РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (11 липня 2014) 

 • «Милує око дітей та гостей з усіх волостей»

  Турбота про відпочинок, оздоровлення не лише працівників залізниці, а й їхніх дітей уже традиційно є одним із завдань керівництва столичної магістралі та галузевої профспілкової організації Південно-Західної. Нинішнього року виконувати його дещо важче. Адже через окупацію Криму Росією неможливо організувати релакс на євпаторійському узбережжі у пансіонаті «Променистий», який належить Південно-Західній залізниці. Тому головний акцент в організації відпочинку дітей нинішнього літа робиться на оздоровчі табори, що розташовані на материку.

  ЩОБ ГАРНО ВІДПОЧИВАЛОСЬ

  Один із них - «Дубки», що у розпорядженні Жмеринської дирекції залізничних перевезень. До речі, цими літніми днями йому виповнюється 50 років. Цей заклад - у мальовничому місці Подільського краю, неподалік від Жмеринки, де сама природа створила найкращі умови для відпочинку. Тут чудовий дубовий ліс, поруч й річка, на берегах якої облюбували місця для дачних ділянок багато жмеринчан… А сам табір включає спальні корпуси, їдальню, клуб, обладнані за усіма санітарними умовами та із врахуванням сучасного дизайну. Також тут є плавальний басейн, спортивні та інші майданчики, призначені для відпочинку і розваг дітвори.

  Нещодавно сюди завітали триста перших відпочивальників. Причому це діти не лише залізничників із території Жмеринської дирекції, а й з Київської та Козятинської. Попереду ще два заїзди. Тож літні канікули для дітвори розпочалися серед природи.

  А щоб дітям влітку гарно відпочивалось, довелось немало потрудитись їхнім батькам та й дідусям. Декілька років тому між відокремленими підрозділами нашої залізниці, профспілкові організації яких належать до складу Жмеринського територіального комітету, були закріплені окремі кімнати, спальні корпуси, територія та споруди. В них трудові колективи власноруч виконують ремонт, наводять належний порядок. Точніше, створюють відвідні умови для відпочинку дітлахів.

  От і нинішньої весни тут трудились ремонтні бригади практично з усіх цих колективів. Та чи не найбільший обсяг робіт виконали фахівці локомотивних депо Гречани, яке очолює Анатолій ШИНДЕР, та їхньої колеги - Жмеринки, під керівництвом Миколи САМОЙЛЮКА. Вони провели ремонт у другому спальному корпусі, де одночасно розмістяться до ста дітей. Тут замінено віконні блоки, пофарбовано стіни, двері. Відремонтовані і частково замінено меблі. Словом, створені усі умови для відпочинку.

  Чималий обсяг робіт виконали й фахівці Жмеринського будівельно-монтажного експлуатаційного управління, яке очолює Валерій МИХАЛЬЧИШИН. Уже традиційно зодчі займались ремонтом кухні та їдальні. Завдяки їх старанням у цих приміщеннях не лише створено затишок, а й належні санітарно-гігієнічні умови. Крім того залізничні будівельники оштукатурили триповерховий спальний корпус, упорядкували територію, виклали тротуарною плиткою доріжки. Про змагання і зайві витрати.

  Над благоустроєм території чимало потрудились і працівники Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень, яку очолює Володимир СВИСТУН. Вони облаштували клумби, газони, висадили декоративні кущі та дерева. Усе це прикрашає табір та милуватиме око дітей та гостей, як пожартувала директор цього дитячого закладу Ела Гриценко, - з усіх волостей.

  Свій внесок зробили й інші трудові колективи. Здебільшого вони займались облаштуванням кімнат у першому спальному корпусі, де відпочиватимуть найменші діти. Між ними вже не перший рік виникає змагання на краще облаштування кімнат. Серед тих, хто краще відремонтував та облаштував меблями кімнати для відпочинку дітей, називались Жмеринська вагонна дільниця, локомотивне депо Жмеринка, Вінницькі дистанції колії та сигналізації і зв’язку, Хмельницька вагонна дільниця, вагонні експлуатаційне та ремонтне депо Жмеринка і деякі інші.

