РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (10 жовтня 2014) 

 • Оптимізація. Чи галузевої медицини руйнація?

  Новий законопроект поставив під загрозу майбутнє медицини залізничного транспорту

  Нещодавно у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону щодо бюджетної децентралізації «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (від 08.08.2014 р., №4435а). Цей законопроект передбачає передачу з державної у комунальну власність закладів охорони здоров’я залізничного транспорту України. Якщо цей документ буде ухвалено без поправок, він стане кроком до руйнації системи охорони здоров’я всієї залізничної галузі, вважає профспілка залізничників і транспортних будівельників України.

  Система галузевої медицини залізничного транспорту історично сформувалась та функціонує як невід’ємна складова частина єдиного транспортно-технологічного процесу залізничних перевезень країни. Крім загальнодержавних функцій з надання медичних послуг населенню, вона виконує специфічні функції медичного забезпечення безпеки руху, зокрема забезпечує професійний відбір та постійний контроль за станом здоров’я працівників, робота яких пов’язана з безпекою руху на залізницях. Крім цього, медичні заклади залізничного транспорту перебувають в оперативному підпорядкуванні залізниць і безпосередньо беруть участь у ліквідації наслідків аварій, катастроф та інших непередбачених ситуацій в галузі, надають невідкладну медичну допомогу пасажирам, які користуються послугами залізниць.

  За словами начальника Управління охорони здоров’я Укрзалізниці Олександра Бабіча, щороку в залізничних лікарнях проводиться понад 5,3 млн. передрейсових та післярейсових медичних оглядів локомотивних бригад, а також майже 350 тис. періодичних профілактичних оглядів. В середньому за рік від поїздок відсторонюється 1,2 тис. - 1,3 тис. членів локомотивних бригад та водіїв транспортних засобів. Кожен такий випадок запобігає можливості виникнення різних ексцесів на транспорті.

  Окрім того, за словами О. Бабіча, у разі передачі відомчої медицини у комунальну власність невідомо яким чином буде організовуватися надання невідкладної медичної допомоги пасажирам на вокзалах та маршрутах прямування поїздів. «Щорічно реєструється майже 26 тис. викликів медичних працівників медпунктів вокзалів до пацієнтів - пасажирів поїздів. При цьому кількість пасажирів, які потребували госпіталізації, перевищує 2 тис. осіб»,- повідомив Олександр Бабіч.

  Профспілка залізничників і транспортних будівельників України висловлюється проти передачі галузевих медичних закладів із державної у комунальну власність. Така позиція викладена у листі голови профспілки Вадима Ткачова до вищого керівництва держави. Профспілка вважає, що перехід у комунальне підпорядкування негативно позначиться на рівні медичного обслуговування залізничників і соціальному захисті залізничних медиків. «У зв’язку з дефіцитом бюджетів місцевих органів влади, найімовірніше за все, галузеві медичні заклади буде оптимізовано, і вони стануть для залізничників територіально недосяжними», - зазначено у листі-зверненні профспілчан до вищого керівництва держави.

  Місцеві органи влади, відповідно до чинного законодавства України, не несуть жодної відповідальності за безпеку перевезень. Таким чином, передача медичних закладів залізниць у комунальну власність негативно вплине на забезпечення безпеки руху і може призвести до хаосу та непередбачуваних наслідків, повідомляє прес-центр Укрзалізниці.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05