РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 28 (25 липня 2014) 

 • Із республіки Гана до Козятина

  Козятинське міжрегіональне вище училище залізничного транспорту - одне з найстаріших навчальних закладів з підготовки кваліфікованих фахівців робітничих професій для залізниць нашої країни та країн СНД. Та вже у найближчій перспективі тут планують навчати майбутніх залізничників й із країн, так би мовити, далекого зарубіжжя. Саме про це у розмові з нашим кореспондентом розповів директор училища Андрій СТЕЦЮК.

  - Нещодавно у мене була робоча зустріч із консулом республіки Гана в Україні доктором Кітчером, - поділився новиною Андрій Олексійович. - Мова йшла про те, що керівництво цієї африканської держави цікавиться можливістю навчання у нашому училищі майбутніх працівників залізниці для їхньої країни.

  - А чому вони обрали саме Козятинське училище?

  - Наш навчальний заклад має давню й славну історію підготовки фахівців для залізниці. А в серпні 2008 року пройшов процедуру сертифікації у Міжнародному центрі сертифікації у Лондоні. Експертна комісія підтвердила високий кваліфікаційний рівень навчального процесу в училищі. Тож тепер наші випускники з 12 провідних професій отримують сертифікат IES міжнародного зразка, що забезпечує їм місце на міжнародному ринку праці. Думаю, що це й стало головною причиною вибору ганцями нашого училища для підготовки фахівців робітничих професій для їхньої залізниці. Крім того, у деяких навчальних закладах нашої країни вже навчаються студенти з цієї африканської країни саме на спеціальностях майбутніх залізничників. Тож стежка, так би мовити, вже протоптана.

  - Яким професіям планують навчатися у вас ганці?

  - Поки що це лише три спеціальності: помічник машиніста тепловоза, монтер колії та оглядач-ремонтник вагонів.

  - А якою буде кількість учнів?

  - Майже тридцять осіб. Остаточно ще не вирішено.

  - Навчання розпочнеться вже цього навчального року?

  - Ми готові до цього, однак ще не всі організаційні питання вирішено. За місяць чекаємо у себе консула Гани доктора Кітчера, який зараз знаходиться на Батьківщини і проводить консультації з урядом своєї країни. Як надійде від них офіційне замовлення на навчання, то всі формальності з нашого боку будуть узгоджені у стислі терміни. Ми готові надати всім їхнім учням місця у гуртожитку, організувати вивчення української мови, щоб вони могли навчатися разом із нашими учнями в одних групах. Окремо для них групи створювати не плануємо. Та життя покаже.

  - Гана - це перша країна далекого зарубіжжя, для якої училище готуватиме фахівців-залізничників?

  - Так, однак ми сподіваємось, що це лише початок роботи у цьому напрямку. Завдяки плідній міжнародній співпраці ми маємо можливості для подальшого розвитку нашої профтехосвіти та наближення її до європейських стандартів. І наші випускники завжди мають великі шанси отримати роботу на ринку праці.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05