РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (1 серпня 2014) 

 • Не помилитися з вибором!

  У житті кожної людини настає важливий момент, коли доводиться вирішувати, де здобути освіту або, куди піти працювати. Необхідно вибрати професію, свій життєвий шлях. Адже не секрет, що робота, спеціальність є однією зі складових нашого повноцінного та щасливого життя. Відомо чимало прикладів, коли слюсарі чи механіки відчувають себе набагато щасливішими, ніж представники більш престижних професій, може й не погані, але байдужі до своєї роботи. Тож питання, як не помилитися з вибором, цікавило мене і як маму доньки-випускниці, і як журналіста залізничного видання.

  …Перед дверима Київського електромеханічного коледжу ім. М. Островського намагаюсь зібратися з думками. Сьогодні мабуть, ні для кого не секрет, про що думає українець: обговорення ситуації на Сході країни. Чорні стрічки на синьо-жовтих полотнищах вибивають людей зі звичного ритму роботи, життя. Тим паче материнське серце здригається від того, що гинуть найкращі сини народу, тоді як терористи позбавляються покидьків, бандитів, наркоманів…

  Та повертаємось до столичного коледжу, де навчаються майбутні залізничники. Як все таки молодь обирає майбутній фах?

  Прізвище нашого співрозмовника потрапило до журналістського блокноту ще навесні. Відрядження до Гнідина було багатим на творчий доробок. Тож коли під час відвідин Гнідинської школи ім. Петра Яцика запитали: «А майбутні залізничники у вашій школі вчились?» Отримали ствердну відповідь і навіть зустрілися з мамою Дмитра ПРЯДКА - юного першокурсника коледжу, майбутнього помічника машиніста. Мама студента розповіла нам цікаву історію. Коли Дмитрику було років зо три, їхня родина поїхала до Мелітополя. Це була його перша подорож поїздом. Та вона настільки вразила хлопчика, що той не спав майже всю ніч, сидів і дивився у вікно. Після того став багато розпитувати про поїзди, машиністів, залізницю. І згодом ця цікавість переросла у юнацьку мрію. Та Дмитро розумів: одна справа спостерігати за роботою залізничників, романтикою подорожей, а інша поспілкуватися з людьми, які працюють в обраній галузі вже не перший рік. Хто, як не вони розкажуть про «приховані сторони» обраного фаху. І така людина у житті Дмитра є. «Мій дядько свого часу також навчався на відділенні електропостачання у цьому коледжі, - розповідає Дмитро Прядко. - Перед вступом я ходив на зимові підготовчі курси, і коли навчався, то побачив, що тут таки вчать! І «шари», мовою студентів, не буде». Вимоги до навчання і дисципліна - наріжні камені цього навчального закладу, як і гарна матеріально-технічна база.

  А ще Дмитро розповів нам, що дуже захоплюється історією, читає Ремарка, цікавиться матеріалами про І-шу та ІІ-гу світові війни, слухає музику, грає у футбол і часто полемізує з однолітками на тему, де вчитися краще. Звісно, переконуючи, що у столичному електромеханічному коледжі. І мріє про виробничу практику. Щоб у депо, щоб у кабіну, щоб у дорогу…

  Важливу роль у виборі майбутньої професії відіграють батьки. Так сталося, що Дмитрові тато й мама не намагались нав’язувати те, чого самі колись хотіли. Адже якщо ви все життя хотіли бути підводником, а стали бухгалтером, це не означає, що ваша дитина повинна втілити в життя вашу мрію. Не варто змушувати нащадків йти вашими слідами, навіть якщо у вашій родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями. У дітей є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Саме так і вчинили батьки Дмитра.

  Тож сподіваємось, Дмитро у майбутньому досягне успіху, адже підмурівок його надійний, міцний, залізничний!

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05