РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (8 серпня 2014) 

 • Увічнили пам’ять про видатного залізничника

  Столичній магістралі таланить на видатних особистостей. Серед них гідне місце займає й колишній її очільник Борис ОЛІЙНИК. Його життя - найкращий приклад самовідданого служіння обраній справі - залізниці. А воно було важким та трагічним. Розпочавши трудову діяльність черговим по станції, він піднявся службовими щаблями до найвищого рівня - першого президента Укрзалізниці. На цю посаду його було обрано, коли Б. Олійник очолював столичну магістраль, по сумісництву.

  Протягом 19 років під керівництвом Бориса Степановича на нашій залізниці відбулись чи не найважливіші зміни. Серед них - електрифікація понад тисячі кілометрів залізниці, в тому числі й такі важливі напрямки, як Жмеринка - Хмельницький - Тернопіль, Ніжин - Чернігів. На той час були прокладені другі колії за багатьма напрямками, побудовано нові станції та залізничні вузли, реконструйовано багато локомотивних та вагонних депо, відновлено залізничні вокзали. Для працівників залізниці були зведені житлові будинки, оздоровниці, лікарні, а для їхніх дітей - школи, дитсадки.

  Були великі плани у видатного залізничника і на майбутнє. Але… На превеликий жаль, 1 жовтня 1999 р. пострілами найманого вбивці його життя було обірване біля власної квартири.

  Чимало добрих справ Борис Олійник залишив по собі, коли працював на своїй малій батьківщині - Поділлі. Адже народився і зростав він у селі Божівці, що на Хмельниччині.

  Вдячні земляки вирішили увічнити пам’ять про нього. У грудні 2001 р. на ст. Деражня було створено Музей Південно-Західної залізниці імені Бориса Олійника, який оновлено нинішнього року. Окрему експозицію у ньому присвячено трудовій діяльності Бориса Степановича, в якій зібрано чимало документів, фотографій та його особистих речей.

  А минулої п’ятниці у Жмеринці, поряд із дирекцією залізничних перевезень, на проспекті, що носить його ім’я, було урочисто відкрито пам’ятник Борису Олійнику.

  Для участі у цьому заході до Жмеринки завітав начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. У своєму виступі на урочистому мітингу очільник столичної магістралі підкреслив видатну роль Бориса Степановича у розбудові нашої залізниці, відзначив його заслуги перед українським народом, закликав нинішнє покоління залізничників гідно продовжувати справу свого видатного земляка.

  Говорив у своєму виступі начальник Південно-Західної магістралі Олексій КРИВОПІШИН і про майбутнє нашої галузі, про ті зміни, які її очікують, та запропонував усім залізничникам взяти активну участь у цій не простій, але необхідній справі. Адже це буде даниною пам’яті про тих попередників, хто віддав своє життя важливій складовій народного господарства, як залізничний транспорт. А серед них було багато видатних людей, у тому числі й Борис Олійник.

  Про життєвий шлях, вірне служіння людям, прекрасні людські якості Бориса Степановича говорив у своєму виступі на мітингу й голова Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці Орест ЛОГОШНЯК. Він зокрема зазначив, що турбота про людей, про рядових працівників залізниці завжди була на першому плані у колишнього керівника столичної магістралі. І це викликає особливу повагу в пам’ять про нього.

  Своїми особистими спогадами про Бориса Олійника поділився начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень Анатолій ЛЮБІНІН, під чиїм керівництвом йому довелось працювати. Він також запевнив усіх присутніх у тому, що жмеринські залізничники гідно продовжать справу свого земляка і зберігатимуть пам’ять про нього впродовж довгих років. А сприятиме їм у цьому пам’ятник, зведений за ініціативи та й за активної підтримки чисельного колективу жмеринських залізничників.

  На завершення урочистостей почесні гості та мешканці міста поклали вінки, квіти до погруддя Бориса Степановича Олійника, яке віднині прикрашатиме місто залізничників. А його привітне обличчя, закарбоване у металі, щораз надихатиме залізничників на добрі справи.

  Никифор ЛИСИЦЯ, Фото з архіву «Рабочего слова»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05