РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (1 серпня 2014) 

 • Вроджений талант Євгенії СТРИТОВИЧ

  Ранок радував сонцем і теплом, але на краю неба вже темніла смуга хмар. Буде дощ?

  - Буде, - упевнено відповіла співрозмовниця.

  Її упевненості, що розверзнуться хлябі небесні, якось значення не надаю. Цікавить інше: коли та де і чи не було в родині залізничників.


  Приймальник поїздів Галина ШЕПЕЛЬ, старший оператор СТЦ Тетяна БУРДЮГ,
  оператор СТЦ Євгенія СТРИТОВИЧ, оператор СТЦ Лідія МОСКАЛЕНКО.

  Ні, династії не було. Євгенія Стритович - хліборобського роду, виросла у селі Борзнянського району, що на Чернігівщині. Коли закінчила школу, із золотою медаллю, до речі, подала документи до Одеського метеорологічного інституту.

  В інституті Євгенія вчилася на відмінно. Лишень доля повернулася так, що набутий фах не став основним на все життя. Років вісім тому прийшла вона на станцію Бахмач-Пасажирський. Працювала прибиральницею, робітницею, тепер вона - оператор станційного технологічного центру і практикується на старшого оператора СТЦ.

  Всевишній кожну людину наділяє щедро, та не всі відкривають у собі вроджений талант. У Євгенії - шахи. Про це вона знає добре. Батько - Анатолій Тимофійович, токар-шліфувальник сільгосптехніки, захоплювався цією грою, збирав шахову літературу, просиджував вечорами над шаховими етюдами... Він же й дочку навчив рано переставляти фігури на шахівниці. У школі Женя їздила на змагання, здобувала призові місця, та в інституті про свій дар змовчала. Та й пізніше грала від випадку до випадку. Аж поки…

  Чоловіки на станції, коли випадала вільна хвилина, сідали за шахівницю. Як і ведеться, серед них визначився лідер - обігравав усіх. Чоловіків, зрозуміло, бо жіночу половину гра не вабила. Та одного разу прозвучало: «Женя, зіграй. Ти ж умієш». І Євгенія Анатоліївна легко поставила станційному чемпіонові мат.

  Талант не сховаєш, і вже скоро Євгенія Стритович стала брати участь у спартакіадах залізничників у Конотопі та Києві. В минулому році у столиці серед залізничниць вона здобула друге місце, в нинішньому - третє.

  - Що ви відчуваєте, коли сідаєте за шахівницю?

  - На змаганнях? Азарт приходить. І тоді не помічаєш нічого. Лиш одне бажання з’являється - перемогти, принести команді найбільше балів.

  - А звідки приїздять найсильніші суперниці?

  - Із Києва, зі Жмеринки. У нас в Бахмачі добре грає Олена Рудько. Вона працює у дистанції сигналізації та зв’язку.

  - А далі будете виступати за Конотоп?

  - Як братимуть.

  Зрозуміло, що братимуть, хоч і не має вона ні спортивних титулів, ні школи гри шахових майстрів. Як і часу достатнього, бо домашнє господарство, а господиня вона дбайлива, вимагає теж постійної уваги. Євгенія Анатоліївна виховує доньку, яка у школі вчиться на відмінно й інколи стає суперником матері за шахівницею.

  Її всі тут, в СТЦ, називають Женею, точніше - нашою Женею. І я розумію, що вона належить до тих людей, які мають великий потенціал доброти, які стають вірними подругами й товаришами, які завжди допоможуть у скрутну пору. Ось тільки фотографуватися… Не наполягаю, бо жінка тільки-но повернулася від вагонів і зовсім не готувалася позувати. Допомагає сама Євгенія Анатоліївна. «А давайте з колективом», - запропонувала. Пропозиція приймається - і вже з кабінетів сходяться колеги Жені Стритович. Я швидко дізнаюся, що вона працює у найкращій зміні, що колектив працьовитий. А старший оператор СТЦ Тетяна Бурдюг не без гордості мовила: «Це мій практикант!» Так і вийшов замість портрета колективний знімок працівниць СТЦ станції Бахмач-Пасажирський.

  А дощ того дня таки пішов. Уже надвечір, щедрий і по-літньому теплий.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05