РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (11 липня 2014) 

 • На принципах довіри

  Валентина КУЗЬМИЧ - головний бухгалтер Київського загону відомчої воєнізованої охорони. Людина із типовою трудовою біографією. Завзята у роботі, лічить свій трудовий стаж уже десятиліттями. Ця вродлива жінка із тонким шармом викликає захоплення у людей, які її оточують. Цікавий співрозмовник, щаслива із своїми дітьми та онуками.


  Колектив бухгалтерії Київського загону відомчої воєнізованої охорони - Ірина ШУТИЛО,
  Олена МАКАГАНЧУК, Валентина КУЗЬМИЧ, Валентина БУТІНА, Тетяна МАРЧЕНКО, Оксана МАНОХА


  Начальник Київського загону воєнізованої охорони Олександр ЗАДОЯ вітає Валентину КУЗЬМИЧ із Днем бухгалтера.

  ЯК І В ПЕРШІ РОКИ

  У 1987 р. Валентину Петрівну прийняли на роботу бухгалтером до Київського загону відомчої воєнізованої охорони. Потому піднялася сходинками службової кар’єри до посади економіста, а згодом очолила колектив бухгалтерії. Сьогодні вона - головний бухгалтер цього підрозділу. Її переваги - це професійність, досвід, уміння у відповідальні моменти прийняти вірне рішення. Головне в житті - і це одне із правил Валентини Петрівни - працювати за принципом довіри. І друге правило, що при виборі професії потрібно використовувати формулу «хочу-можу-треба». І ще одне, коли робота приносить задоволення - тоді людина щаслива.

  - Навіть незчулась, як промайнули роки, - починає свою розповідь Валентина Петрівна. - Все навкруги змінилось, але ставлення до роботи у мене залишилось таким же, як в перші роки самостійного життя, коли починала свою трудову діяльність диспетчером у колгоспі «Прикордонник» Львівської області. Потім - головним бухгалтером у Старочорторийській сільській раді на Волині, далі - завідувач сектором обліку та фінансів Маневицького райкому ЛКСМ України. Пізніше - переїзд до Києва і робота у загоні воєнізованої охорони. Відтоді 27 років тут працюю.

  З ПОВАГОЮ ДО ТОЧНОСТІ

  Саме на Волині у селі Старий Чорторийськ у сім’ї колгоспника Петра Федоровича та Марії Іванівни Косенків народилась Валентина. Дитинство пройшло у краї лісів, річок та озер, які по праву вважаються одними з найчистіших водойм по всій Європі.

  Валентина добре навчалася в школі. Прихильно ставилася до точних наук. Дуже любила біологію, природу. Тож по закінченні школи вирішила вступати до Львівського державного університету ім. І. Франка, на біологічний факультет. На жаль, не вистачило одного балу. Посумувавши, Валя вирішила часу не гаяти й пішла працювати бухгалтером у колгосп. Тішило те, що все таки трудилась серед мальовничої природи.

  На моє запитання, що сторонній людині праця бухгалтера може здатися нетворчою, Валентина Петрівна відповідає: «Не вірте! Робота бухгалтера - це живе спілкування, вдосконалення облікового процесу, робота в різних інформаційних системах, пошук нових шляхів у сфері підвищення ефективності обліку. Це постійна пісня цифр! І творча складова в нашій професії не менша, ніж в інших сферах. Справді, вона вимагає посидючості та доскональності, вміння доводити розпочату справу до кінця. Ведення бухгалтерського, податкового обліку, формування бухгалтерської та податкової звітності вимагає повної зосередженості та серйозності, навіть скрупульозності. Втім, постійна самоосвіта, знайомство з новими змінами у законодавстві - звичайна складова наших трудових буднів, і для мене це цікаво, - каже пані Валентина».

