РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2014) 

 • Скарби Василя ШУБОВИЧА

  Василь Шубович, який очолює ветеранську організацію залізничників Житомирського вузла, - відома особистість для багатьох працівників сталевої магістралі. Спитаєте, чому? Завдяки своїй активній життєвій позиції, ентузіазму, небайдужості до турбот сивочолих залізничників. Цими серпневими днями Василь Митрофанович відзначив славний ювілей - 90-річчя. Для нас це нагода привітати ювіляра і поспілкуватися із учасником та свідком історичних подій, які відбувалися в минулому столітті. Бажаємо дізнатись чимало цікавих фактів від людини, яка доклала чималих зусиль для становлення і розвитку сталевої магістралі.


  Василь Шубович

  Василь Митрофанович є гарним співрозмовником, який захопливо розповідає про найважливіші віхи свого життя. Спілкуватися з ним - це все одно, що мандрувати минулою епохою, відчувати ритм життя воєнних і післявоєнних літ. Біографія його - відбиток неспокійного часу. З трепетом і щемом у душі згадує він власне дитинство на Вінниччині, свою багатодітну сім’ю. Нелегким було життя родини, тож трудову діяльність довелося розпочати Василю ще підлітком. Він пішов на залізницю допомагати робітникам будувати снігозахисні щити, ремонтувати вузькоколійку.

  А невдовзі розпочалася Велика Вітчизняна війна. У тяжкі роки фашистської окупації, щоб уникнути долі «остарбайтерів», В. Шубович пішов у партизани. А з приходом радянських військ - він у діючій армії. По закінченні школи сержантів у Новограді-Волинському його призначили командиром відділення. Перше бойове хрещення пройшов, звільняючи Західну Україну. Воював у складі передових частин 1-го Білоруського фронту. Брав участь у звільненні Варшави і взятті Берліна. Командуючи взводом автоматників, Василь Шубович брав участь і у штурмі рейхстагу, на стінах якого залишився і його автограф. А що ж залишила кривава війна у душі ветерана? Тричі поранений фронтовик і досі носить у своєму тілі осколок, який називає «німецьким сувеніром»…

  За свої бойові заслуги має Василь Митрофанович чимало визначних нагород - орден Вітчизняної війни 1-го ступеня, медалі «За відвагу», «За звільнення Варшави», «За взяття Берліна» та багато інших.

  Повернувшись додому, поєднав своє життя із залізницею, де і пропрацював майже 50 років. Закінчив залізничний технікум, згодом - Харківський інститут залізничного транспорту, очолював у різні роки станції Дукля, Джулинка, Бердичів. На початку 70-х керував Козятинською дистанцією вантажно-розвантажувальних робіт. А з 1975 р. - на Коростенському відділку, де працював заступником начальника дистанції навантажувально-розвантажувальних робіт (МЧ-4). Працював певний час і в інших залізничних підрозділах, зокрема, на ст. Житомир, в Житомирській колійній машинній станції.

  Коли настав час для заслуженого відпочинку, Василь Митрофанович не зміг бути без діла. Тож став активно займатися громадською роботою з ветеранами-залізничниками.

  Роки, роки. Кипучій енергії та ентузіазму голови Житомирської вузлової ветеранської організації Василя Шубовича можна по-доброму позаздрити. У свої 90 років, він, як і раніше, живе справами залізниці та, водночас, турботою про кожного пенсіонера-залізничника, які входять до організації, спілкується з підростаючим поколінням. Вболіває за долю залізниці, за долю держави. Василь Митрофанович є гарним прикладом для молодшого покоління залізничників, адже він - людина, яка своє ім’я вписала великими літерами в літопис залізниці. Добре ім’я і честь - найцінніші скарби на землі. Їх не можна купити навіть за великі гроші. Вони здобуваються тільки чесним життям. І ці скарби Василю Шубовичу вдалося здобути та зберегти.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05