РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (3 жовтня 2014) 

 • У Міноборони КОШТИ вміють РАХУВАТИ, або Чому ВІЙСЬКОВИМ БЕЗ ЗАЛІЗНИЦІ НЕМОЖЛИВО перемогу кувати?

  Темою останнього брифінгу, який проведено в Українському національному інформагентстві «Укрінформ», було обговорення процесу використання Міноборони України ресурсів, спрямованих на забезпечення армійських потреб.

  Скажу відверто, заступник міністра оборони Олександр ЛІЩИНСЬКИЙ, директор департаменту фінансів Міноборони генерал-лейтенант Іван МАРКО, директор департаменту відчуження військового майна Володимир ШЕВЧЕНКО підготувались до бухгалтерського звіту про використання наданого Урядом кошторису більш-менш вдало. Про можливу четверту хвилю мобілізації військові апаратники говорити відмовились: тема складна.

  Статистика, якою оперував військовий генералітет, вражає. Із 27 мільярдів гривень (1,8% від внутрішнього валового продукту економіки України), на які сподіваються військові економісти, отримано 17 млрд. 877 млн. грн., а використано - 13 млрд. 134 млн. грн. (73,1% ресурсу). Тобто, складається ситуація, що армійська машина не може проковтнути кошти, спрямовані з державного бюджету на посилення армійської інфраструктури. Чому? Залишок - у 4,7 млрд. грн. (26% отриманого ресурсу) - використовуватиметься по мірі отримання товарів і надання послуг. Тобто, підприємства, з якими укладено відповідні договори на постачання необхідної продукції, «пробуксовують».

  Поцікавились журналісти і ходом благодійної акції «Підтримай Українську армію». Станом на 25 вересня п.р. на рахунки Міноборони України в якості допомоги Збройним Силам України від юридичних і фізичних осіб надійшло 149,058 млн. грн.

  З цієї суми 137,882 млн. грн. - грошові перекази на матеріально-технічне, решта - на медичне забезпечення Збройних Сил України (ЗСУ).

  За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку Українського війська перераховано 36,052 мільйона гривень (усі - на матеріально-технічне забезпечення ЗСУ).

  Крім того, на рахунки Міноборони надійшло 154,5 тисячі доларів США, 77 тисяч євро, 5,3 тисячі чеських крон, 450 канадських доларів, 140 швейцарських франків, 500 польських злотих. Усього продано іноземної валюти в гривневому еквіваленті 3 млн 78,2 тисячі гривень. Отже, судячи із величезних сум, українці та наші друзі із-за кордону допомагають військовикам. Яка доля у цьому залізничників - відомо особисто кожному. Зрозуміло, осторонь допомоги українській армії не стоїмо.

  Міністерство оборони, Збройні Сили України висловлюють щиру вдячність усім небайдужим громадянам, які долучилися до благодійної акції «Підтримай Українську армію», та продовжують надавати допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави, наголошувалось під час брифінгу.

  Досить статистики? Погоджуюсь. Кошти перераховуються на потреби фронту. Чи буде від них користь при використанні? Ось про що велася мова далі.

  Слухаючи представників генералітету, виникла думка, чи вчасно, а головне, чи у повному обсязі будуть забезпечені захисники Батьківщини у зимовий період.

  - Хочу звернути увагу, що невикористані кошти знаходяться на рахунках Держказначейства, відповідно до чинного законодавства, а не «гуляють» по комерційних банках. На них вже взяті бюджетні зобов’язання і укладені контракти. Кошти будуть використані по мірі надходження продукції, - повідомив генерал-лейтенант Іван Марко. - Розпорядник бюджетних коштів (окремі держструктури) після отримання товарів, робіт і послуг, відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання, приймає рішення про їх оплату та надає відповідні платіжні доручення до Державної казначейської служби, - неодноразово наголошував директор Департаменту фінансів Міноборони.

  Далі - демонстрація нової зимової форми, якою інтенданти мають забезпечити кожного солдата і офіцера у воєнній зоні. Зимову форму нового зразка, а також вперше за замовленням Міноборони пошиті утеплені берці (військове взуття - ред.) кожний із журналістів зміг роздивитися на власні очі. На запитання кореспондентки одного із телеканалів про нестачу не те, що зимової, а і звичайної форми на фронті (має зв’язок із тими відважними воїнами, які перебувають на фронті - авт.), представники Міноборони запевнили, що все у них під контролем.

  Автор цих рядків запитав, чому не продемонстровано маск-халати? Адже незабаром полетять «білі мухи». На засніжених полях у формі кольору хакі довго не повоюєш. І тут отримав ствердну відповідь, мовляв, замовлення - у виробників. Забезпечимо, не хвилюйтесь, журналісти!

  Обговорили також проблеми із забезпеченням озброєнням та військовою технікою (ОВТ). Із 12,5 тисяч боєздатних одиниць техніки в ході бойових дій втрачено майже 800 одиниць ОВТ. Зважаючи на невідкладність поповнення втрат військової техніки, прийнято рішення про проведення ремонту та повернення до бойового складу ОВТ, що зберігається на базах, складах і т.д. Щодо нової техніки, то військові економісти підрахували, що вартість закупівлі одного нового зразка озброєння та військової техніки дорівнює вартості ремонту 10 одиниць наявних зразків. Здається, кошти у Міноборони вміють рахувати. Добра справа. Аби це сприяло підвищенню рівня боєздатності військ.

  Наступним моїм запитанням було таке. Як відомо, в осінньо-зимову негоду основні автомагістралі, грунтові шляхи та інші транспортні комунікації можуть опинятися у незадовільному стані. Як бути? Є надія на залізничні колії. Без них кувати перемогу неможливо - таку думку почув від заступника міністра оборони України О. Ліщинського.

  Про проблеми із ОВТ планували розпитати у начальника Озброєння Збройних сил України полковника Владислава ШОСТАКА, але попри запрошення на брифінг в «Укрінформі» він не з’явився. На жаль…

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05