РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (5 вересня 2014) 

 • 50 років радують дітвору «Дубки»

  У другій половині серпня завершився черговий сезон відпочинку у дитячому таборі «Дубки». Триста дітей залізничників, які перебували у третій зміні, а всього 900 хлопчиків та дівчаток, за літній період гарно відпочили, набрались сил і поїхали до своїх домівок. Чим запам'яталось перебування у цій оздоровниці дітям залізничників? Спробуємо з'ясувати в окремих із них.  - Я у «Дубках» вперше, - говорить Марія із Києва, якій виповнилось шість з половиною років, - але одразу відчула, що тут класно. Добрі вожаті, дружній загін. Було доволі багато різноманітних конкурсів та заходів. Бувало, ми навіть не встигали до них готуватися. Один мені запам’ятався найбільше, тому що я брала в ньому участь - це Міні-місс «Дубки». Мені подарували картинку-світильник, який я повішу в себе в кімнаті і буду згадувати про відпочинок у таборі. Я хочу розказати усім друзям про дискотеки і плавання в басейні, інші цікаві речі, щоб наступного року приїхати у табір з друзями.

  МИТЦІ, ПЛОВЦІ, БОТАНІКИ

  Третя зміна відрізнялась тим, що на 300 відпочиваючих було аж три пари близнюків. Одна із них із Житомира.

  - Ми з братом вперше у таборі відпочинку, - зізнається Артем, - тому спочатку було дещо незвично і навіть неприємно. Адже усе відбувається тут за розпорядком. Зранку до вечора потрібно щось робити, кудись іти, до чогось готуватися. Та дуже швидко ми до цього звикли. Серед безлічі заходів були й ті, що сподобались нам найбільше. Зокрема конкурс карикатур, малюнок на асфальті, де ми відчули себе справжніми митцями, роботами яких захоплювався весь табір.

  - А мені сподобався День Нептуна, - доповнює розповідь брата Микита. - Коли святкували його, ми ходили на річку, а потім, у табірному басейні, брали участь у веселих стартах на воді і у змаганнях з плавання. Там нам вдалося вибороти призові місця та отримати дипломи на згадку. Наступного року буду радий, якщо батьки знову візьмуть путівку у цей табір.

  Ще одна пара близнюків - Саша і Толяша, які вже не вперше відпочивають у нашому таборі. Цього разу вони приємно дивували нас своїми спортивними досягненнями. А наймолодші з близнюків - Максим і Ярік. Вони, напевне, - майбутні біологи, тому що улюбленим їх заняттям було дослідження навколишнього середовища, рослин, яких безліч на території нашої оздоровниці. Усі близнюки висловлювали своє задоволення від перебування у «Дубках».

  Серед найстарших дітей був Денис НОРКІН, якому уже виповнилось 15 років.

  - Для мене це вже дев’ятий сезон відпочинку, - стверджує хлопець. - І щоразу я приїжджаю сюди із задоволенням. Мені подобаються наші вожаті за те, що ставляться до нас, як до дорослих, надаючи нам свободу дій, зрозуміло, у рамках дозволеного. При цьому, ми відчуваємо всю відповідальність за свої вчинки. Найбільшу свободу нам надають при підготовці до проведення табірних заходів, в яких кожен має змогу себе проявити. У школі бувають концерти, коли ти примушуєш себе щось робити на сцені. А у «Дубках» така неймовірна атмосфера в дитячому театрі, що тобі не просто хочеться вийти на сцену, а не терпиться зробити щось особливе, щоб твій загін був першим. Подобається у таборі й моєму молодшому брату, який вже четвертий рік поспіль тут відпочиває. Сподіваюсь, що й наступного року ми сюди приїдемо. А в майбутньому, можливо, я тут уже буду вожатим.

  Схожі відгуки можна наводити й далі. Те, що дітям у нас подобається, - не дивно. Адже наш колектив робить усе належне для їхнього оздоровлення та відпочинку. А нинішнього року ми особливо старались. Адже це був ювілейний п’ятдесятий сезон. Протягом півстоліття у «Дубках» оздоровлюється вже не одне покоління дітей залізничників.

