РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (17 жовтня 2014) 

 • Відповідальні за безпеку та якість

  У першій декаді жовтня працівники підрозділів стандартизації та метрології України відзначили своє професійне свято. Головною метою стандартизації та метрології в нашій країні є прагнення забезпечити безпеку здоров’я та життя населення, як на виробництві, так і у побуті, створити необхідні умови для раціонального використання національних ресурсів.


  Інженер Дмитро ПАЛАМАРЧУК, технік Ірина ЛИВКІВСЬКА, інженер Олена ПОЛИВАНО,
  начальник відділу метрологічного обслуговування Світлана ЗАГНІЙ, головний метролог залізниці Лариса РОМАЗАН,
  провідний інженер Дмитро БЕЛЕМЕЦЬ, начальник відділу метрологічного нагляду Віктор СУДАКЕВИЧ,
  інженер Олександр ШАЛАТОНІН.

  На Південно-Західній магістралі цими важливими питаннями займається Дорожній центр стандартизації та метрології (ДорЦСМ). Саме він виконує покладені на нього функції базової організації метрологічної служби Мінінфраструктури України на залізничному транспорті (БОМС МІУ ЗТ). Сьогодні колектив із 316 професійних фахівців із метрологічного забезпечення (МЗ) працює по всій Південно-Західній залізниці. Вони здатні успішно забезпечувати вимоги Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», калібрувати засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) для власних потреб, потреб залізниці та підприємств, організацій, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України на залізничному транспорті. За 9 місяців 2014 р. від діяльності калібрувальних лабораторій відокремлених підрозділів залізниці було заощаджено 1 млн. 769 тис. грн.

  Із запитаннями про зміни, які очікуються на даному напрямку у зв’язку з реформуванням залізничного транспорту, ми звернулися до головного метролога Південно-Західної залізниці - начальника Дорожнього центру стандартизації та метрології Лариси РОМАЗАН.

  - Ларисо Григорівно, інформація про реформування транспортної галузі України серед залізничників нині є найпопулярнішою. Бо реформа - це не тільки майбутнє залізниць України, вона торкається інтересів кожного працівника.

  - Безумовно, інтерес до реформування дуже великий. Що стосується стандартизації та метрології, почну з найпростішого. Метрологія, стандартизація і сертифікація - це складові технічного регулювання у сфері виробництва. Вони є надійним інструментом і дають можливість нарощувати виробничий потенціал, створювати та впроваджувати прогресивні технології, раціонально використовувати технічні ресурси, звести до мінімуму витрати на розроблення конструкторської та технологічної документації. А також узгодити організаційні, виробничі та експлуатаційні процеси з позиції економічної доцільності. При утворенні публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» та введенні нової редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» набуває актуальності питання щодо переформатування метрологічної діяльності підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються в акціонерне товариство шляхом їх злиття.

  - Як в системі залізничного транспорту відбуватиметься перехідний процес у сфері метрології?

  - У зв’язку з проведенням реформування залізничної галузі та зміною її структури розглядається створення єдиної структури для організації робіт із технічного регулювання у філіях акціонерного товариства. Нині поняття метрологія, стандартизація та сертифікація стали невід’ємними частинами нашого сьогодення. Тому іде велика робота, пов’язана з сертифікаційною діяльністю залізниці, ставляться важливі завдання перед ДорЦСМ і контролюються вони головним інженером - першим заступником начальника залізниці Володимиром ОСОВИКОМ. А в умовах переходу до ринкової економіки в системі залізничного транспорту України перехідний процес потребує ретельного підходу до перебудови існуючих організаційних структур (метрологія плюс система якості, стандартизація). Пріоритетним завданням є централізація метрологічної діяльності на всіх залізницях України. Також важливим є кадрове питання. На часі - забезпечення фахівцями відповідної кваліфікації дорожніх центрів стандартизації та метрології, калібрувальних та вимірювальних лабораторій вагонних та локомотивних депо, дистанцій сигналізації та зв’язку, колії, електропостачання. Це завдання є непростим навіть в умовах нормального функціонування інфраструктури залізничного транспорту. Нині рівень складності у галузі значно збільшився через кризові процеси, що проходять в країні. Вирішенню цього завдання служить проголошена нова економічна політика та кардинальні техніко-економічні реформи, що заплановані та уже проводяться на залізниці. Це в свою чергу спонукає до проведення реформ у сфері метрологічної діяльності. Тільки ефективний, обґрунтований та цілеспрямований підхід надасть можливість для розробки нових форм і методів побудови метрологічної системи акціонерного товариства, яка повинна складатись з організаційних, правових, методичних, технічних чинників.

  - Якими є сьогоднішні завдання Дорожнього центру стандартизації та метрології?

  - Сьогодні Дорожній центр стандартизації та метрології Південно-Західної залізниці виконує покладені на нього функції, повторимось, Базової організації метрологічної служби Міністерства інфраструктури України на залізничному транспорті. Тобто це й організація та проведення метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань, калібрування засобів вимірювальної техніки, атестації калібрувальних та вимірювальних лабораторій. До завдань, що є основними для нашого центру, можна віднести ще й здійснення нагляду за атестованими методиками, згідно з якими виконуються калібрування та вимірювання, а також за робочими еталонами одиниць величин, які використовуються для калібрування засобів вимірювання. Для цього є вимоги законодавчих та нормативних актів задля забезпечення єдності виміру та калібрування засобів вимірювання.

  - З якими підприємствами та установами ви співпрацюєте?

  - ДорЦСМ успішно співпрацює з Департаментом технічного регулювання Укрзалізниці, Міністерством інфраструктури України, а також територіальними органами ДП «Укрметртестандарт» м. Київ та майже з усіма обласними центрами, де географічно проходить столична магістраль.

  Відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» нами проведено 14 метрологічних наглядів за МЗ служб, дирекцій та відокремлених підрозділів залізниці для забезпечення єдності та точності вимірювань, безпеки руху поїздів. За їх результатами проведено роботу, що спрямована на підвищення якості метрологічного забезпечення технологічних процесів ремонту і обслуговування рухомого складу, верхньої будівлі колії, зв’язку та енергопостачання. Також атестовано 14 вимірювальних лабораторій, що дало змогу заощадити залізниці 61 тис. грн.

  У майбутньому в умовах функціонування акціонерного товариства «Українська залізниця» діяльність нашого центру планується привести у відповідність до вимог законодавчих актів та документів Міжнародної організації законодавчої метрології та актів законодавства Євросоюзу, що дозволить виконувати наші фахові функції в сучасних умовах.

  - Пані Ларисо, що побажаєте колегам у зв’язку зі святом?

  - Бажаю професійних успіхів і удач, творчої наснаги, здійснення всіх планів, а також міцного здоров’я, чудового настрою і простого людського щастя! І вірити, що зміни - завжди на краще.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05