РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 35 (12 вересня 2014) 

 • Анатолій ЧУДАК: «Існує різниця між страхом і боягузтвом»

  До війська він потрапив за повісткою з військкомату ще під час першої мобілізації у березні 2014 р. Учорашній стрілець команди з охорони адміністративної будівлі управління Південно-Західної магістралі Анатолій ЧУДАК навіть і уявити не міг, що вже незабаром доля занесе для захисту від сепаратистів та коричневої чуми з Росії в українське місто із звичайною назвою Шишкове. Під палаючий від вибухів Луганськ.

  Того дня солдат А. Чудак отримав від командування термінове завдання - доставити на тягачі підбитий бойовиками танк. У військовий вир відправились разом із водієм вантажівки. Оскільки Анатолій Миколайович знається в електричних схемах автотранспорту, то і цей панцирник, як і інші, йому належало поставити на хід у межах ремонтної бази. Остання розташовувалась неподалік. Тому ситуація не дуже турбувала нашого героя. Однак в якусь мить колеса автівки «спіткнулися» об потужну міну, закладену сепаратистами.

  Далі - вибух. І тиша. Чітко визначити потужність вибуху за швидкістю розповсюдження вогняної кулі - це прерогатива вибухотехніків. Анатолій Миколайович у ту мить втратив свідомість. Відчутною контузією не відбувся. Вибухова хвиля, що була сконцентрована в акурат під кабіною автівки, переламала три ребра сміливцю.

  …У розмові зі мною він намагається усміхнутися, але це не дуже виходить. Ще нагадують про себе рани.

  «Чи не страшно мені? - перепитує 27-річний залізничник, який змушений перебувати на реабілітації у одному із військових шпиталів у Чернігові. - Звичайно, страшно. Як кожному на війні. Але існує різниця між страхом і боягузтвом. Боягузів на фронті не бачив. Та вони, якщо чесно, довго не живуть».

  Я поцікавився його біографією. Народився воїн у невеличкому селі Гармащині, що у Ніжинському районі на Чернігівщині. З ранніх років батьки привчали до сільської праці. Тому вже після закінчення середньої школи пішов працювати до сільгосппідприємства, що функціонує у сусідньому селі Перемога. Все довелося робити на молочнотоварній фермі. Тільки і встигай корми місцевій великій рогатій худобі подавати. Прийшлося попрацювати на подібній роботі фуражиром у сусідній Лосинівці. Далі - військо. Як вже повідомлялося вище, засвоїв фах акумуляторника. Після служби вирішив пов’язати подальший життєвий шлях із залізницею. У Київському загоні відомчої воєнізованої охорони два з половиною роки тому Анатолієві було запропоновано посаду стрільця. Так би і працював. Якби не війна…

  У списку нагороджених, який надійшов із служби кадрів Південно-Західної магістралі, побачив знайоме прізвище. Анатолія Чудака нагороджено почесною грамотою Південно-Західної залізниці. Наказ затверджено начальником столичної магістралі Олексієм КРИВОПІШИНИМ. Отже нагорода знайшла воїна-залізничника. Із чим ми його і поздоровили біля каплички, що розташована у внутрішньому дворі управління Південно-Західної залізниці. Хай береже Вас Бог!

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05