РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (11 липня 2014) 

 • Нехай у Никифоровича буде багатий врожай

  Останній день на роботі. Учора виповнилося рівно шістдесят, завтра - забирай документи і неси у відділення Пенсійного фонду. Ситуація? Ще б пак! Гряде тривалий, до останнього подиху «дембель».


  Пенсіонер-залізничник Віктор Никифорович ЧЕРЕП.

  Пригадую розмову із вагонником. На залізниці він відпрацював років з тридцять п’ять. Був і помічником, і машиністом, у фіналі став оглядачем, авторитетним, досвідченим. За місяць до 55-ліття запитую його про плани.

  - Піду на пенсію, - заявив він категорично. - Ні дня більше не робитиму… Стомився.

  І пішов-таки. Я грішив на домашній вплив. Мав мій співрозмовник метку дружину-бахмачанку таку, що за словом до чужої кишені не лізе, а, бува, й вріже правду-матку у вуха трудівника. Клапоть землі давав розраду: вирощував розсаду та городину на ранній продаж. Це заняття давало прибуток, тож деповська зарплата головної ролі у родині не відігравала. А потім подумав про втому. Людина, як стверджують психологи, стомлюється від одноманітності. І радять періодично щось та міняти. Літ через десять - місце роботи. Коли є гроші, автомобіль. Навіть проста перестановка меблів у квартирі діє позитивно на настрій.

  Але є категорія працівників, які бояться пенсії. Бояться, що керівництво натякне: пора вам, Іване Івановичу, чи Маріє Петрівно, подбати про своє здоров’я, більше бувати на свіжому повітрі, у ліс поїздити, з вудкою на річці посидіти. Та й заміна на ваше місце уже є. Або й просто відкритим текстом попросить написати заяву. Буває...

  Віктор ЧЕРЕП того останнього робочого дня працював, як і всі свої п’ятнадцять літ, у депо. Жодної «дембельської» ознаки не помічаю ні в одязі, ні в поведінці. Знайомимось прямо на робочому місці - сьогодні можна. Розговорилися. Конотопчанин, він закінчив тринадцяту школу - у залізничному мікрорайоні, працював слюсарем вагоноремонтного заводу, на інших підприємствах міста. Вагонником Віктор Череп став у дев’яносто дев’ятому, із двохтисячного - дефектоскопістом допоміжного цеху.

  Чим займається дефектоскопіст допоміжного цеху? Та тим же, що й тисячі залізничників цього фаху - виявляє приховані тріщини в металі, у найважливіших деталях вантажного вагона. Не стану розписувати, чим загрожує дефект автозчепу чи колісної пари: відомо кожному. Співрозмовник же сказав: «Робота моя дуже відповідальна. Це ж усе безпека руху. Про неї думаєш щосекунди. І краще перестрахуватися, ніж недодивитися. Дуже відповідальна справа».

  - Я так розумію, що ви йдете із депо. І…

  - Не хочеться залишати колектив. Тут друзі… Тут, даруйте за високе слово, душу вкладав…

  - Але змушені.

  - Ніхто мене не змушував. Навпаки. Керівництву було б спокійніше бачити мене за дефектоскопом, ніж когось іншого. Дефектоскопістами не народжуються. Ними стають, але для цього потрібен досвід, практика не одного дня чи місяця. Але треба давати дорогу молодим.

  - Заміну собі підготували?

  - Так.

  Віктор Никифорович називає прізвища жінок. І додає:

  - Фізично тут жінкам важкувато, але вади металу вони бачать і бачитимуть. Сумлінні, відповідальні. Проблем, сподіваюся, не виникатиме. Роботу треба - вагонів у ремонті побільше. Бо не буде вагонів - кому той дефектоскопіст потрібен...

  Чим займатиметься Віктор Никифорович на пенсії? Без діла не сидітиме. Має золоті руки, тож заняття завжди знайдеться. Тим паче, що живе він не в багатоквартирному будинку, як мовиться, не на поверсі. У своїй садибі ледь ступив - і вже є діло для господаря. Говорить про онуків, про ліс і гриби, про сад... Звичайні плани пенсіонера. «Аби лиш здоров’я було», - завершує розмову дефектоскопіст допоміжного цеху експлуатаційно-ремонтного вагонного депо Конотоп Віктор Череп. Очевидно, що ще не одне дерево посадить у власному саду. Не один врожай збере Віктор Никифорович.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05