РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2014) 

 • Що є важливим на передовій?

  На майданчику біля військкомату Солом’янського району днями журналісти дізналися багато актуальної інформації про стан проведення третьої черги часткової мобілізації у столиці. Про те, чому військова труба гучніше звучить саме зараз, проінформували київський міський військовий комісар полковник Володимир КИДОНЬ та військовий комісар Солом’янського районного військкомату Сергій АСАНОВ.


  Брифінг провів київський міський військовий комісар полковник Володимир КИДОНЬ
  за участі начальника управління преси та інформації Міноборони України Богдана СЕНИКА.

  ДОБРОВОЛЬЦІ - НАРОД РІШУЧИЙ

  До призовних пунктів запрошено тих, хто давно забув про військо - воїнів запасу. Тож коментарі від військових рекрутерів є доволі доречними. Чергова хвиля часткової мобілізації, згідно з якою до армії мають бути призвані із запасу рядові у віці до 40 рр., сержанти та офіцери - до 45 рр., а також вищий офіцерський склад віком до 60 рр.


  Стандартний бланк повістки продемонстрував військовий комісар Солом’янського військкомату Сергій АСАНОВ.

  Все робиться з метою підтримання обороноздатності держави та завершення проведення антитерористичної операції (АТО). На порядку денному - нарощування бойового та чисельного складу угруповань військ. Адже ворог на порозі України. Для відбиття можливого вторгнення регулярних військ Росії, а також для планового перегрупування особового складу до 53 військових частин Збройних Сил України та 18 частин інших військових формувань додатково у бойовий стан планується привести 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення для потреб оборони. За умов проведення третьої черги часткової мобілізації створюються система поповнення недоукомплектованих військових підрозділів та посилюється ешелон охорони державного кордону. В. Кидонь наголосив на тому, що нарощуються сили і засоби для територіальної оборони, посилюється складова у системі прикриття об’єктів транспортної інфраструктури.


  Доброволець Владислав МЕТЕЛЬСЬКИЙ - «Мій дід визволяв Україну під час Великої Вітчизняної,
  згодом мешкав у Горлівці. Його рідне місто, сподіваюсь, прийдеться визволяти мені. Тепер уже від російських найманців».

  У першій черзі мобілізації йшов процес доукомплектування переважно бойових частин. До лав запрошувались десантники, гранатометники, люди, які вміють володіти технічним оснащенням. Ясна річ, без них не обходиться і ця черга з призову до армійських лав. Зараз військкомати забезпечують військові частини, що займаються постачанням на передову необхідного військового спорядження. Бракує автоводіїв категорії С, машиністів гусенично-тракторної техніки, медичного персоналу, навіть бухгалтерів, що призвані під час попередніх черг мобілізації.

  За приклад називались добровольці, чий добробут дозволяє «пересидіти» у глибокому тилу перед отриманням стандартного типу повістки до військкомату. Але вони не ховаються за чужими спинами. Є серед призовників і такі, чия військово-облікова помітка у відповідних документах не дозволяє їм опинитися за призовом в АТО. Тоді їм військові комісари відмовляють у призові. Тим не менш облік потенційних військових йде без упину. Добровольці - народ рішучий. Але… Чимало і тих, хто не бажає попадати у райони бойових дій. Згідно із українським законодавством за відмовлення від мобілізації можна опинитися у тюрмі строком від двох до п’яти років. За інформацією Генеральної прокуратури, за сім місяців п.р. в Єдиному реєстрі досудових розслідувань нараховується лише 680 правопорушень у сфері відмови від служби. Зважаючи на те, що з першого березня п.р. лише по Києву до лав призвано 1558 військовозобов’язаних кількість правопорушників не здається малою. Навіть у масштабах держави. Багато з дезертирів усілякими шляхами ухиляються від отримання повістки про призов.

