РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (18 липня 2014) 

 • Вимушене «переселення». На користь залізниці

  Вінницька дистанція сигналізації та зв’язку (ШЧ-14) - відносно молода. Її засновано 1 жовтня 1980 р. А от спадщина їй дісталась доволі поважного віку. Деякі структурні підрозділи, які відокремили від Жмеринської дистанції і передали їй, функціонували тут ще з часів прокладення залізниці Київ - Балта. Свого часу вони також входили до складу Вінницької залізниці, яка проіснувала з 1940 до 1953 рр. Її управління розташовувалось у доволі великій адміністративній споруді за пару кілометрів від залізничної станції. Після приєднання цієї залізниці до Південно-Західної будівлю подарували Вінницькому педагогічному університету, якому вона належить й до сьогодні. Причому на правах повного господаря. У цій будівлі залишився залізничний вузол зв’язку. Його підпорядкували ШЧ-14 в якості телефонного та телеграфного цехів.

  НЕ СПЛАЧУВАТИ ЗАЙВОГО

  Значна відстань цих структур від станції та інших залізничних підрозділів, що функціонують у Вінниці, створювала певні труднощі у роботі зв’язківців. Та довгий час залізничники із цим мирились і забезпечували телефонним та телеграфним зв’язком не лише місцевий залізничний вузол, а й зо два десятки найближчих станцій. Для цього проклали додаткові кабельні лінії, встановили нову апаратуру…

  З проголошенням незалежності України та переходом на ринкові відносини, ситуація із використанням приміщень вузла зв’язку значно змінилась, причому не на користь залізниці. Керівництво педуніверситету, оформивши документи права власності на будівлі, виставило вимоги до нашого відомства про сплату орендної плати за зайняті зв’язківцями приміщення. Довелось платити, причому немало. Останнім часом ця сума, разом із оплатою комунальних послуг, доходила до п’ятдесяти тисяч гривень щомісяця.

  Однак нові господарі будівлі й на цьому не зупинились. Протягом декількох років вони проводять судову тяганину, метою якої є виселення залізничників із приміщень, які їм колись належали. Закон - на боці позивача. Тож довелось терміново вишукувати технологічні можливості для перенесення телефонного та телеграфного цехів із будівлі педуніверситету.

  - Розглядалось декілька варіантів, - пояснює начальник Вінницької дистанції сигналізації та зв’язку Віктор РИНДЮК. - Поруч із приміщенням ШЧ побудовано нульовий цикл під спорудження будинку зв’язку. Однак на повну реалізацію цього проекту не знаходилось галузевих коштів у попередні роки, немає їх і нині. На станції Вінниця-Вантажна є вільні споруди, де можна було б облаштувати наші цехи. Однак прокладання туди кабельних ліній доволі затратне. Тому керівництвом нашої залізниці було прийнято рішення - облаштувати вузол зв’язку у приміщеннях Вінницької дистанції колії, будівля якої розташована поруч із нашою. Для цього необхідно було переобладнати частину підвалу та актову залу.

  ЗАВДАННЯ – ВКЛАСТИСЯ У ЗАДАНІ ТЕРМІНИ

  Роботи розпочались напровесні за декількома напрямками. Фахівці Жмеринського будівельно-монтажного експлуатаційного управління зайнялись ремонтом та переобладнанням приміщень у дистанції колії. Спеціальна бригада із Вінницького будівельно-монтажного поїзда виконувала облаштування підземних каналів, у тому числі і під залізничними коліями, для прокладання телефонних кабелів. Одночасно із виконанням цих робіт, які проходили чітко за визначеним планом, працювали й фахівці ШЧ-14.

  Виконання плану для зв’язківців було ускладнено деякими обставинами. Найкращим варіантом для такого «переселення» було б - придбати нову апаратуру та обладнання зв’язку, встановити їх у переобладнаних приміщеннях і підключити відповідні комунікації. Однак на нове обладнання коштів не знайшлось. Тому довелось демонтувати те, що було задіяне в роботі, перевезти його, змонтувати та впровадити в роботу. Причому усе це вимагалось зробити так, щоб не залишити залізничні станції, інші підрозділи без зв’язку навіть на короткі терміни. І зрозуміло, чому: адже це могло б негативно вплинути на безпеку руху поїздів та й на увесь виробничий процес значної частини підрозділів, підпорядкованих Жмеринській дирекції залізничних перевезень.

  Зважаючи на такі обставини, перенесення обладнання та апаратури на нові координати проводили поетапно. Частину його відключали, демонтували, перевозили, встановлювали, підключали до нових кабельних ліній і врешті-решт впровадили в експлуатацію. Потім ще частину…

  При облаштуванні нового вузлу зв’язку, подбали і про побут працівників. Тут функціонують на всі сто відсотків санвузли, а також спеціальна кімната, де можна обідати. Її облаштували кухонними меблями, електроприладами, щоб можна було розігріти їжу, приготувати чай, каву. Отже, основні зміни з точки зору налагодження побутових умов торкаються саме робочого класу. Факт, безумовно, яскравий.

  Робота, пов’язана з перенесенням вузла зв’язку, доволі клопітка, однак з нею вінницькі зв’язківці справляються, причому без сторонньої допомоги. Безпосередньо роботи організовує заступник начальника ШЧ-14 Олександр ЗАФТ. Активну участь беруть старші електромеханіки Леонтій ЖУКОВСЬКИЙ, Петро ГУМЕНЮК, Валерій АДАМЕНКО. Їх старший товариш Олександр ІЩЕНКО, який два місяці тому вийшов на пенсію, і до нині приходить та допомагає у монтажі обладнання. Не обходиться робота із перенесення вузла зв’язку і без жіночих рук. Електромеханіки Наталія ПУГАЧОВА, Інна ІВАНОВА та Олена ЮШКО досить вправно займаються монтажем необхідного обладнання в автоматичній телефонній станції. Свій внесок роблять й інші фахівці, завдяки їх зусиллям найближчим часом усі роботи буде виконано, тоді новосілля, хоч і вимушене, у Вінницькій ШЧ-14 відбудеться. І це покращить телефонний та телеграфний зв’язок усім абонентам, яких забезпечує ним дистанція. Очевидно, з’являються у фахівців і добре обладнані робочі місця, і побутові приміщення.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05