого складу. Потім - технічна школа машиністів у Києві, і ось вона, така тепер з роками омріяна, професія - помічник машиніста. Пізніше склав екстерном іспити на машиніста і почав керувати тепловозом. Коли прийшов час, пішов служити до війська, а після демобілізації Володимир повернувся в рідний колектив. Без відриву від виробництва закінчив Харківську державну академію залізничного транспорту.

  - Мене весь час вабило до машин. Проте для досконалого володіння професією машиніста однієї любові до техніки все ж таки мало, - розповідає Володимир Андрійович. - У жодній інструкції не прописано, як правильно себе поводити в екстремальній ситуації... Треба набувати знання та навички від більш фахових машиністів, а також самому практикуватися.

  Із наставником Володимиру Андрійовичу пощастило. Машиніста-інструктора Костянтина Гоголя він і до сьогодні згадує з теплотою і вдячністю. Відкритий, захоплений, він умів «простою людською мовою» розповісти про найхитромудріші речі. А ще вселити впевненість у свої сили і переконати свого підопічного, що одержані знання є перепусткою у сферу бажаної професії.

  - Після його занять, - каже Володимир, - з’являлося відчуття, що тобі будь-які завдання по плечу. Він вмів пояснити складні технічні моменти дохідливо, так що навіть не зовсім досвідчені люди розуміють, у чому суть справи.

  У 2012 р., як досвідченому фахівцю з поїзної роботи, Білобородому запропонували очолити колону, стати машиністом-інструктором. Тепер він уже відповідає не лише за себе, але й за цілий колектив.

  - У спілкуванні з молоддю потрібно використовувати не лише технічні знання, а й бути тонким психологом, - ділиться Володимир Андрійович. - А іноді треба просто вислухати людину, дати їй життєву пораду. Очевидно, що зв’язок поколінь, передача досвіду і знань і є тією основою, без якої професія машиніста неможлива. І ще. У нас у колоні працюють люди, які завжди готові допомогти. Для прикладу. Недавно ми відновили тепловозний клас і долучилися до цього машиністи Євгеній Гурин та Артем Захаревич.

  - Професія машиніста, - каже Володимир Білобородий, - робить людину витриманою, сильною, дуже відповідальною, дисциплінованою. Робота на транспорті не терпить зайвої суєтності. Я завжди вимагаю від членів своєї колони суворого виконання всіх інструкцій і дбайливого ставлення один до одного. Адже локомотивна бригада - це екіпаж машини, майже бойовий, управляти якою може тільки згуртований колектив.

  Коли слухаєш, як розповідає про роботу Володимир Андрійович, то ще раз впевнюєшся, що за молодими кадрами - майбутнє. Особливо за такими, хто так вболівають за свою справу. Відчувається, що він - людина, яка не розгубилася в цьому житті, і професія залізничника йому до душі.

  Особливо приємно чути, як він розповідає про свою родину: про батьків, які проживають в Яготинському районі, про своїх дівчат: дружину Ірину, доньок - дев’ятирічну Лізу та п’ятирічну Женю. Найтепліші спогади - про свого діда Микиту, який мешкав у Ровенській області. Саме він навчив онука столярської майстерності. Пояснював, як правильно тримати сокиру, молоток, як вправно ними майструвати. І ця наука давалась Володимиру дуже швидко. З неменшим захопленням розповідає наш герой і про свою юність. У шкільні роки він відвідував із великим задоволенням уроки козацького виховання. Ось, де був справжній козацький вишкіл! Школа виживання, яку він там пройшов, допомагає йому й до сьогодні. Пізніше навіть хотів власну старшу доньку Лізу призвичаїти до такого життя. Як виживати в екстремальних умовах, жити в таборах - справа достойна, та дружина сказала категоричне: «Ні»! Зрештою, вона - дівчинка, і в її житті зовсім інші пріоритети.

  Окрім цього у пана Володимира є захоплення - він запеклий рибалка. І можливість провести час із вудкою біля водойми або річки додає йому душевної снаги.

  Після зустрічі з машиністом-інструктором Володимиром Білобородим склалася думка, що наш співбесідник сповнений життєвої енергії, людина чесна, пишається трудовою професією, випромінює оптимізм. Варто відзначити, що таких людей в депо чимало. І саме вони є героями нашого часу.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05