РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (8 серпня 2014) 

 • Тетянине літо

  Літо. Дощове. Спекотне. Тривожне. Для батьків - швидкоплинне, для дітей - аби накупатися досхочу, забути про навчання та будь-яку дисципліну. Але не для всіх…

  …Сирецький парк. Київ. Дитяча площадка. Гомін. Молоді матусі та поважні бабусі навздогін ловлять своїх «вередунчиків» та «сонечків». І що є особливим? А те, що у цьому парку працюють діти. Що ж змушує дівчат та юнаків проводити літо на залізниці, у вагонах та на платформі, а взимку, в вихідні, теж не відпочивати, а проводити свій час у навчальних кабінетах та комп’ютерному класі?

  Для дитячого віку відповідь незвична - робота, навчання. Точніше - захоплення і літня практика на Малій Південно-Західній залізниці, або ще як її називають, Київській дитячій залізниці (КДЗ).

  То ж саме з аналогічного питання, що «заважає» бити байдики юній залізничниці, і розпочали ми наше знайомство з Тетяною ПЕРЕПЕЛИЦЕЮ. Скажу відверто, юнка виявилась не за віком цікавою співрозмовницею, розумною. Інколи навіть спадало на думку, звідки в її курчавій голівці стільки всього береться? Особливо, коли Таня «закидала» мене залізничними термінами й по-дорослому розповіла про свій режим роботи на зміні, про перевірку пломб на стоп-кранах, про їхній раритет - паровоз ГР-336, яких лише три у світі!

  Перша її зустріч з дитячою залізницею стала можливою завдяки майстру Олександру Левченку. Олександр Іванович три роки тому прийшов у 172 школу-гімназію м. Києва, де навчалась учениця, й досить цікаво став розповідати про навчання та роботу на Малій Південно-Західній.

  Згодом, дізнавшись про усі нюанси навчання, Таня вже одягла гарний залізничний однострій. Часто ловила на собі погляди подорожніх у транспорті. Зайва увага спочатку трохи непокоїла, та згодом реакція змінилась. «Я стала впевненою, що одягнула її не для форсу, і що ношу з задоволенням», - розповіла наша юна співрозмовниця. Їй подобається не лише форма, а й зимова теорія та літня практика, лінійки та зустрічі. Подобається життя, яке вирує на залізниці.

  Таня розповіла нам, як проводяться «планьорки», як обираються професії, скільки триває подорож. Найбільш їй до вподоби працювати черговим по станції. «Можна навіть чаю попити, хоча нам цього робити не можна», - відкриває свої секрети Тетяна. Дивлюсь на дівчинку і думаю: коли робота робиться - можна і чаю. Усміхаючись, розумію, як швидко дорослішають діти… Була і диктором, і начальником зміни, і провідником.

  А ще юна залізничниця вишиває бісером, вчить англійську, слухає реп, захоплюється геометрією та біологією. І встигає, і не лінується. Розповідає про своїх наставників, друзів. Пригадує цікавий випадок, коли черговим по станції був відомий шоумен та гуморист Володимир Зеленський.

  Слухаючи Таню, я роблю єдиний висновок: дитяча залізниця готує людей, закоханих у свою справу. Одержимих, відповідальних. Саме тому у різних службах із задоволенням беруть на роботу вихованців КДЗ. Саме тому керівництво постійно підтримує свою «маленьку» кадрову школу. За роки існування залізниці майже 30 тисяч вихованців пишаються своїм навчанням, турботою про них. Адже турбота - рух душі, а життя - це рух. Це сказав відомий український філософ Сковорода. І ще - краплинка любові, яку додають до виховання своїх учнів на дитячій магістралі і педагоги, і майстри, і керівництво.

  ДОВІДКОВО

  З початку поїзної роботи, з 1 травня 2014 р., Київська дитяча залізниця перевезла 10974 дорослих пасажири та 2172 дітей (діти віком до 6 років перевозяться безкоштовно). Усі бажаючі можуть насолодитися мальовничим ландшафтом Сирецького парку міста Києва з вікон дитячого поїзда щосуботи, щонеділі та у святкові дні. Мала Південно-Західна залізниця завершує сезон 2014 разом із закінченням літніх шкільних канікул - 26 серпня.

  Нагадаємо, дитячий поїзд курсує між двома станціями «Яблунька» та «Вишенька». Бажаємо вам приємних подорожей у дитинство!

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05