РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (17 жовтня 2014) 

 • Живіть довше!

  Чим менше допомоги та уваги до ветеранів з боку держави, тим більше роботи та ширше коло проблем у громадських організацій, що опікуються людьми поважного віку.


  У президії звітно-виборної конференції.

  Цю аксіому зайвий раз доведено головою ради ветеранів війни та праці служб управління, Інформаційно-обчислювального центру (ІОЦ) та Українського центру з обслуговування пасажирів (УЦОП) Надією МАЦІЄВСЬКОЮ. Надія Вікторівна у своєму виступі під час звітно-виборної конференції, що проходила у залі засідань столичної магістралі, наголосила: «Чотири роки, що минули з часу останніх виборів, у житті ветеранів-залізничників наповнювались різними подіями. А саме: хтось зайнявся вихованням онуків, дехто присвятив свій вільний час дачі або присадибній ділянці, хтось, нарешті, почав подорожувати. Адже часу для кардинальної перебудови звичного робочого ритму і змісту життя - вдосталь.

  Та єдине, що не змінилось у житті понад 1100 пенсіонерів, це зв’язок із залізницею. Ці люди його не втратили, вони знають: мають таку організацію, яка допоможе, підкаже, порадить і підтримає. І не лише на словах». А далі - мовою цифр з виступу начальника служби кадрової та соціальної політики Алли ДРОНОВОЇ:

  «На Південно-Західній залізниці налічується 37828 непрацюючих ветеранів війни й праці, із яких 689 осіб - учасники бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, 4149 осіб - учасники Великої Вітчизняної війни та 160 осіб - учасники локальних війн.

  Протягом 2013 р. оздоровлено 3464 ветерани, зокрема: 2342 особи - у пансіонаті «Променистий», 330 - в санаторії «Медичний центр реабілітації залізничників» (МЦРЗ). У лінійній лікарні, що на станції Клубівка, протягом 2013 р. оздоровилося 182 пенсіонери. 727 колишніх залізничників, нагороджених знаком «Почесний залізничник», одержували щомісячну грошову виплату по 100 гривень, в знак визнання їхньої доброчесної праці на залізниці в минулому.

  Загалом на потреби непрацюючих пенсіонерів за 2013 р. спрямовано залізницею 39582,61 тис. гривень, що більше на 5653,067 тис. гривень, ніж за 2012 р.

  Станом на 01.09.2014 р. за останні вісім місяців 2014 р. за колективним договором надано матеріальної допомоги пенсіонерам на суму 10414,07 тис. гривень, в т.ч.: на проведення операцій - 319,54 тис. грн.; придбання медикаментів - 16,92 тис. грн.; на оздоровлення в галузевих санаторіях - 2452,40 тис. грн.; інше - 7625,21 тис. грн. (з них 4520,00 тис. грн. - як компенсація витрат на опалення житла).

  Грошові виплати пенсіонерам на сьогодні становлять суму 2006,70 тис. грн.

  Допомога галузевим ветеранським організаціям - 360 тис. грн.

  Оплата медичного страхування пенсіонерів - 9372,00 тис. грн., крім того пролонговано договір на медичне страхування непрацюючих пенсіонерів з ПАТ «СК «Раритет».

  За 2014 р. вже оздоровлено у санаторії «МЦРЗ» м. Хмільник 755 осіб та у лінійній лікарні с. Клубівка - 250.

  То ж не дивно, що на запитання: «А таке у наш час буває?» - ветерани-залізничники не без певної гордості відповідають: «У нас буває!»

  В усіх виступах звучали теплі слова подяки на адресу начальника залізниці Олексія КРИВОПІШИНА, голови Дорпрофсожу Ореста ЛОГОШНЯКА, профкомів підрозділів за надані путівки, матеріальну допомогу, передплату на «Рабочее слово».

  Ці слова підтвердили у своїх виступах О.І. РОМАНЧИКОВА, А.М. ПЕТЮРЕНКО, В.Ф. ОСІПОВ та інші.

  Роботу ради ветеранів війни та праці служб управління, ІОЦ та УЦОП визнано задовільною. На майбутній період заплановано разом з профспілковим активом посилити волонтерський рух; просити керівництво виділити приміщення для ветеранського активу управління, УЦОП та ІОЦ; збільшити суми медичного страхування та кількість путівок для оздоровлення та лікування. Окремим рядком виділимо прохання сприяти у лікуванні тяжкохворих з наданням в залізничних лікарнях №1 та №2 палат для довгочасного їх перебування. Ветерани звернулися до керівництва залізниці з проханням: оплачувати 50% за проведення позапланових операцій для учасників бойових дій, інвалідів війни та почесних залізничників. Також обрано делегатів на VI звітно-виборну конференцію Об’єднання ветеранів війни та праці ДТГО «Південно-Західна залізниця».

  На конференції обрано нову голову ради. Нею стала Марія Василівна ГАВРИШ, яка до виходу на заслужений відпочинок працювала провідним інженером служби перевезень. Нових звершень побажали легендарні залізничники колезі на благородній ниві турботи та добра.

  ЛІРИЧНИЙ ВІДСТУП. Надія Вікторівна того дня ледь помітно хвилювалась. Її світлі очі випромінювали материнське тепло. Голос звучав заспокійливо, у ньому переважали нотки, що свідчать про доброзичливість. Легка зачіска на світлому волоссі довершувала образ казкової феї. Так саме хочу назвати голову ради ветеранів війни та праці служб управління, ІОЦ та УЦОП Надію Мацієвську - прекрасного організатора, приємну жінку, в якій відчувається сувора естетика, жива сила та поетичний настрій. Саме зваженість, почуття власної гідності, життєвий досвід та мудрість Надії Вікторівни, як справжньої господині ветеранської ради, дозволили їй досить вміло та відповідально виконувати свої обов’язки. А ще й за державні справи хвилюватися.

  «Пильнуй краще, мій народе,

  Не дай обдурити,

  Запроданцям й олігархам

  Уряд наш створити»,

  - закликає вона сьогодні. За що низький уклін та щире «дякуємо». За вашу турботу та те, що особистим прикладом довели: старість - погана звичка, на яку в активних людей немає часу.

  Живіть довше!

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05