  Взаємні повага та допомога між всіма підрозділами загону відомчої воєнізованої охорони, напевно, є основною запорукою успіху. Це допомагає виконувати завдання, що стоять перед колективом, і максимально націлює на ефективну взаємодію з усіма структурними підрозділами залізниці та служби. Адже саме це дозволяє вчасно та достовірно сформувати звітність, уникнути фінансових і податкових ризиків. Тому одним з основних завдань є підвищення ефективності співробітництва з фахівцями усіх структур.

  У ВИРІ ВИПРОБУВАНЬ

  Валентина Петрівна із залізницею пов’язала велику частину свого життя. І навіть не лише виробничого, а й особистого. Коли у 1983 р. вийшла заміж, чоловік Віктор Захарович працював у вагонній дільниці ст. Київ-Пасажирський провідником пасажирського вагона. На жаль, у 2000 р. Віктор раптово помер. Доля підготувала їй жорстоке випробування. Валентина залишилась одна з двома дітьми-підлітками: сином Віталієм то донькою Вікторією й дуже обмеженими засобами для існування. Повний розпач, як жити далі, без коханої людини? Як правило, розраджувала робота і турбота за дітей. «Було нелегко переборювати життєві труднощі, душевні та фізичні болі, але, коли є куди йти і для кого жити - не зважаєш ні на що», - згадує зі смутком на очах Валентина Петрівна.

  Власне робота для нашої героїні справді має велике значення. Навіть те, що у кабінеті головного бухгалтера практично весь день відкриті двері, і кожний може зайти не лише у фінансових справах, а й сприйняти на якусь мить Валентину Петрівну за секретаря, говорить про її відкритість. Вона завжди готова надати консультацію й пораду. Валентина вважає, що у неї добре розвинена інтуїція, тож людей відчуває легко і відразу. Насправді це - людяність, що ґрунтується на професійному підході й культивується у колективі.

  Робочий день у Київському загоні відомчої воєнізованої охорони починається з планерки: ставляться конкретні завдання, вирішуються поточні питання. Тут відчувається робоча атмосфера. Підлеглі разом із головним бухгалтером та начальником загону Олександром ЗадоЄю вирішують виробничі питання. «Основні наші зусилля, крім охорони вантажів, спрямовані на виконання завдань з охорони залізничних об’єктів. Сьогодні за угодами працівники загону забезпечують охорону понад 12 об’єктів Південно-Західної магістралі. У тому числі 5 об’єктів стратегічного значення, таких як залізничні мости. А якщо є договори, то відповідно є тут і фінансова складова», - говорить Валентина Петрівна.

  Якось непомітно мені вдається переключити пані Валентину на її особисте життя. Бачу, як у неї аж ніби засвітились очі, коли вона починає говорити про своїх дітей та онуків. Валентина пишається, що її діти продовжили династію залізничників. Після закінчення Київського університету залізничного транспорту прийшли працювати на столичну магістраль. Син пішов по стопах батька - працює в вагонній дільниці начальником пасажирського поїзда, а донька, як і мама, - надала перевагу фінансовій справі - провідний економіст Укрзалізниці. А ще Валентина Петрівна обожнює власних онучок: Мілану та Аріну. І хоче, щоб їхня родина збільшувалась і дитячі голоси наповнювали її дім.

  БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

  - Які якості особливо важливі для бухгалтера?

  - По-перше, високий професіоналізм. По-друге, бухгалтер повинен бути людиною чесною і дуже відповідальною.

  - Вважається, що бухгалтер постійно затримується на роботі допізна...

  - Зараз це буває нечасто, але під час формування звітності необхідність така деколи виникає. Ми таких ситуацій намагаємося уникати, адже всі жінки поспішають після роботи додому.

  - Що побажаєте колегам у зв’язку зі святом?

  - Напередодні професійного свята - Дня бухгалтера, бажаю професійних успіхів і удач, творчої наснаги, здійснення всіх планів, а також міцного здоров’я, чудового настрою, простого людського щастя і мирного неба!

  До речі, здавалось би, у цілком чоловічому підрозділі, яким є служба відомчої воєнізованої охорони, працює 5 відсотків жінок. І це не лише бухгалтерія.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05