  МАРШРУТ В ІСТОРІЮ

  П’ятдесят років тому в одному із заповідних куточків Поділля, а саме в екологічно чистій зоні, за 30 км від м. Жмеринка, було засновано та відкрито заклад для оздоровлення та відпочинку дітей - «Дубки». Для його розташування вибрали найкраще місце. Тут змішаний, але переважно дубовий ліс, прозора річка, з плантаціями білих лілій, луки з різнотрав’ям, що наповнюють повітря цілющими пахощами. Усе це - створює неповторний ландшафт, що найкраще сприяє для відпочинку та оздоровлення дітвори. На сьогодні табір є відокремленим структурним підрозділом Південно-Західної залізниці.

  Історія табору має свій виток з літа 1964 р., коли тут, над схилами річки Думка, вперше пролунали звуки піонерських горнів та барабанного бою. Саме тоді було відкрито першу зміну. Урочисту лінійку приймав один із засновників табору Віктор Миколайович Жарков. Літо 1964 р. запам’яталось для багатьох дітей працівників Південно-Західної залізниці. Вони стали першими мешканцями дитячої республіки. Наступною віхою в історії табору можна вважати 2009 р., коли дитячий табір «Дубки» став відокремленим структурним підрозділом Південно-Західної магістралі.

  За піввіку оздоровчий заклад перетворився зі звичайного місця відпочинку для дітей залізничників у справжню планету дитинства, зі своєю історією та традиціями. Табір «Дубки» - це стиль життя для багатьох його висококваліфікованих працівників. Тут функціонує різноманітна мережа гуртків: вокальний, хореографічний, кінематографічний, спортивний, які розкривають творчі здібності кожного відпочиваючого. Також тут працює методична та психологічна служби, які здійснюють соціальний супровід дітей, котрі потребують підвищеної уваги. Допомогу у підготовці і проведенні виховних заходів, ігор та конкурсів та у створенні позитивного мікроклімату в загонах надають досвідчені методисти. Для фізичного загартування та зміцнення здоров’я у таборі працюють справжні майстри своєї справи. Вожаті загонів застосовують усі свої педагогічні здібності та майстерність для того, щоб кожен прожитий день у таборі був змістовним та цікавим. А головне - запам’ятався дітям надовго.

  Кожен день у таборі на дітей чекає велика кількість цікавих справ: робота гуртків та студій, розважальні шоу, конкурси, вікторини, тематичні заходи. Загалом за зміну проводиться майже 50 заходів. Звичайний ритм життя змінює романтика походів. Кожну зміну дитячі загони вирушають у подорож до старого млина, який манить своєю загадковістю. Двічі за зміну діти можуть відчути приємне тепло вогнища, яке зігріває не тільки тіло, але й душу, та допомагає ще більше упізнати один одного.

  Опинившись у таборі, кожен відчує турботу і піклування з боку керівників, які створили інфраструктуру закладу: облаштовано за сучасними вимогами медпункт, спальні корпуси, умови проживання в яких покращуються щороку, спортивне містечко з футбольним, волейбольним, баскетбольним, тенісним майданчиками. Для створення цікавого дозвілля діє клуб із сучасною аудіо- та відеоапаратурою, що також допомагає впроваджувати інноваційні методи проведення загальнотабірних заходів. Басейн є найулюбленішим місцем відпочинку дітей. А затишна їдальня завжди вабить смачними стравами.

  Педагогічний, обслуговуючий та юнацький колективи табору завжди радо зустрічають гостей посмішками та теплотою сердець. Тож маємо надію, що дитячий оздоровчий табір «Дубки» і надалі буде мати надійну підтримку від керівництва залізниці і ще багато років буде відкривати свої двері та дарувати дітям залізничників незабутній відпочинок.

  Елла ГРИЦЕНКО, директор дитячого табору «Дубки», Фото з архіву «Рабочего слова»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05