РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 35 (12 вересня 2014) 

 • Про облік та контроль в окремо взятому таборі для тимчасових переселенців з Донбасу

  До чого звик, працюючи у транспортній пресі? Перевіряти кожний факт, що з’явився у періодичних мас-медіа, на власні очі. У чому секрет такого журналістського прийому? Не відкриємо жодних америк. Для чого копіювати факти із сумнівних джерел?! Де почути про користь від гуманітарної допомоги з боку столичної магістралі? Так, у «Рабочем слове». Мова про те, що, приміром, залізничники вкладають галузеві або зібрані дружньою громадою кошти для здійснення благочинного проекту. Ця благодійна акція потрібна. На моє переконання, тимчасово переселеним особам з Донецької та Луганської областей через військові події на Сході України серед поліських столітніх дубів, ясенів та сосен має бути комфортно.


  «Для прання машина потрібна. А для машини - надійне електроживлення», - вважають тимчасові.


  Для Валентини ЖАРИКОВОЇ електропраска - справжня помічниця.

  Дванадцята дня минулої середи довела стару істину: майже всі діти-переселенці, які вступили на навчання до коростишівських навчальних закладів, мають можливість відвідувати школи. Сьогодні мова піде про реакцію мешканців санаторію «Тетерів», що у м. Коростишеві Житомирської області, на впровадження низки благодійних заходів від залізничників Південно-Західної магістралі. Пригадайте, у попередньому номері газети у матеріалі «Головне, щоб звучав шкільний дзвоник!» наше видання інформувало про те, що завдяки ініціативі з боку керівництва Південно-Західної залізниці та профкому управління столичної магістралі для майже 350 мешканців тимчасового табору для переселенців із зони військових активних сепаратистських та захватницьких дій у Луганській та Донецькій областях надійшов гуманітарний вантаж. Крім шкільного приладдя для учнів перших - десятих класів, місцевим мешканцям завезено дві пральні машини, електричні праски, електрообігрівачі, теплі ковдри, дитяче харчування і так далі.

  Кореспонденти «Рабочего слова» пройшлися житловими корпусами санаторію, поспілкувалися із мешканцями про їхні нагальні потреби. Між іншим, є потреба у пральних засобах, предметах особистої гігієни. Зубні пасти, памперси, шампуні, зубні щітки - це лише початок у переліку необхідного. Так званий ресурс, що потребує постійного поповнення. Адже тут, у санаторії, щодня зміни. Частина тимчасових мешканців від’їзджає на визволені території Донбасу. І навпаки. На їхні місця прибувають нові переселенці.

  Щоб пересвідчитися на власні очі, що все, що надійшло до «Тетерева», приносить користь, спілкуємося з молодими матусями. Світлана АКІНЖАЛІ з Харцизька та Олена ГРЕЦЬКА з Горлівки вважають, що пральні машини - прилади, без яких у наш час не обійтись. При тому у тих умовах, в яких опинилися тимчасові переселенці. Єдине «але». Через те, що місцева електромережа не витримує експлуатаційних навантажень, побутові прилади використовувати НЕМОЖЛИВО. Інакше кажучи, якщо у мережі замість необхідних 220 вольт - 190, жодна праска не працюватиме. Спілкуючись із заступником директора санаторію Віктором Пилиповичем, зрозумів, що вирішити цю проблему місцевим електрикам важко.

  Можливо, у цьому і криється відповідь на те, що замість чотирьох прасок, які подарували санаторію залізничники, в одному із корпусів у наявності була лише одна. Чому? У місцевій коморі спокійненько чекали своєї черги всі інші електроприлади. Як зазначила сестра-господарка санаторію Валентина Іванівна, вона береже їх через те, що відомі випадки «забудькуватості» колишніх мешканців під час від’їзду з «Тетерева». Очевидно, що серед осіб, які діяли за російським принципом «наглость - второе счастье», були і такі, що «заспокоювали» себе, від’їжджаючи з Коростишева до визволених Краматорська чи Слав’янська, «после нас - хоть потоп». Проте сьогодні не про моральність осіб, тимчасово переселених з Донбасу. Думаю, щоб такі випадки не повторювались, у санаторії потрібний всім відомий контроль і облік.

