РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2014) 

 • Гарний настрій від Галини СИДОРЕНКО

  А ви знаєте, що крім усім відомого хрестика в Україні є ще понад 200 видів техніки вишивання: зубцювання, вирізування, зволікання, мережка, качалочка, прозорі стібки, лічильна гладь, «білим по білому» і т. п. Коріння мистецтва цього давнє і розгалужене. А нині воно осучаснилось і модернізувалось у ще одній техніці - вишивці бісером. Саме таке захоплення у нашої співрозмовниці Галини СИДОРЕНКО.


  Галина Григорівна родом із Західної України. Як сказали б сьогодні москалі, «бандерівка». Крім усього, що їм приписують, «бандерівці» дуже поважно ставляться до свого коріння, до українських традицій. У кожній хаті, наприклад, всі ікони обрамлені вишитими рушниками, вишиті й подушки, і постіль, сорочки...

  Свій перший рушник Галина вишила у третьому класі. Навчила мама, на долю якої випало чимало випробувань та злиднів. Залишившись сиротою та живучи певний час упроголодь, вона й до цього часу вважає головним, щоб діти голодними не були. Разом з іншими навичками навчила Галинку і борщ варити, і голку вправно тримати.

  Згодом у більш дорослому віці Галина Григорівна ходила на курси вишивання. «Та нагальна, просто таки невгамовна потреба вишивати з’явилася, коли почався Майдан, - зізнається наша співрозмовниця. - Ночами просто не відривалась від полотна. Така творчість, ніби губка, вбирала смуток, сум, печаль. Заспокоювала. Дозволяла розчинитися у красі маків, фіалок, васильків, магнолій».

  Свої роботи пані Галина замовляє через інтернет, і залежно від настрою обирає малюнок. «Магнолію», наприклад, вишила за тиждень, «Рожевий водоворот» забрав більше часу, - уточнює Галина Григорівна. - Ні, не забрав, обмовилась, а подарував години спокою, задоволення та гарного настрою».


  У планах пані Галини - вишити ікону Святої вечері. Що ж, Галино Григорівно, Ваші роботи дійсно дарують гарний настрій не лише Вам, а й тим, хто їх має змогу споглядати. Знаємо, що чимало своїх робіт Ви даруєте друзям, рідним...

  Читаючи історичні довідки, дізналась, що Угри - село Львівської області, у якому народилася наша героїня, - улюблене село Франца Йосифа (австрійського імператора 1848 р.), який свого часу подарував місцевій церкві ікону Божої Матері. Картина «Святої вечері», вишита Вашими руками, там, сподіваюсь, буде досить доречною.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05