РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (10 жовтня 2014) 

 • Грип - не банальна застуда!

  Здоров’я людини - найбільша особиста та суспільна цінність. Як же зберегти його в осінньо-зимовий період, коли значно підвищується захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип?

  Цю підступну хворобу спричинюють мікроскопічно малі віруси, які розмножуються в клітинах слизових оболонок носа та ротоглотки.

  Зараження інфекцією відбувається під час безпосереднього контакту з хворою або вже інфікованою людиною (в метро, маршрутці, магазині і так далі). При чханні і кашлі мільйони невидимих для ока краплинок з вірусом потрапляють у повітря і, якщо вони проникають у дихальні шляхи здорової людини, розпочинається процес інфікування і вона захворіє.

  Підступний вірус грипу має здатність поширюватись дуже швидко в повітрі, тому хворих на грип не можна допускати до роботи на підприємствах, установах, до занять в навчальних закладах.

  Грип не можна недооцінювати і вважати звичайною «триденною застудою», яку можна «переходити», нехтуючи можливістю звертатися до лікаря. При несвоєчасно розпочатому, неефективному лікуванні чи самолікуванні часто виникають ускладнення, іноді дуже важкі, які приводять до тривалої втрати працездатності. Або навіть закінчуються летально. Найстрашніше, що при грипі вражаються найдрібніші судинки нашого організму, які підходять до кожної клітини і живлять її. Від того, яка площа цих клітин є ураженою і наскільки стрімким є цей вплив хвороби на людський організм, залежить важкість протікання захворювання і процес одужання.

  Як можна допомогти собі, щоб захиститися або принаймні з найменшою шкодою для здоров’я вийти із стану недуги?

  Доведено, що найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є вакцинація. Лише вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та доступною. Найкращий час для щеплення - напередодні грипозного сезону (вересень - жовтень). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону, звичайно, лише після огляду і отримання дозволу дільничного лікаря. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а навпаки підсилює здатність організму у протистоянні грипу.

  Особливо важливою вакцинація є для представників «груп ризику», оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

  ДО «ГРУП РИЗИКУ» НАЛЕЖАТЬ НАСТУПНІ КАТЕГОРІЇ НАСЕЛЕННЯ:

  - діти до 5-и років (особливо - діти до 2-х років);

  - вагітні жінки;

  - люди віком від 65-ти років;

  - люди з надмірною вагою;

  - хворі на діабет;

  - хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

  - хворі на хронічні захворювання легенів;

  - люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

  - люди, які перебувають на імуно-супресивній терапії.

  Для цих категорій населення грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто - вижити.

  КРІМ ТОГО, ІСНУЮТЬ ТАК ЗВАНІ ПРОФЕСІЙНІ ГРУПИ РИЗИКУ:

  - медичні працівники;

  - вчителі й вихователі;

  - продавці;

  - водії транспорту;

  - усі, хто працює в багатолюдних місцях.

  У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу. В епідемічному сезоні 2014-2015 років, консультаційна нарада Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує для населення Північної півкулі використовувати вакцини проти штамів вірусу грипу, що будуть циркулювати і в Україні: французька «Ваксігрип», німецька «Флуарикс», нідерландська «Інфлувак».

  Ефективність та якість цих препаратів вже перевірено часом і вони є досить популярними серед українців. Зараз на ринку можна придбати «Ваксігрип», має з’явитися «Інфлувак». Вакцину можна придбати в аптеці.

  Оксана ГНАТІВ, лікар-епідеміолог Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05