РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (1 серпня 2014) 

 • Головне в «ЗОРЬКЕ» - атмосфера та свята кожного дня

  Оздоровчий табір «Зорька» Конотопської дирекції залізничних перевезень розпочав свою роботу в післявоєнному сорок шостому. Повсюди - руїни, а поблизу села Таранське залізничники звели простенький корпус їдальні та поставили намети. І вже скоро присеймівські луки сповнилися дитячим щебетом й голосами дзвінких горнів. Були походи, вогнища, спортивні змагання, словом, цікаво. І так до нинішнього часу. Чим же вабить «Зорька»?


  На лінійці.

  Передусім - місцем. Гарне, мальовниче, на краю лісу під соснами й дубами, воно завжди подобалося конотопчанам. Зовсім близько Сейм, та ще ближче сеймівські озера з чистою водою і піщаними берегами. Ідеальне місце для відпочинку. Невипадково тут з’явилися пізніше ще два дитячі табори.


  Відкриття табірної зміни - стрічку перерізає головний інженер Конотопської дирекції залізничних перевезень Валерій ГРИЦЕНКО.


  Вожаті другої зміни.

  Але головне в «Зорьке» - це атмосфера. Атмосфера свята кожного дня. Без перебільшення. Тут все рухається, все живе, веселе й гамірливе. Ось іде загін на сніданок й обіцяє вщент рознести їдальню, бо, бачте, зголодніли. Там, за тенісним столом, хлопчаки завзято розмахують ракетками; найменші, ну, зовсім, малеча, зібралися біля гойдалок, гірок та казкових будиночків. Але проходять хвилини - й у таборі все стихає. «Пішли купатися», - пояснює старший вихователь Світлана Волошкова.


  Івана Купала в «Зорьке».

  Справді, сонце припікає, тож ноги самі просяться до води. А в дітей тим паче. Їм тільки дай поплескатися в прохолоді озера і погратися на березі.

  Світлана Володимирівна розповідає про табірний план. Найголовніша подія після купань й обіду - «День іменинника». «Вітатимуть тих, хто сьогодні народився?» - перепитую. «Ні, усіх, у кого день народження припав на табірну зміну, тобто із 2 по 22 липня. І дорослих також. Готується концерт, букети, вітальні листівки… А ось учора у нас був «День самоврядування». Діти старшого віку стали вожатими, вожаті й вихователі - першим загоном. Дуже цікаво пройшло…»


  Учасниці конкурсу «Королева балу».

  - А звідки вихователі й вожаті?

  - Вихователі - педагоги конотопських шкіл, вожаті - студенти…

  - Педвузів?

  - Не тільки. Та це й не обов’язково. Розумієте, у нас більшість вожатих у свій час не раз і не два відпочивали в «Зорьке», тому погоджуються спробувати себе в новій якості. Вони, можна сказати, передають традиції табору.

  Це дійсно так. Дмитро ШАПІРО, наприклад, сюди приїздив ще на початку п’ятдесятих, школярем, зрозуміло. Пізніше - фізруком на всі зміни й щороку. І так по сей час, хоча живе він далеко від Конотопа. Тут говорять, що Шапіро - талісман «Зорьки».

  Або сімейні пари. Ілля й Тетяна БАЛБЕКОВИ тільки-но побралися, а в липні вирішили працювати в таборі. В Олега ЧЕГЛАКОВА і Марії БАЙДАЛИ весілля буде в кінці липня.

  - Колектив підібрався чудовий, - продовжує розповідь колеги методист Алла МОРОЗ. - Зміна пролітає як один день…

  - Передавати дітям самоврядування - давня табірна гра. Та й повсюдна, мабуть. А щось новіше з’явилося?

  - Звичайно. В цьому році ми проводили «Батьківський день», де у заходах брали участь і батьки. Спробували гру під назвою «Мафія», у якій діти ставали поліцейськими і по всьому табору шукали пропажі. Започаткували також проект «Міняю вожатого».

  - А гуртки?

  - Є і гуртки. Авіамодельний працює, вокальний, ліплення, малювання. Чотири. Та плюс спортивні секції.

  А ЩО САМІ ДІТИ ГОВОРЯТЬ ПРО ТАБІР?

  Майбутній першокласник Артем КОВАЛЕНКО із чотирнадцятого загону сказав лаконічно: «Чудово - купаємося». Трошки за нього старша бахмачанка Женя ОЛІЙНИК розповідає, які гарні в «Зорьке» дискотеки. І що батько у свій час теж тут відпочивав.

  Аню Кобзарьову приваблює те, що в «Зорьке» створено «всі умови для відпочинку дітей». А також чисте повітря й облаштована велика територія.

  Про територію теж варто згадати. Практично весь рік працювали тут залізничники - зводили нову огорожу, розчищали, ставили спортивні снаряди, згодом, уже по теплу, готували корпуси… Гарно тут.

  Роман ФЕДОРЕНКО незабаром закінчить гімназію і планує вчитися на військового перекладача. А в «Зорьке» на першій зміні Роман знайшов друзів. Тому й приїхав до них. Євген Батюта авторитетно заявляє, що нудьгувати тут не доводиться. Треба вірити. Хлопець десяте літо відпочиває в «Зорьке».

  Погода і природа, ігри, гуртки, спортивні змагання - лише один бік оздоровлення. Є ще один, не менш важливий - харчування. За нього в таборі відповідає шеф-кухар Ольга ПЕТРУНЯ. І колектив, який повинен вчасно варити борщі та компоти.

  - Що їдять у «Зорьке»?

  - Усе їдять, - відповідає на моє запитання Ольга Прокопівна.

  Розумію - смачно. Але намагаюся уточнити, що найбільше люблять їсти діти?

  - Сардельки, котлети з картопляним пюре… Випічку свіжу люблять…

  Чотири рази на день годувати півтисячі їдців - робота немала. І помити посуд треба, і прибрати в їдальні. Тільки нарікань ні від дітей, ні від дорослих немає. До речі, так було завжди: «Зорька» славилася в Конотопі гарним харчуванням. Цього літа готують їжу для дітей кухарі Людмила Купцова, Ірина Гарбуз, Тетяна Смаглюк, Олег Сітало, Ольга Герасименко, Маргарита Білан, Юлія Глушко, Надія Клименко…

  Проблеми? Є, звичайно. В обладнанні. Діюче, та, на жаль, застаріле воно на кухні в «Зорьке». І щоб нарізати овочі, і щоб пекти пиріжки, і мити посуд. «І пароконвектор би треба», - мрійливо додає Ольга Прокопівна. Мабуть, що так. І говорю, що «Зорька» - казкова країна дитинства, в якій мрії мають властивість збуватися. І ми разом посміхаємося.

  «Зорька», як ви здогадалися, слово іншомовне. І має воно три значення: маленька пташка, легенький вранішній вітерець та зменшливо-пестливе від «зоря», тобто часу, коли небо забарвлюється перед сходом сонця. Ну, назвали так колись, не заглядаючи до словників, - красиво ж. Не сперечатимуся, та щось символічне тут все-таки є: народжується новий день і росте нове покоління громадян, ранок природи і ранок буття.

  Микола ПАЦАК, Фото Ксенії ДОЛІ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05