РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (3 жовтня 2014) 

 • Надійний тил Південно-Західної

  Звітно-виборна конференція громадської організації «Об'єднання ветеранів війни та праці Київської дирекції залізничних перевезень» пройшла у залі засідань локомотивного депо ст. Київ-Пасажирський під гаслом «У єдності - наша сила».  Чотири роки, що минули від часу попередньої конференції, як зазначив звітуючий голова Василь НІКИТЕНКО, довели: зроблено чимало вагомої, благородної, почесної та нелегкої роботи. Головним результатом якої стала підтримка понад 12400 непрацюючих ветеранів-залізничників Київської дирекції. До складу об’єднання якої входять Дарницька, Ніжинська та Чернігівська вузлові організації та 33 відокремлених підрозділи. Напрямки, окреслені у колективному договорі, дотримуються і сьогодні, як додав у своєму виступі заступник начальника Київської дирекції Віктор КОСТЮШКО, послідовно. Позитивно вирішені питання щодо поновлення видачі страхових полісів непрацюючим пенсіонерам; компенсації на опалення житла; путівок на оздоровлення; оплати рахунків на ліки та різного роду протезування. Крім цієї опіки важливо просто бачити усмішки ветеранів, чути їхні юнацькі вигуки на теплих зустрічах, присвячених Дню залізничника, Дню партизанської слави, Захисника Вітчизни, Дню Перемоги, Міжнародному дню людей похилого віку. Та особливо цінним є навіть для нашого часу такий банальний телефонний дзвінок. Коли самотня людина, яка чимало десятиліть віддала залізниці, у День народження підіймає слухавку або отримує поштове привітання на свою адресу. Оте небагатослівне вітання зігріває душу найкраще за тисячі дарунків.

  У зв’язку з тим, що багато ветеранів, які виходять на пенсію, мешкають на лінії, необхідно починати створювати первинні ветеранські організації за місцем проживання на станціях дільниць: Київ - Фастів, Київ - Тетерів, Київ - Яготин, Київ - Ніжин, Ніжин - Чернігів. Ця ініціатива звучала з вуст майже всіх виступаючих на конференції. Дійти до кожного ветерана, завести так звану картку ветерана і вести її щоквартально, дізнаючись про потреби кожного. - Так зроблено, наприклад, у ветеранській організації локомотивного депо «Дарниця». Також сьогодні постало питання про створення ветеранської ради на Київському залізничному вузлі.

  Якщо взяти до уваги фінансову діяльність ветеранських організацій, то, звичайно, мабуть, ні для кого не буде секретом, що організація є неприбутковою, а фінансується за рахунок коштів з бюджету ДТГО «Південно-Західна залізниця». Тож увага до звіту про фінансову роботу була неприхованою. Майже 334 тисячі грн., які було надано керівництвом залізниці, витрачено на благодійну, матеріальну допомогу, заохочення та винагороду ветеранського активу.

  Що приємно, відзначили і виділені кошти на передплату нашого видання. «Рабочее слово», у свою чергу, завжди відгукується на запити ветеранів щодо публікацій матеріалів, привітань, літературних творів та ін.

  Ця звітно-виборна кампанія не схожа на минулу. Тому у всіх виступах наголошувалось на тривожному стані, як у державі, так і серед ветеранів. Події в Криму (майже 80% ветеранів-залізничників відпочивали у пансіонаті «Променистий». До речі, керівництвом залізниці та Дорпрофсожу збільшено кількість путівок для оздоровлення в МЦРЗ «Хмільник» та відновного лікування в лікарні с. Клубівка), як і на Сході України, боляче відзеркалились на житті пенсіонерів-залізничників. Ветерани, без винятку, засуджують дії сепаратистів та окупантів і в один голос заявляють, що завжди були і залишаються надійним тилом для Південно-Західної, та й для країни в цілому. Так 13-та та 44-та бригади і 1-ий танковий полк Чернігова отримують адресну допомогу від старшого покоління. Також ветеранські організації Чернігівщини намагаються дійти до кожного ветерана. За ініціативою голови ради ветеранів локомотивного депо Чернігів Володимира ЯНКОВСЬКОГО, починаючи з 60-річного віку, рада вітає особисто усіх ветеранів з днем народження та допомагає грішми. За кожним закріплено волонтера. Двічі-тричі на місяць ветерани вузла за заявками мають можливість відвідувати Чернігівський драматичний театр.

  В Україні за статистикою - 240 тисяч непрацюючих ветеранів-залізничників, які входять до складу єдиної не військової, із 43-х, а громадянської Асоціації ветеранів. А організація ветеранів Київської дирекції, що нараховує 30% від чисельності по залізниці, завжди є першопрохідцем та ініціатором усього нового і потрібного людям поважного віку. Адже не секрет, що у таких людей багато скарг, через невдоволеність і власним здоров’ям, і взагалі життям. Тож зберігати любов до тих, хто голосно розмовляє або і сто разів перепитує, складно. І дуже цінними є у даному випадку слова начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА, які він повторює на кожній зустрічі з ветеранами, про те, що Південно-Західна залізниця завжди дбатиме про людей, які навчили нас працювати і бути відповідальними, ділились досвідом та премудростями професії залізничника.