  Серед тих питань, які є на порядку денному, забезпечення постільною білизною. У розмові із молодими мамами Оленою Грецькою, Яною ЄГОРОВОЮ з’ясували, що одного комплекту, який потрібно щоранку випрати та протягом світлого періоду просушити, не вистачає. І ця проблема актуальна не лише для співрозмовниць. Тим не менше, постільна білизна, яку завезено залізничниками, «прохолоджується» у тій же коморі. Дивина, м’яко кажучи.

  Коли проходили повз корпус №6, познайомились із донеччанкою Валентиною ЖАРИКОВОЮ. Почувши від нас, що нещодавно надійшли нові електропраски, Валентина Олександрівна поцікавилась, як отримати у тимчасове користування хоча б одну на їхній корпус. Так було «прилаштовано» один з трьох електроприладів, які до того чекали на кращі часи у місцевій коморі. Там же бачив і ковдри…

  Серед нагальних питань - цільне молоко. Річ у тому, що навіть те дитяче харчування, яке надали для використання залізничники, необхідно розмішувати на молоці. Та його бракує через малі партії, що надходять з боку місцевого постачальника. Бракує тут і ковбасних виробів. На переконання Віктора Пилиповича, через нестачу м’ясних виробів страждають у першу чергу організми школярів, які відвідують коростишівські навчальні заклади. Отже, продовольча проблема є актуальною.

  Проблемою із енергопостачанням корпусів санаторію за дорученням керівництва столичної магістралі займатимуться залізничні фахівці. Вирішуватиметься і питання забезпечення необхідними харчами. Головне, щоб усе, що надходить зокрема у благодійних караванах, які формуються на залізничних дирекціях, надходило безпосередньо до тимчасових переселенців з Донбасу.

  Ще про одне. Спілкуючись із місцевими мешканцями, з’ясували, що бракує приліжкових килимків. Холодна долівка у поки що неопалюваних палатах в осінню пору - запорука застуди. І знову ж таки у пригоді могла б стати цупка тканина від залізничників, яка перебуває у місцевій коморі. Чергове «чому»? На думку тієї ж сестри-господарки та матусь, тканина не може замінити килимки. Мовляв, тягнеться за ногами. Подумалось, а якщо б згорнути той відрізок у декілька шарів, та й зшити звичайним наживним стіжком, з тієї тканини, могла б вийти і доріжка. Було б бажання... Серед тих, хто мешкає у «Тетереві», - чимало жінок. Знайдеться голка, знайдеться нитка. Дивись, з’являться і так звані приліжкові килимки.

  Керівництву санаторію, який свого часу був у підпорядкуванні «Укрпрофоздоровниці», важко вирішити питання щодо впровадження у дію зокрема місцевої пральні. Через давню крадіжку електродвигунів потужне обладнання давно не працює. Аж кущі проростають у службовому приміщенні.

  Нагальною потребою, як зазначає заступник директора санаторію, є забезпечення з боку Житомирської обласної влади котлів, що працюватимуть на альтернативному паливі. Про природний газ за відомих економічних причин у «Тетереві» вважають за потрібне забувати. Встановивши дров’яні котли у житлових корпусах, можна буде вважати, що зиму тимчасові переселенці зможуть пережити. Тепер головне, щоб заплановане обласною владою, було впроваджено у дію.

  У переліку необхідних санаторію речей, який отримав з рук сестри-господарки «Тетерева», - подушки, штори, портьєри. Складається враження, що перед прийомом на проживання тимчасових переселенців все це, як пишуть в офіційних документах, було відсутнє за невизначених обставин.

  Як там не є, а коли цей номер готувався до друку, з Києва та Коростеня до санаторію надійшли благодійні каравани. Війна Росії проти України, яка точиться ось уже півроку на південному сході країни - Луганщині та Донеччині, піднімає з глибин народу потужні хвилі численних ініціатив, починаючи зі збору коштів, забезпечення одягом, харчами, транспортом, медикаментами. Залізничники не стоять осторонь волонтерського руху. Про це інформуватимемо у наступному номері.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05