РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (17 жовтня 2014) 

 • Найбільший в історії фотоконкурс

  Нещодавно громадська організація «Вікімедіа Україна» видала в Києві фотоальбом «Вікі любить пам’ятки - 2013». Так називається і фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, який у минулому році проводився в Україні вдруге, а у світі вчетверте. Організаторами конкурсу виступили регіональні відділення Фонду Вікімедіа (далі - Фонд).


  Залізнична станція Будапешт-Східний в Угорщині.

  Мета конкурсу - зібрати фото усіх пам’яток культурної спадщини світу та розмістити ці світлини у вільному доступі у Вікісховищі для ілюстрування статей у Вікіпедії та інших проектах Фонду.

  В альбомі зібрано найкращі фото української частини конкурсу, фото переможців спеціальних номінацій, а також найкращі роботи з міжнародної частини конкурсу. У 2013 р. захід охопив 51 країну. Вперше стала його учасником Антарктида. Не було представлено тільки Австралію і Океанію.

  Минулого року громадська організація «Вікімедіа Україна» вперше в нашій країні провела фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю».

  У 2013 р. фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» охопив 51 країну. Завдяки майже 370 тисячам завантажених до всесвітньої «павутини» робіт він увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший в історії фотоконкурс. Серед призових фото були й знімки залізничних об’єктів. Так, перше місце міжнародної частини конкурсу зайняло фото Давида Гублера «Двотактний поїзд Ретійської залізниці з локомотивом Ge 4/4 ІІ проходить Візенським мостом», зроблене в Швейцарії, в кантоні Граубюнден. Знімок також отримав відзнаку «Вибране зображення» у Вікісховищі. Сьоме місце зайняло фото залізничної станції Будапешт-Східний в Угорщині, яке виконав Тібор Немет.

  В Україні конкурс тривав з 1 по 30 вересня. Учасникам пропонувалося для фотографування понад 50 тисяч пам’яток в усіх краях України. У конкурсі взяли участь 604 фотографи - від початківців до досвідчених і титулованих фотомитців. У ході конкурсу було завантажено до Вікісховища 35710 робіт, тобто на понад дві тисячі більше, ніж попереднього року, що є рекордною для України кількістю.

  Призи вручалися в різних номінаціях - за якість фото (найкращі світлини з України та кожної із країн) і за кількість сфотографованих пам’яток. Також пропонувалися спеціальні номінації - пам’ятки вірменської та грецької культур, пам’ятки національно-визвольної боротьби українського народу. А також - спеціальний приз - за найкраще фото Києва, зроблене іноземцем. Окрему категорію утворили фото із втраченими пам’ятками України. Минулого року громадська організація «Вікімедіа Україна» вперше в нашій країні провела фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить землю».

  Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, Фото Тібора НЕМЕТА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05