РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (31 жовтня 2014) 

 • У чому сила, профспілко?

  У нас, українців, ведеться так: сонце зійшло - треба жити. Ранок середи 15-го жовтня для декількох сотень залізничників, медиків, вчителів, комунальників, машинобудівників, гірників розпочинався біля 10-поверхової будівлі Кабінету Міністрів України. Під девізом «За гідну працю і добробут людини» організатори акції вже з перших хвилин наголошували на тому, що мітинг не несе політичного спрямування. Мова про економічні проблеми? Розберемося.

  Задовго до того, як учасники мітингу з обговорення питань захисту соціально-трудових і профспілкових прав працівників прийняли за основу постанову Всеукраїнського форуму профспілок від 7 жовтня п.р., десятки представників профспілкових осередків видали «на гора» все, що думають про обстановку у транспортно-промисловому комплексі, бюджетній сфері і так далі.

  Вимог у профспілкових активістів багато. Для більшості тих, хто зібрався на схилах вздовж вулиці Грушевського, україномовність стала позицією. Надписи на транспарантах свідчать про вимоги. Профспілки виступають проти скорочення робочих місць. Під час реформування економіки країни Уряд має не забувати про соціальну спрямованість розвитку суспільства. Підвищення цін та тарифів в умовах падіння реальних доходів - також не сприяють соціальному спокою у спільноті. Тим паче, економія бюджетних коштів - винятково за рахунок працюючого населення, пенсіонерів, членів їхніх сімей. Профспілки виступають проти позбавлення працівників та їхніх дітей санаторно-курортного лікування та оздоровлення, руйнації в цілому ефективно працюючої самоврядної системи страхування.

  Прошу прокоментувати останню вимогу голову Дорпрофсожу столичної магістралі Ореста ЛОГОШНЯКА. Виявляється, в Уряді народжується постанова з об’єднання в єдиний трьох фондів: з безробіття, соціального страхування та з оплати лікарняних. Це може призвести, врешті-решт, до справжнього соціального бунту.

  «У чому сила, брате?» - відповідь на це питання негативного героя Бодрова-молодшого, що давно пішла в народ, сьогодні знає майже кожний: сила у правді. Залишилось лише зрозуміти: у чому, брате, правда? Радянська правда залишилась за 24-річним горизонтом. На зміну їй прийшла ринкова. Тому сьогодні республіканські профспілки вимагають зберегти та створити достатню кількість сучасних робочих місць, особливо для молоді. На цьому зокрема наголошував у своєму виступі під час мітингу технічний інспектор Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці Андрій ОВСІЄНКО. У власному зверненні до учасників мітингу інженер головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці, провідний інженер технічного відділу захисту інформації в автоматизованих системах Володимир КОРОБЕНКО дав зрозуміти, що гіркий приклад передачі у комунальну власність залізничних дитячих садків, середніх шкіл, закладів культури, як це відбувалось за минулих років - сумна історія. Такий досвід не пішов на користь сучасним урядовцям. Намагання передати до комунальної власності залізничні медичні заклади не обіцяє нічого доброго ні для залізничників, ні для пасажирів.

  Недопущення зупинки державних підприємств через обмеження в енергоресурсах - нова проблема. Ця вимога була підтримана усіма присутніми на мітингу. Уявімо, якщо б на повну «котушку» запрацювало «веєрне» відключення від енергосистеми контактної мережі Південно-Західної залізниці. За умов перевезення 96% вантажів і пасажирів за використання електроенергії, перерви із постачанням кіловольтів у контактну мережу на залізниці можуть викликати колапс.

  Жодного культурного шоку не відбулося, коли почув з вуст профспілкових активістів вимогу жорстко боротись із тіньовою економікою та ухиленням від сплати податків. Як мовиться, пункт, що не зникає із громадських документів напередодні виборів до парламенту. Живе. Нічого нового. Як і у пункті, що акцентує увагу Кабінету Міністрів України на забезпеченні поступового досягнення європейських соціальних стандартів при проведенні економічних реформ.

  На часі - забезпечення ефективного соціального діалогу між Урядом України та профспілками. А там - проведення переговорів з укладення Генеральної угоди, галузевих та територіальних угод, виходячи із засад, проголошених Президентом України у Стратегії реформ до 2020 року та в Угоді про асоціацію Україна - Євросоюз.

  Це, так би мовити, програма максимум. А вже найближчим часом профспілкам і Кабміну слід визначити кроки України з вирішення практичних завдань, строки та механізми реалізації основної мети реформ. Так до чого йдемо? Досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного використання виробничого та трудового потенціалу країни для успішної конкуренції на світових ринках. Не втратити політичну свободу у висловлюванні власних поглядів також бояться профспілкові активісти. У країні, яку роздирає на шматки зовнішній ворог, це надзвичайний виклик часу.

  Будинок Кабміну України під час проведення означеного мітингу охороняли міліціонери, представники приватної охоронної фірми та люди у формі кольорів хакі, досить популярної у зоні антитерористичної операції. Значить, шлагбауму, що перегороджував вхід до урядової установи, тут не довіряють.

  Мітинг закінчився. Вимоги його учасників було передано офіційним черговим Кабміну. У цей же час помітив: у жодному вікні величезного будинку не виринуло зацікавлених облич. І не дивина. Значить, працюють. Ніколи відволікатися на народне віче. А даремно...

  Віктор ЗАДВОРНОВ Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05