РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (11 липня 2014) 

 • Воля є - перемоги не забаряться

  Металеве рукостискання, боротьба на руках - такі синоніми застосовують, коментуючи змагання з армрестлінгу. Важкоатлети Південно-Західної неодноразово доводили: під час галузевих спартакіад їм немає рівних. А чи є перспективна молодь? Відповімо позитивно. І в гирьовому спорті, і у спорті міцних рукостискань.

  М’ЯЗИ ЗАЛИШИЛИСЬ НА МІСЦІ

  Доведено: під час змагань на XVI Спартакіаді саме у секторі із арм-рестлінгу та підняття гирі була спокійна обстановка. Ні тобі войовничих зауважень на адресу суперника, як це іноді буває під час футбольних баталій, ні нервових ситуацій, як на волейбольному майданчику. Воно і зрозуміло: у силових видах спорту змагаються міцні чоловіки. Тут поруч із кремезними атлетами немає місця для зневажливих назв людини. Маю на увазі, що матюків, на відміну від гри у шкіряний м’яч, не почуєте.


  У двобої між козятинцем Андрієм ПАВЛОВСЬКИМ (праворуч) та киянином Олегом АНДРІЯШЕМ
  суддя змагань Владислав МОСТОВОЙ застосував спеціальну стрічку. Для зчеплення правих рук.

  Кожний з тих, хто підходив до столу для того, щоб зайняти вигідну позицію, на перших порах хвилювались. Але за принципом - ані пари із вуст. Треба думати: як краще здійснити захват долоні суперника аж до фаланг пальців. І тут розслаблятися не дають судді - представники Київської федерації з армрестлінгу Владислав МОСТОВОЙ та Олександр СОРОКІН. Від їхнього погляду нікуди не зникне жодна помилка суперників. Потрібно - зупинять схватку, зроблять зауваження.


  В руках Максима БЕЗПАЛОГО сили хоч відбавляй.

  - Корпус можна обертати для посилення ефекту схватки. Стежте за тим, щоб «замок» не розташовувався на великій відстані по відношенню до плеча. У противному випадку у вас буде дуже невдале положення. Основні зусилля спрямовуються на зап’ястя й тому підвищується можливість одержати травму, крім того, буде дуже важко вийти з такої позиції, нагадували раз по раз судді. І це, врешті-решт, дозволить уникнути травм справжнім атлетам.

  Чим займаються вболівальники? Бачу, як хвилюється за власного племінника Олега АНДРІЯША важковаговик, неодноразовий чемпіон дорожніх спартакіад, ветеран гирьового спорту, машиніст електровоза локомотивного депо Київ-Пасажирський Віталій АНДРІЯШ. Річ у тім, що Олег на подібних змаганнях вперше. Йому, нинішньому майстру цеху технічного огляду локомотивів із того ж таки депо, з юних років подобалася спортивна боротьба. На татамі більше простору, а тут за спеціальним столом користуватися власними вміннями потрібно миттєво.

  - Чим меншим буде кут між вашим плечем і передпліччям, тим більшу силу ви зможете застосувати, іншими словами більша кількість м’язів буде в роботі. Кулак повинен бути розташований приблизно на середині грудей, а плечі - паралельні столу, - нагадує раз по раз В. Мостовой.

  І це врешті-решт допоможе конотопцю, фрезерувальнику вагонного депо Сергію ШАПОВАЛУ (вага до 70 кг), знайомому вже вам киянину Олегу АНДРІЯШУ (вага до 90 кг), черговому по станції Полонне Олександру МАЦИШИНУ (вага понад 90 кг) стати призерами.

  Використовувати масу тіла для нахилу руки суперника вміють І. ГОШКО (Коростенська дирекція) І. ПЕТРУНЯ (Конотопська дирекція залізничних перевезень), В. ЧЕРНИШ з управління Південно-Західної, за ними «срібло». Третє місце у відповідних категоріях вибороли А. ГАЛОВСЬКИЙ, А. ПАВЛОВСЬКИЙ, С. ПОРХУН (Козятинська дирекція залізничних перевезень). Цього разу м’язи у кожного із спортсменів залишились на потрібному місці. Тобто обійшлося без травм!


