РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (8 серпня 2014) 

 • Знову людський фактор

  Скільки «Рабочее слово» вже розповідало про те, що основною причиною дорожньо-транспортних подій та виникнення інцидентів на залізниці є, так званий, людський фактор, не перерахувати. Проте, як свідчить статистика, суттєвого їх зменшення не спостерігається. Це підтвердили й останні випадки, які трапилися на залізниці упродовж шести місяців 2014 р. Тому є сенс розповісти про деяких з них детальніше.

  На залізничних переїздах Південно-Західної залізниці за півроку сталося 9 дорожньо-транспортних подій. У порівнянні з відповідним періодом 2013 р. статистика свідчила також про 9 випадків. При цьому загинуло у 2013 р. - 2 особи, у 2014 р. - 4. Поранено цьогоріч 3 чоловіки, а в минулому році поранених не було.

  Всі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) сталися з вини водіїв транспортних засобів, які грубо порушили вимоги розділу 20 «Правил дорожнього руху України». Автовласники, незважаючи на дорожні знаки, працюючу звукову та світлову сигналізацію, а часто і на закритий шлагбаум, виїжджали на залізничні колії.

  Так, 16.01.2014 р. о 17.31 год. на переїзді без чергового та неообладнаному сигналізацією при слідуванні поїзда №5953 сполученням Коростишів - Житомир стався наїзд на автомобіль ВАЗ-21011. Машиніст застосував екстрене гальмування для запобігання наїзду, проте автомобіль пошкоджено до ступеню капітального ремонту. Водій автомобіля не постраждав, з місця пригоди зник.

  І останній, що стався 9 липня 2014 р. о 22 год. 49 хв. при прямуванні електропоїзда HRCS2 №007 «Інтерсіті +» №742 сполученням Трускавець - Київ на перегоні Біличі - Святошин, біля зупинної платформи Новобіличі. Локомотивна бригада у складі машиніста О. Халамендика та помічника машиніста О. Прудиуса побачили невідому людину, яка бігла назустріч поїзду і розмахувала руками, використовуючи незрозумілі жести. Одночасно з подачею сигналів великої гучності і застосуванням пісочної системи електропоїзда було застосовано екстрене гальмування. Згідно з результатами розшифрування касети реєстрації руху поїзда системи «КЛУБ-У» під час застосування екстреного гальмування швидкість поїзда була 116 км/год., при встановленій 120 км/год.

  При подальшому прямуванні в режимі екстреного гальмування, в зоні видимості в кінці посадочної платформи Новобіличі на 16 км пікет 10, локомотивна бригада побачила транспортний засіб (автонавантажувач TOYOTA), який знаходився на парній колії і перебував у межах, що заважали руху поїздів.

  Через малу відстань запобігти наїзду на автонавантажувач не вдалося. Після зупинки та огляду було виявлено пошкодження лобової частини кабіни електропоїзда та схід двох колісних пар першого візка з подальшою зупинкою поїзда на 16 км пікет 7. Також пошкоджено майже 300 м колії.

  Причиною зіткнення електропоїзда з автонавантажувачем став виїзд останнього на парну колію у невстановленому місці.

  Залізничники звертають увагу, що основною умовою безпеки на переїздах є дисциплінованість і уважність водіїв, які відповідають за своє життя та життя своїх пасажирів і залізничників. І вкотре нагадують, що тільки суворе дотримання водіями автотранспорту правил дорожнього руху є запорукою повної безпеки при перетині переїзду.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото з архіву «Рабочего слова»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05