  Те, що керівництво столичної магістралі та Дорпрофсож намагаються і додати роки до життя, і додати життя до років, є відчутним серед ветеранських осередків Київської дирекції.

  Хоч завжди хочеться більшого. І це нормально. А от коли ветеранські осередки не мають навіть робочого місця, де було б мінімальне облаштування: стіл, стілець, телефон і список пенсіонерів, - то вже біда. Саме на цьому наголосив голова об’єднання ради ветеранів Південно-Західної залізниці Юрій БІЛОУС.

  Ще одну тривогу викликає питання: чи не забудуть ветеранів в АТ «Укрзалізниця»? Як запевнив Юрій Семенович, посилаючись на джерела з Укрзалізниці, під час реформування буде створено єдине управління соціальної роботи та політики, де і функціонуватиме відділ, що турбуватиметься, сподіваємось, про непрацюючих пенсіонерів. І як вдало навів приклад Василь Нікитенко, галузь відчула вітер змін, а тому всім залізничникам спільно необхідно розпочинати будувати не щит від цього благовісного вітру, а млин, котрий використовуватиме енергію вітру змін, приноситиме користь і зробить галузь конкурентоспроможною, інвестиційно привабливою та дасть змогу розвивати не лише виробничі потужності, а й соціальні можливості: зарплату та захист кожного працівника, кожного ветерана залізничного транспорту.

  Особливо цікавим та теплим був виступ голови ветеранської організації Ніжинського вузла Валентини ЛОГІНОВОЇ. До речі, успіхи цієї організації відзначено ветеранським активом Київської дирекції. За результатами звіту видно, що робота на цьому вузлі проводиться не на словах, а на ділі.

  Чимало приємних новин цього року знову прозвучало у звіті голови Ради ветеранів війни та праці Дарницького залізничного вузла Миколи ПАВЛЮКА: з’явилась нова ветеранська організація - рада ветеранів Київського загону воєнізованої охорони (голова - Тетяна ПЕРЕВЕРТАЙЛО). До Дня Перемоги у 2015 р. планується встановити біля приміського вокзалу ст. Дарниця композицію меморіального комплексу під назвою «Янгол над розірваними рейками» у бронзі. На жаль, грошей не вистачає на ту ж саму бронзу, якої потрібно 10 тонн. Збір коштів триває.

  Ще однією ініціативою від учасників конференції Дарницького залізничного вузла стало звернення до всіх керівників ветеранських організацій залізниць України вийти з листом до Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства соціальної політики для прийняття Закону «Про зміни в нарахуванні пенсій пенсіонерам, які вийшли на пенсію до 2003 року» та переглянути рівень пенсій. А також - звернутися до керівництва Укрзалізниці, головного управління кадрової та соціальної політики, щоб обговорити проблему про відновлення пільг ветеранам від лікарень, аптек, лабораторій. Саме тим із них, які працювали на залізничному транспорті і вийшли на пенсії до моменту передачі медичних закладів до Міністерства охорони здоров’я України.

  Яскравим моментом стала презентація прапора, як символа Дарницької організації ветеранів. Синьо-жовте полотнище викликало емоційне піднесення. Тож фото на згадку залишиться у пам’яті надовго. Юрій Білоус вручив полотнище Миколі Павлюку та головам ветеранських організацій Дарницького вузла з побажанням знайти міцне древко і не втратити роль лідера у ветеранському русі.

  До протоколу конференції також занесено пункти, що базуються на дієвій та адресній допомозі непрацюючим пенсіонерам, а саме: посилити роботу волонтерів, особливо із самотніми ветеранами; брати активну участь у роботі молодіжних рад (до речі, зауваження щодо тісної співпраці між радами підрозділів дійсно мають місце. На відміну від особливого порозуміння та підтримки з боку профкому). А ще звернулися до керівництва медичної служби з проханням надавати більшу увагу ветеранам при відвідуванні медичних закладів та зменшити кількість платних послуг для них.

  2015 р. - рік ветеранів Великої Вітчизняної війни, що теж виділено окремим пунктом конференції.

  На конференції обрано новий склад ради об’єднання, ревізійної комісії та делегатів на VI звітно-виборну конференцію Південно-Західної залізниці.

  Роботу ради ветеранів війни та праці визнано задовільною, над зауваженнями варто працювати. Та це вже справа рук новообраної ради, очолюватиме яку тендітна, інтелігентна та елегантна жінка, чудовий організатор, яка виконувала обов’язки заступника голови Об’єднання, Галина Костянтинівна ШКЛЯНЧУК.

  Гідну естафету передано в жіночі руки й довірено доброзичливому серцю. Дякуючи колезі та усім, хто підтримав її кандидатуру, Галина Костянтинівна запевнила, що жодний ветеран не буде позбавлений ні уваги, ні турботи, ні тепла, які дійсно заслужив.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05