  «Жінка любить ласку, гиря - магнезію!», - вважає Олег ЧУМАКОВ

  ПІВТОРА ПУДИ У РИВКУ - НЕ ПРОБЛЕМА

  Гирьовики - народ надто розважливий. Дивлюсь, як розминається майстер гирьового спорта України, майстер міжнародного класу Віталій Андріяш (вага - понад 90 кг), і вкотре розумію: його особисті рекорди - від постійного тренування. І справа не лише у «чавунній» мускулатурі. Високий рівень дихальних можливостей залежить від підготовленості дихального апарата, правильного ритмічного дихання. Нерідкі випадки, коли атлети не працюють над постановкою вдихання - видихання й через це не підвищують досягнення на своєму рівні. Як мовлять, втратити ритм через перебої у дихальному процесі - раз плюнути. А там - програш.


  Незабаром охоронцю із Хутір Михайлівської дистанції колії Ігорю ПЕТРУНІ
  належить зустрічатися із сильним суперником. Масаж рук партнеру по команді проводить Сергій ШАПОВАЛ.

  Скільки встигнеш разів провентилювати власні легені - тим краще. Варто дихати глибоко й ритмічно, включаючи й так називане діафрагмальне дихання, робити повний і інтенсивний видих. У міру підвищення рівня тренованості активний подих стає органічною частиною рухів й уже не вимагає фіксації на ньому уваги спортсмена. Незважаючи на власний вік - «50 із гаком», вже під час змагань півторапудову гирю «вириває» у сумі 204 підйоми. При чому на праву руку Віталія Віталійовича цього разу прийшлися аж 161 ривок. Чемпіон був небагатослівним. Вважає, що можна було підкорити б і більше ваги. Як підтвердження його рекорди, про які писали раніше. Адже у ривку гирю-трьохпудовку під час VII Спартакіади Укрзалізниці у 2012 р він підіймав 171 раз лівою рукою й 225 - правою. Отже, під час нинішньої XVI Спартакіади Південно-Західної залізниці Віталій Віталійович вирішив поберегти сили. Сподіваємося, все у нього іще попереду.

  Щоб зробити гирьову ручку більш-менш шершавою монтер колії із Київської дистанції колії Олег ЧУМАКОВ (вага - до 70 кг) перед змаганнями вирішує відшліфувати її поверхню «нульовкою». Наждачний папір дозволяє зняти заіржавілий шар заліза. Це має уберегти від появи мозолів та рваних ран. Не слизькою, не зважаючи на піт на долонях, дужка гирі може залишатися і завдяки магнезії. Без цього порошку неможливо втримати снаряд у руках протягом 10 хвилин за інтенсивних ривків. Саме для того, щоб металеву поверхню зробити якомога сухою, і застосовується магнезія. Як підготуєшся, так і рванеш. У категорії до 70 кг саме Олегу Чумакову рівних не було. Сто ривків - правою, сто - лівою. І «золото» - в активі.

  Непогані перспективи у 19-річного оглядача-ремонтника з Конотопа Максима БЕЗПАЛОГО (вага - до 90 кг). Його рекорд (до речі, перший у житті) - 210 ривків. На думку бувалих спортсменів, Максиму поки що не вистачає досвіду. Тренування в спортивному гуртку при Конотопському залізничному училищі, яке він нещодавно закінчив, то лише початок на шляху здолання перших перешкод. Серед перспективних гирьовиків назвемо Дмитра ГЕРАСИМЧУКА та Сергія ГОЛОСАЯ (Козятинська дирекція залізничних перевезень), Івана КОВАЛЕНКА (управління Південно-Західної залізниці), Михайла КОВАЛЯ (Жмеринська дирекція залізничних перевезень). Земляк, колега та ровесник Максима Безпалого Станіслав ПОЛЬШИН, який нещодавно прийшов із служби у війську, пообіцяв перевершити власний рекорд у 91 ривок. Що ж, якщо є воля - перемоги не забаряться.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05