  Тож обсяг робіт виконано чималий. Втім і витрати були значні. Адже кожен відокремлений структурний підрозділ самостійно закупляв будівельні матеріали, направляв у табір свою ремонтну бригаду. Причому не лише із Жмеринки, а й з Вінниці та Хмельницького, відстань до яких доволі велика. Тож і на пальне довелось витратитись. Сиджу і думаю: для чого тоді зайві витрати? А чи не дешевше було б централізовано організувати ремонт, причому тими фахівцями, які найкраще уміють це робити? Скажімо, працівники будівельно-монтажного експлуатаційного управління. А їм на це перерахувати кошти із інших структурних підрозділів, чи й централізовано, адже усі вони відносяться до одного територіально-галузевого об’єднання.

  Та цього не було зроблено. Очевидно, саме тому спеціальна комісія із управління столичної магістралі, яка відвідала «Дубки» наприкінці травня, виявила чимало недоліків у підготовці табору до оздоровчого сезону. На це звернув увагу під час однієї з весняних апаратних нарад начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН.

  Тож довелось окремі ремонтні роботи поновити, щоб усунути виявлені недоліки. На це витрачено також чималі кошти. Але, головне, дитячий табір підготовили до прийому юних відпочивальників.

  Традиційно, через декілька днів після першого заїзду, а саме 18-го червня, відбулось урочисте відкриття ювілейного - п’ятдесятого сезону відпочинку у таборі «Дубки». З цієї нагоди відбулися урочиста лінійка, концерт, за участю самих відпочивальників, та традиційне запалення вогнища.

  «І МОРЯ НЕ ПОТРІБНО…»

  Чи сподобалось перебування у таборі першими днями - цікавило мене при відвідинах оздоровниці. Опитати усіх дітей не було можливості. А от думки багатьох почув. Вони схожі, тому наведу лише деякі.

  - Я вже не вперше відпочиваю у «Дубках», - зізнається дев’ятирічний Максим ПОДОЛЯН. - І на цей раз мене приємно вразили зміни, які тут відбулись. Спортивні майданчики оновлено, тож буде де грати у волейбол, бадмінтон... А, головне, я зустрів своїх друзів, з якими не бачився з минулого року. Думаю, відпочинок буде веселим.

  - Мені теж доводилось раніше відпочивати у цьому таборі, - розповідає десятирічний Андрій ШЕВЦОВ. - Тому й нинішнього року із задоволенням сюди приїхав. Думаю, що відпочинок буде цікавим. Головне, щоб у басейні дозволяли більше плавати, тоді і моря не потрібно.

  - Я тут уперше, - говорить семирічна Оксана ГНАТЮК. - Спочатку було боязко. Але я вже подружилась із дівчатками у нашій кімнаті та й з іншими. Тепер мені тут подобається.

  - Перший заїзд відбувся 14 червня, - розповідає директор дитячої оздоровниці Елла ГРИЦЕНКО, - під час якого ми прийняли триста дітей. А всього має бути три таких заїзди. Думається, нинішнього року буде достатньо охочих. Ми, а це - старша вожата Анжела ПУГАЧ, методист Людмила БІЛА, психолог Юлія БІЛЯЄВА, інструктор по спорту Світлана ШЕВЧЕНКО, керівник гуртка бального танцю Єлизавета ГРИЦЕНКО, а також інші вожаті, кухарі, медики.., забезпечимо хороший та цікавий відпочинок хлопчикам та дівчаткам. У їхньому розпорядженні буде клуб, де проводитимемо різноманітні конкурси, демонструватимемо кінофільми, організовуватимемо концерти. Будуть у нас виступати артисти естради та цирку. Для них підготовлено спортивні майданчики, басейн. Словом, зробимо усе належне, щоб дітям у таборі було цікаво та затишно і вони у нас оздоровились та гарно відпочили.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05