  Які права мають мобілізовані громадяни? Як зазначалося під час брифінгу, вони мають право отримувати грошове забезпечення у повному обсязі, з урахуванням усіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань), а не на рівні військовослужбовців строкової служби, як передбачалося раніше. Мобілізовані громадяни тепер мають можливість використовувати весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством як для військовослужбовців. І ще про одне. Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їхнього страхового стажу, робітничого стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Безоплатні для військовозобов’язаних охорона здоров’я та лікування. За всіма громадянами, яких призвано під час мобілізації на військову службу зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

  ДОВІДКОВО. Кодекс законів про працю, стаття 119 «Працівникам, які призвані на військову службу за призовом, під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку».

  Військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Володимир Кидонь повідомив, що столичні військкомати розраховують на добровольців із військовою підготовкою:

  - Ми закликаємо чоловіків не чекати на повістку, а приходити вже зараз, особливо тим, хто має військову підготовку. Добровольців є багато, але ми надаємо перевагу тим, хто має досвід служби, а на передовій це дуже важливо, - наголосив офіцер.

  За словами полковника В. Кидоня та військового комісара Солом’янського районного у м. Києві військкомату полковника С. Асанова, заради мобілізації люди часто залишають свої посади та бізнес. Повторимось, протягом двох попередніх етапів проведення часткової мобілізації у столиці було мобілізовано 1558 військовозобов’язаних, у тому числі 342 офіцери, причому кожного десятого мобілізованого призвано до армійських лав добровільно.

  Полковник Володимир Кидонь також розповів, що, приміром, 12-й батальйон територіальної оборони сформовано в Києві винятково із добровольців. І хоча спочатку він створювався для охорони території столиці, зараз добровольці героїчно і віддано виконують завдання в зоні АТО, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

  Військовий комісар додав, що офіцери військкоматів також не відсиджуються у кабінетах:

  - По три - п’ять разів кожен із нас вже був у відрядженнях у зоні проведення антитерористичної операції. Ми доставляємо благодійні вантажі від небайдужих киян, спілкуємося з нашими військовослужбовцями. Наголошую: офіцери військкоматів - всі як один - готові за першою ж командою відбути на передову на захист Батьківщини, - зазначив полковник Володимир Кидонь.

  ПРО НАСУЩНЕ

  І все ж війна-війною, а про насущне забувати не варто. Якою буде зарплата у мобілізованих? Як наголосили у Міноборони України, відповідно до постанови №111 Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2014 р. «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» передбачено виплату відповідним категоріям грошового забезпечення в порядку і розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом. Крім того, відповідно до наказу Міністра оборони України «Про виплату винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України» додатково передбачено виплату премії у розмірі 100% місячного грошового забезпечення. Під час брифінгу називались суми у 4,5 - 7 тисяч грн. для рядового та сержантського складу. І 10 тис. грн. - для офіцерів.

  Чи відразу мобілізованих добровольців відправлятимуть до зони АТО?

  Громадяни, яких призвано під час мобілізації, обов’язково пройдуть бойову підготовку у складі власних підрозділів.

  ВІЙНА І МИР

  На подвір’ї військкомату знайомимося з невисокого зросту, але міцної статури молодим вантажником столичної кондитерської фірми 28-річним Владиславом МЕТЕЛЬСЬКИМ. Він вирішив добровільно відправитися у зону АТО, оскільки свого часу рік прослужив у прикордонних військах. Стрілок, моторист-дизеліст Владислав вважає, що на війні його досвід знадобиться. Переконаний, що страх перед відправленням до війська - явище, яке можна здолати, якщо мати на думці одну просту річ: якщо йому сьогодні відсиджуватися у Києві, завтра російські «миротворці» можуть рвонути з Донбасу та Криму аж до Карпат. Кохана В. Метельського Веслава зібрала у дорогу необхідні продукти і речі. Чи надовго їх вистачить? В. Метельський через це не переймається. Адже, вважає, що зброєю і всім необхідним для солдатського життя його забезпечить держава. Дай Бог, щоб так і було. На згадку кохана подарувала Владиславові одну власну сережку. Це заради того, щоб її наречений у жодному разі не забував про неї та, крім того, повернувся з фронту живим і віддав прикрасу. Йому час закінчувати формальності з визначенням у військкоматі. Говоримо один одному «До побачення!» Віримо, що так і буде.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05