РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 32 (22 серпня 2014) 

 • Квітнуть жоржини у Тетяни

  …Навколо хати, на городі, у парниках, біля тільки-но збудованої церкви на Березанщині, що поблизу Василькова, - скрізь ваблять зір квіти, посаджені її дбайливими руками. А коли працювала черговою на переїзді у Василькові, біля її посту квіти були теж: вони, здавалося, прорізалися з асфальту, але цвіли, квітнули практично до морозів.

  Двадцять сім років Тетяна Григорівна Орлик пропрацювала спочатку стрілочницею, а потім черговою на залізничному переїзді. Це - півжиття. Тепер вона на заслуженому відпочинку. Щоб краще пізнати життя залізничниці в минулому, ми поспілкувались з цією жінкою, закоханою в квіти.

  - Тетяно Григорівно, які були відчуття, коли пішли на пенсію?

  - Повірте, перший місяць почувалася ніяково - чомусь здавалось, що ти вже нікому не потрібна, але потім звикла. У мене чудова сім’я: повне взаєморозуміння з чоловіком і, звичайно, моя гордість і відрада - це мої діти і онуки.


  Життя продовжується і на пенсії.

  - Чи болить душа про долю Батьківщини?

  - Хочеться вірити, що незабаром настане мир і спокій. Але тривога за майбутнє українського народу ніколи не покидає мене.

  - Що можете згадати про роботу на залізниці?

  - Робота відповідальна, і, зрозуміло, жодних помилок і відхилень на такій роботі бути не може, адже залізниця була, є і залишається зоною підвищеної небезпеки, тому ніколи не дозволяла собі розслабитись. Сьогодні, не знаю чому, переїзд закритий - у ньому, мабуть, уже немає потреби, і від цього, повірте, коли дивлюсь на забиті дошками вікна моєї, як казали люди, будки, чомусь до болю стискається серце. Ніби не стало чогось мені дорогого і близького водночас, наче щось особисто у мене відрізали і викинули на сміття, як непотріб...

  - Як в матеріальному плані почуває себе залізничник на пенсії?

  - Як і більшість людей у країні - важко. Але розумію: тисячам, а може, й десяткам тисяч не легше. Це - по-перше, а по-друге, маю присадибну ділянку, зранку до ночі - на городі: і з цього хоч якийсь, але додаток до сімейного бюджету маю. Звичайно, допомагаю дітям і онукам - тому по-справжньому щаслива, і життя на пенсії продовжується теж.

  - А квітами давно захоплюєтеся?

  - Скільки себе пам’ятаю, і це вже не просто захоплення, а стиль життя, як комусь, приміром, сходити на риболовлю чи подивитись футбол. Без квітів я свого життя не уявляю.

  - Яка улюблена страва Вашої родини?

  - Родина велика, тому вподобання різні. Все, що замовляють, те й приготую: хоч плов, хоч борщ, хоч юшку, хоч торт онучкам - на те я й жінка.

  - Що хочете побажати тим, хто сьогодні працює на залізниці, і тим, хто, як Ви, на заслуженому відпочинку?

  - Молоді - кар’єрного зростання; старшому поколінню - добробуту, а всім разом - миру і спокою на нашій землі.

  …Спека спала. Далеко за лісом ховалося сонце, коли я покидав обійстя Тетяни Орлик. Пелюстки мальв, айстр і жоржин погойдував легенький вітерець; лише коренасті чорнобривці, мов солдати, стояли струнко. Коли глянув на Тетяну Григорівну, зачиняючи хвіртку, вона посміхнулась, але ця посмішка здалася мені не зовсім щирою. Це, мабуть, через очі, в яких я побачив біль і тривогу водночас. І ця біль і тривога притаманна сьогодні - це точно - кожній українській жінці.

  Олександр ПОНОМАРЕНКО, Фото із сімейного архіву Т. ОРЛИК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05